השוואה בין ארון הזזה פינתי לארון פתיחה פינתי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

השוואה בין ארון הזזה פינתי לארון פתיחה פינתי  

מאת   09/02/2022 |  נצפה 211 פעמים

בימינו זה פרס לעמוד בפינה...

בית מושקע הוא לא רק זה "שנשפכו" עליו הררי כסף, אלא בעיקר כזה שנוצל באופן מירבי על מנת לספק בצורה אסטטית את הצרכים של בני הבית.

אחד מהפתרונות הנפוצים שהפך בשנים האחרונות ללהיט – הוא הארון הפינתי. אם פעם הוא היה משתלב בחלק מהבית מחוסר ברירה וכדי למלא צורך מרחבי, הרי שהיום, בעצוב מינימליסטי והקידמה – החיסכון מוסיף לנראות דבר שהופך את הארון הפינתי למיני תכשיט של רהיט.

בבניה החדשנית שמור מקום של כבוד לארון פינתי, והשאלה שמתעוררת - היא לא על עצם קיום הארון הפינתי אלא על בחירת הסוג שלו - איזה ארון פינתי מתאים לשים? ארון הזזה או ארון בעל דלתות נפתחות? זוהי השאלה הרת גורל בבחירת ארונות פינתיים, והמאמר הבא יבהיר איזה ארון פינתי כדי לבחור – ומדוע.

ארון הזזה פינתי

ארון הזזה פינתי – זה אוקסימורון. אבסורד, פרדוקס בהתגלמותו! זה כמו גלידה חמה, כמו מיליונר עני, או זעקה אילמת?

הרי מטרתו העיקרית של ארון הזזה – זה לחסוך מקום, וארון הזזה - זה האנטיתזה של חיסכון במקום, אז איך ייתכן יצירת פרדוקס שכזה?

כל בעלי ארונות הזזה יודעים כי כאשר נמסר להם מידות הארון, עליהם להוריד מהם סנטימטרים מכובדים לטובת המסילות והדלתות אשר שמנות כעובי הקורה, בעוד שבארון בעל דלתות נפתחות – הדלתות כמעט ואינן תופסות מקום וממילא חיסכון החלל בארון נשמר ביעילות.

ארון לאורך זמן

לארון הזזה אומנם יש מעלות רבות, אך מבחינת אורח חיים – ארונות פתיחה יחזיקו בדרך כלל זמן רב יותר. ומדוע?

כיון שארון הזזה מורכב על מסילות עם מוגבלות חומרים ויציבות. המסילות התחתונות והעליונות – הם בעצם הבסיס המחזיק את תנועת הארון.

מטבע הדברים ארון – טבעו להיפתח הרבה, וכשמדובר בארון הזזה – הדבר עלול לשחוק את המסילות, להקשות על הפתיחה ו- לפעמים אף לגרום לתקיעה מערכתית של פתיחת וסגירת דלתות הארון, עד כדי הוצאתו מכלל שימוש.

ארון פתיחה לעומתו – מבוסס על צירים שתמיד ניתן להחליפם, צורת פתיחתו תהיה בדרך כלל עדינה יותר, והדלתות מורכבות חיצונית על הארון – דבר שמונע שחיקה.

נקי יותר – שווה יותר

מצחיק שזה שיקול, אבל גם מבחינת ניקיון – לארון פתיחה פינתי יתרון גדול על ארון הזזה פינתי.

פינות – אין ספק שדרכם לצבור אבק. הדבר הוא בלתי נמנע, אך כשמדובר בארון פתיחה – הרי שהארון אטום לחלוטין, והאבק מצטבר על צידי הארון בלבד וקל לניקוי ולתחזוקה שוטפת.

בשונה מארון פתיחה – הרי שארון הזזה מתלכלך הרבה יותר - משני סיבות: 1.  המסילות הן כר נוח לצבירת אבק בכמויות גדולות, עד למצב בו הן חוסמות את תנועת הדלתות! 2. נטייתו של ארון הזזה היא להישאר פתוח במקצת, דבר הגורם לכך שהאבק המצטבר נכנס גם לפנים הארון ודורש ניקוי יסודי יותר

ולסיכום: הפתרון האולטימטיבי לארון פינתי, הוא בחירה בארון פתיחה, אשר מתאים לסיטואציית הפינה, ותורם לתחזוקה קלה, נקיה, עמידה, מאחסנת ואיכותית לאורך זמן.

 

 

 

 

 

 מנהלת תוכן בעסק המשפחתי מתמחה בתחום השינה וריהוט לבית במקביל ללימודי פסיכוביולוגיה . אפשר לקרא מאמרים נוספים שלי על באתר שלנו rahit4u.co.il . או בטל  1800305306

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה