9 עובדות על חתולים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

9 עובדות על חתולים 

מאת   18/06/2021 |  נצפה 618 פעמים

 

הידעתם שחתול הבית הוא חיית המחמד הנפוצה ביותר בעולם? בואו לקרוא וללמוד עובדות מרעל חתולי הבית.

החתולים הם נקיים - חתול היא אחת החיות הכי נקיות בטבע. הם משקיעים שעות בלנקות את עצמם ומכסים את הפרשותיהם בחול. חשבתם איך הם מתנקים? כמובן! הם מלקקים את עצמם וכך עושים מקלחת טבעית.

 

חתולים והבית - חתול הבית משיב תודה לבעליו כאשר זה מלטף אותו. הוא מביע זאת בגרגור ובכשכוש זנב. חתולים נקשרים מאוד לבית בו הם גרים ושואפים לחזור אליו. בניגוד לכלב שנקשר לבעליו, החנקשר דווקא למקום מגוריו.

 

החתול הוא טורף - הוא חייב לאכול בשר כדי להתקיים. הוא טורף לילי. לכן הוא ישן ביום או נראה לכם עצלן ומתפנק במשך היום. שפמו של החתול מסייע לו בפעולת הצייד. חתול בבית מסייע לחיסולם של מזיקים כמו ג'וקים, נחשים ועכברים. עקב התפתחות האבולוציה של חתולי הבית, הם שכחו כיצד לטרוף, אולם חלקם עדיין מחזיקים בתחביב של תפיסת בעלי חיים ומשחק איתם. למה להתאמץ? 

 

החתול ניחן בראיית לילה, ועיניו אפילו מאירות לו את דרכו בחושך. לחתול שמיעה חדה ביותר והוא שומע רחש קל מרחוק. שמיעתו של החתול נחלשת במידה ניכרת בסביבות גיל חמש, וזאת הסיבה שחתולים רבים נדרסים.

 

תוחלת החיים של החתול היא עשר עד עשרים שנה. חתולי בית חיים יותר שנים וכן חתולים מעוקרים ומטופחים. אמנם עיקור וסירוס של חתולים נשמע מנוגד לטבע אך אלה פעולות  המשפרות את איכות חייהם של החתולים, את בריאותם וכן מאריכות את משך חייהם.

 

אוכל לחתולים –מומלץ לתת לחתול הבית אוכל ייעודי לחתולים, בו רמת החלבון, הבשר ותוספי המזון מותאמים לצרכיו. אוכל המיועד לכלבים אינו מתאים לחתולים כלל. מזון לחתולים איכותי מכיל חומרים החיוניים לבריאותם, בהם טאורין.

 

המלטה וגורים - החתולה מעדיפה להמליט בחושך. היא מיניקה את גוריה אשר אינם רואים ואינם שומעים עד היותם בני עשרה ימים.

 

טיפוח – לא רק כלבים. גם חתולים עלולים לסבול מפרעושים, קרציות ועקיצות יתושים. כדי למנוע מהם את הגירוד הלא נעים, יש לטפל בעורם בתכשירים קוטלי טפילים אשר יש בהם גם חומרים להרגעת העור.

 

תשע נשמות – לא במקרה זאת העובדה התשיעית בפוסט הזה. מקור הביטוי 9 נשמות הוא לחתולים אין תשע נשמות ואין להם כוחות מיסטיים. אלה סתם אמונות טפלות...

 

 

כתבה זו פורסמה באדיבות חנות חיות זו ארץ זו

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה