איך להשיג תמיכה ממשלתית במיזם הטכנולוגי החדשני שלך?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך להשיג תמיכה ממשלתית במיזם הטכנולוגי החדשני שלך? 

מאת   18/04/2021 |  נצפה 579 פעמים

רשות החדשנות היא גוף ממשלתי המסיע למיזמים וליזמים לממש את המיזם הטכנולוגי שלהם, בתנאי שהוא חדשני.  לרשות יש שלל תוכניות המתאימות למיזמים בשלבים שונים של חייהם, החל משלב בו יש רעיון טכנולוגי בר-ביצוע ואופק עסקי בהיר, המשך בחברת הזנק עם אב טיפוס ותוכנית עסקית מגובשת, וכלה בחברה תעשייתית מוכרת עם תוכנית למיזם טכנולוגי חדיש.  תוכניות הסיוע של רשות החדשנות מתאימות למגוון ענפים טכנולוגיים  הנבדקים בעזרת כ-200 בודקים מקצועיים שמומחיותם משתרעת על כל הטכנולוגיות האפשריות. 

אתר רשות החדשנות מסביר:"הרשות מאורגנת במבנה של זירות חדשנות. זירות אלו מוכוונות משימה ולקוח, והן כוללות "ארגזי כלים" ייחודיים, המציעים מענה מותאם, כולל ומקיף לצרכים המשתנים של לקוחותיהן: יזם היי-טק בתחילת הדרך, חברה בוגרת המפתחת מוצרים או תהליכי ייצור חדשים, קבוצת מחקר אקדמית המבקשת להפוך תגלית למוצר, חברת ענק רב-לאומית זרה המעוניינת לשתף פעולה עם חברות מקומיות, חברה ישראלית המחפשת שווקים חדשים בחו"ל, בעל מפעל ותיק מתחומי הייצור המתקדם השואף לרתום חדשנות אל מנועי הצמיחה של מפעלו, ועוד. "    

לרשות יזמים שטרם הקימו חברה ונמצאים בתחילת הדרך עומדת תוכנית סיוע דו-שנתית הנקראת תוכנית תנופה. במסגרת תנופה  מאשרת רשות החדשנות תקציב פעולה של עד  235,000 ש"ח עם מענק  של 85% מסכום זה, עד 200,000 ש"ח.  מימון המדינה ניתן ללא נטילת חלק בבעלות על המיזם, בניגוד למקובל אצל משקיעים פרטיים.  אמנם יש להחזיר את מענק המדינה, אך זאת רק במקרה של הצלחת המיזם להגיע למכירות, ובאופן הדרגתי, 3-4% מהמכירות.

במסגרת בקשת התמיכה לתוכנית תנופה צריכים היזמים להציג יכולות אישיות מתאימות לקידום מיזם טכנולוגי, רעיון טכנולוגי חדשני ומגובש,  הוכחת התכנות ואב טיפוס ראשוני אם ישנו, ישימות עסקית ותוכנית פעולה הכוללת משימות ועלויות.   תוכנית הפעולה צריכה להיות עבור השנה הראשונה בעלות של עד 117,000 ש"ח. אפשר לממן פעילויות קבלני חוץ כגון תכנון וייצור אב טיפוס, רישום פטנט, והכנת תוכנית עסקית, אך לא משכורות והוצאות משרד.

תדריכים להכנת הבקשה נמצאים באתר רשות החדשנות ובמרשתת.

התהליך כולו כולל את השלבים הבאים:

ד"ר מרדכי לנדו הוא פיזיקאי ועורך פטנטים.  בשנים 2011-2020 היה ד"ר לנדו בודק מקצועי של רשות החדשנות ובדק למעלה מ-200 בקשות תמיכה. ד"ר לנדו מרצה במכללת UDEMY המקווונת על הגשת בקשות תנופה. https://www.udemy.com/course/applying-for-support-from-the-israeli-innovation-authority/
טלפון 054-5228540.    mlando@bezeqint.net

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה