10 טיפים שחייבים לדעת לפני שמזמינים חברה לעבודת ייבוש רצפת דירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

10 טיפים שחייבים לדעת לפני שמזמינים חברה לעבודת ייבוש רצפת דירה 

מאת   04/02/2021 |  נצפה 292 פעמים

תרחישים כאלה עלולים להיווצר כתולדה של מעשים ידי אדם, כמו למשל השתוללות עם אקדחי מים בין ילדים או נזילה שנתגלתה בברז שלא עצרתם בזמן עם בקבוק או דלי.

גם נזקי אקלים עלולים להביא לרטיבות פנים, למשל חלון שהאיטום שלו השתבש וחודרים דרכו מים וממנו לתוך הקיר והרצפה. ייבוש מבנים נעשה על ידי חברה מקצועית המגשימה ייעוד זה. אלו 10 הטיפים שאתם חייבים להכיר כשאתם פותחים קריאה אצלה.

טיפ מס' 1: ודאו שהייבוש נעשה אך ורק כתולדה של בדיקת מעבדה למצע הרצפה

"רואה צל הרים כהרים" הוא פתגם שמתייחס בדיוק לתופעת הרצפה הרטובה מבפנים. לא כל מקרה שנראה חמור כל כך עד כדי יציאה לפרויקט ייבוש פנים אכן מצריך אותו. רק אם בבדיקות המעבדה של פנים הרצפה נתגלתה 6% רטיבות ומעלה במצע חול או 3% רטיבות ומעלה במצע חצץ (סומסום) יש ליישם אותו. במקרה בו סף הרטיבות נמוך מכך המים הפנימיים לא צפויים לגרום לנזק. במקרה כזה חשוב לסרוק את האזור עם מצלמה טרמית כדי לשלול נזילה.

טיפ מס' 2: זהו אופן יישום הבדיקה הנדרש

לקיחת הדגימה מהרצפה תיעשה מהמצע שלה באמצעות קידוח דק של 5 ס"מ. הדגימה תילקח מהמקום החשוד כרטוב מבפנים. אם ידוע לכם כי המים פגעו בעיקר באזור מסוים בפנים הרצפה, דרשו לבדוק אותו.

טיפ מס' 3: הכנת הבית לייבוש תת רצפתי

ההכנה צריכה להתבצע באמצעות פינוי תכולות ככל הניתן להשארת מקום למכשיר הייבוש, המורכב מצינורות יניקה. את הצינורות מטמיעים באמצעות קידוחי 5 ס"מ דקים. על כך, נלמד בטיפ הבא.

טיפ מס' 4: הכנת שאיבת המים מהחלק הפנימי של רצפת הבית

ההכנה נעשית באמצעות קידוחים דקים של 5 ס"מ שבתוך כל אחד מהם מתקינים צינור יניקה המחובר למכונת ייבוש. עיגון הצינור נעשה באמצעות באנדים סופגים לבלימת בריחת מים מהצינור, כשעיקרם עולים דרכו לכיוון המכונה.

טיפ מס' 5: התנהלות לאחר שאיבת המים

לאחר שהמים נשאבו במסגרת ייבוש תת רצפתי, יש לבדוק שלא קיימים ספיחים של נזילות. הדבר מתבצע באמצעות מצלמה טרמית לגילוי נזילות והם מטופלות באמצעות שאיבה, במידה ומתגלות.

טיפ מס' 6: מתן ייעוץ לגבי אי הישנות רטיבות הפנים בעתיד

במידה וסיבת הרטיבות היא אקלים ולא מעשי ידיכם או ידי ילדיכם, הדבר העיקרי שגורם לה הוא איטום לא מספיק. מומלץ לבחור בחברה שיש לה נגיעה גם בתחום זה על מנת שתוכל לזהות כשלים ולהמליץ לכם מה לתקן כדי לשמור על בית יבש ומוגן.

טיפ מס' 7: עבודה עם מרצפות מורכבות וייחודיות – יתרון

חברה שמתמחה בקידוח גם במשטחים מורכבים כמו פרקטים ולמינציה יכולה לספק לכם מענה במידה והרטיבות התחוללה מתחתם. מומלץ לעמוד עמה בקשר במקרה זה.

טיפ מס' 8: חומרי ספיגה איכותיים נדרשים בכל התהליך

אחרי הכל, לא כל המים יישאבו באמצעות מכונת שאיבה וצינורותיה. צפויות בריחות של לא מעט טיפות, ולכן חשוב לוודא שהחברה עומדת להדביק את צינורות השאיבה אך ורק עם באנדים ייעודיים לספיגת מים בקיבולת גדולה.

טיפ מס' 9: כוח אדם מקצועי ומנוסה הבקיא בייבוש מבנים

הסתמכות על כוח אדם המתמחה בתחום ייבוש מבנים וצבר בו ידע וניסיון בעבר תוכל לסייע לכם להתגבר במהרה על בעיות אלה.

טיפ מס' 10: חשוב לוודא שהחברה עומדת לעבוד על בסיס ניקיון וסדר עבודה הגיוני

על החברה לדאוג לפינוי פסולת השאיבה, באנדים חד פעמיים סרטי הדבקה שנעשה בהם שימוש וכד'. בנוסף, עליה להצניע את חורי הקידוח שנעשו. לכן, עבודה עם חורים דקים של לא יותר מ- 5 ס"מ מאד חשובה ליישום.

ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים בהתאמה אישית לדירתכם

במידה ואתם זקוקים לשירות ייבוש תת רצפתי, פנו לחברה אשר תספק לכם את כל המענה. ישנן  חברות אשר יש ברשותן את כל הכלים לייבוש מוחלט של המבנה מפנים. בהצלחה!

 


 


 
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה