רפלקסולוגיה-נקודות רפלקס בכף הרגל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רפלקסולוגיה-נקודות רפלקס בכף הרגל  

מאת   21/12/2020 |  נצפה 1059 פעמים

רפלקסולוגיה-נקודות רפלקס בכף הרגל

רפלקסולוגיה שיטת טיפול הוליסטית המשקפת את כל הגוף נותנת מענה למגוון רחב של בעיות,מטופלים רבים פונים לטיפולי רפלקסולוגיה על מנת להקל ולפתור בעיות רבות ומוצאים טיפול מרגיע ,לא פולשני,אשר תורם לכל איבר ואיבר בגוף.

כל נגיעה בכף הרגל מסמלת את מצבו  הנפשי והגופני של המטופל כך שהרפלקסולוג מקבל מידע מלא על מצבו של המטופל/ת גם  בלי להחליף מילה נשמע מדהים,בהחלט!

מחקרים מראים כי טיפול רפלקסולוגיה תורמים לפתירת בעיות בגוף ומסייעים להחלמה ממחלות .

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול עתיקה הסינים,ההודים והמצרים השתמשו בטיפולי רפלקסולוגיה כאמצעי ריפוי למחלות,רפלקסולוגיה פותחה על ידי רופא אף אוזן גרון בשם ויליאם פיצג'רלד בשנת 1913 אשר השתמש בלחיצות בכפות הרגליים כדי להפחית את השימוש בקוקאין כמשכך כאבים אחרי ניתוחים. הוא חילק את הגוף לעשרה אזורי אנכים שווים,אשר מסתיים באצבעות הידיים והרגליים.

רפלקסולוגיה הינה טיפול מניעתי להופעתם  של מחלות אך גם אשר ישנה בעיה בגוף רפלקסולוגיה תורמת לשיפור והחלמה.

באמצעות טיפול רפלקסולוגיה ניתן לעבוד על הקיבה,מערכת עיכול ולסייע באכילה מופחתת בשילוב עם תזונה בריאה כל אלה יביאו לירידה במשקל .

 

באסיה יש מודעות רבה לטיפולי רפלקסולוגיה טיפול מאוד פופולארי מכונה עיסוי כף רגל למרות שרפלקסולוגיה זה לא עיסוי כף רגל בשל העובדה שרפלקסולוגיה מתמקדת באיברים ואילו עיסוי כף רגל אינו מתמקד באיברים אבל משחרר שרירים תפוסים בכף הרגל .

גם בישראל יש מודעות רבה לטיפול רפלקסולוגיה לחשיבות והשפעת הטיפול בהפעלת לחץ על נקודות רפלקס הכרה במניעת מחלות עתידיות וטיפול במחלות והחלמה מהם .

טיפול  רפלקסולוגיה אחד הטיפולים המוכרים טיפול רפואי על ידי חברות הביטוח הפרטיות ואף מטופלים מקבלים החזר עבור טיפולי רפלקסולוגיה מי שיש לו ביטוח רפואה משלימה.

שיטת הטיפול ברפלקסולוגיה

המטופל שוכב על גבו כאשר כל כף הרגל מופנית כלפי הרפלקסולוג המטפל כאשר כל נקודה מראה איבר מסוים כאשר הרפלקסולוג ילחץ על נקודה בגוף המטופל ירגיש את האיבר לעיתים פיזית בגופו .

בטיפול הראשון יבוצע טיפול שלד ושריר ואבחון רפלקסולוגיה בו המעסה יסרוק את על איברי הגוף וימצא את האזורים החלשים בגוף וטיפל בהם כדי לאזן את החוסר איזון בגוף או לחילופין אם המטופל/ת בא עם בעיה ספציפית על מנת לטפל בה ניתן לבקש התמקדות באזור מסוים  על מנת להקל על הכאב או על הבעיה.

לחץ בנקודות הרפלקס אזורים שיש בהם בעיה מעט יכאב בהפעלת הלחץ על הנקודות זאת מפני פירוק גבשישים מכף הרגל הצטברות של רעלים המוסרים בעת הטיפול.

טיפול רפלקסולוגיה נמשך 45-60 ד'ק הרפלקסולוג ילווה את המטופל/ת יסביר במהלך הטיפול על מקומות חזומים,בעיות שנמצאו,המטופלים בדרך כלל  סקרנים  מאוד ומבקשים לדעת על כל אזור מהו האיבר בגוף בשל העובדה שזה מסקרן אותם.

איזה בעיות ניתן לפתור בטיפול רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגיה מסייע בהפחתת כאבי ראש ומגרנות בלחץ על נקודות צוואר .

 

 

נקודות רפלקס בכף הרגל

נקודות רפלקס מסמלות כל איבר בגוף אשר קיימת חסימה במקום אחד כאשר מופעל לחץ האזור יכאב עבודה על האזור תשחרר את הכאב באותו אזור .

קצת מידע על נקודות בכף הרגל

הבוהן מסמלת את המוח ואחראית על כאבי ראש,מגרנות,סחרחורות.

האצבע השניה -האזור העליון מצביע על הסינוסים האזור התחתון על עיניים

האמה – האזור העליון מצביע סינוסים האזור התחתון עיניים ומתחתם נמצאות הריאות

הקמיצה  -כף רגל שמאל לימפה ראש וצוואר כף רגל ימין האזור העליון  מצביע על שקדים

זרת - כף רגל שמאל מצביע על אוזניים כף רגל ימין מצביע על שקדים .

יותר ויותר אנשים מתענינים בטיפולי רפלקסולוגיה ומחליטים לחוות טיפול אם זה להנאה ורוגע ושיפור עמידה על הרגליים או לחילופין טיפול מניעתי למחלות .

ניר חוכיימה מעסה רפואי בכיר


https://www.nir-massage.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה