רפואת צמחי מרפא - פיטותרפיה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רפואת צמחי מרפא - פיטותרפיה 

מאת   01/05/2008 |  נצפה 3840 פעמים
הפיטותרפיה היא רפואת צמחים טבעית הרואה את האדם כעץ. פיטו - צמח, תרפיה - ריפוי וכן במקורותינו נכתב כי "האדם הוא עץ השדה." הרמ"בם התבטא בזמנו שצמחים המרפאים של א"י מרפאים את אנשי א"י.
כיום הפיטותרפיה מתפקדת כרפואה לכל דבר וגם למניעה וטיפול במחלות אקוטיות וכרוניות, השמנה ואלרגיות.הפיטותרפיה מסתמכת על הרפואה העממית שמקבלת אישושים רבים ממקורות מדעים עדכניים. בסיס הטיפול יוצא מהאמונה שהגוף יכול לרפא את עצמו ולכן כשלגוף קשה להתגבר על מחלה כלשהי צמחי המרפא של א"י יסייעו לאדם להתגבר על המחלה ולהגיע לאיזון=בריאות כשהצמחים משמשים כקטליזאטור לגוף או כסטרטר ולעורר תגובה שתחסן את המערכת החיסונית, מערכת ההפרשה הפנימית ויצור ההורמונים.
תגובת השרשרת בגוף שתביא לריפוי צריכה מנוף חיצוני והפיט ותרפיה היא המנוף העדין ביותר שמאפשר לגוף להתמודד עם חוסר האיזון הגורם לכל המחלות.
השימוש בצמח כחליטה מאפשר ריפוי ללא תופעות לוואי, ובמחיר השווה לכל נפש.
זו היתה שיטת הטיפול הנפוצה עד לפני 200 שנים - חליטות נטורופטיות טהורות .

כיום הצמחים מסתתרים בצורה מסודרת בסירופ, טבליות, טינקטורות, משחות וגם מופקות בצורה סינטטית במעבדה או שיש מוצרים סינטטיים לחלוטין שמחקים את המבנה הכימי של התרופות הצמחיות - בשימושים אלו עלולים לפגוע במערכות פנימיים וליצור עומס ופסולת בכבד ונגרעה האפשרות המסורתית והאמונה של שימוש בצמחים זמינים, טבעיים ופשוטים עם מינימום תופעות לוואי. לדוגמא - אספירין מופק מחומרים פעילים של הצמח ערבה לבנה וספיראה. משמש כמשכך כאבים, מרפא דלקות, מוריד חום וכיום משמש למניעת קרישי דםלדילול הדם ולמניעת טרומבוזיס.
צמח ה"ראוולפיה" - שורש הנחם הגיע מהרפואה ההודית נגד הכשת נחשים, הפרעות נפשיות, ואפילפסיה. היום מפיקים מצמח זה את הרספרין המוכר להרגעה והורדת ל"ד. גם במצריים נמצאו פפירוסים שמיוחסים למאה ה - 16 לפנ"הס וכוללים 877 מרשמים ותרופות ביניהם - קנבוס, אופיום, מור ולבונה, שמן קקיון, שומר, פישתן, קורנית, חינה, כופר ועוד.
החל מהמאה ה -17 הרפואה פנתה אל הכימיה והפנתה עורף אל רפואת הצמחים המסורתית כשחלה התמחות בייצור תרופות סינטטיות.
כיום יש חזרה לטבע, חזרה לשורשים, תנועה סוחפת בכל המגזרים והכרה במעמד הצמחים כבעלי יכולת עם עוצמה לריפוי, שעם נטילת אמצעי זהירות בסיסיים ניתנים לשימוש ללא חשש לתופעות לוואי וסיכונים כברפואה הקונבנציונלית.
כתבה זו מוגשת ע"י צוות הנטורופטים של "הולילנד צמחי מרפא" - סדרת חליטות הנטורופטיות "ילקוט הרועים"
http://www.holylandmediplants.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה