סוכרת סוג 2-סוכרת מבוגרים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סוכרת סוג 2-סוכרת מבוגרים 

מאת   16/11/2020 |  נצפה 710 פעמים

סוכרת סוג 2 בכמה מילים

סוכרת מבוגרים או "סוכרת שאינה תלויה באינסולין" היא סוכרת המופיעה בעיקר באוכלוסיה מעל גיל 40 , אך היא יכולה להתפתח בכל גיל.

היא השכיחה ביותר משאר הסוגים, 90% מחולי סוכרת הם חולי סוכרת סוג 2. ניתן לכנות אותה גם כן כ"מחלה שקטה" מפני שלא תמיד ניתן לאבחן אותה בשלבי ההתפתחות שלה, ואפילו לאחר הופעת התסמינים. במצב זה, הלבלב ממשיך לייצר אינסולין, אך רגישות נמוכה של תאי הגוף לא מאפשרת להורמון האינסולין להיקשר לקולטן שעל גבי מעטפת התא, זהו מצב שנקרא "תנגודת אינסולין".
הלבלב אמנם ממשיך להפריש אינסולין, אך פעילותו יעילה רק בחלקה.  מצב זה עלול לגרום למאמץ יתר בהפרשת אינסולין, מתוך ניסיון לטפל ברמות הסוכר הגבוהות, דבר העלול לאמץ מידי את הלבלב ולפגוע ביכולתו לייצר אינסולין. 

אז איך ניתן לאבחן בכל זאת?

כפי שצוין מעלה, ללא תסמינים קשה לאבחן אותה בשלביה הראשונים, ולעיתים מאבחנים אותה לאחר שנים. גילוי מוקדם יכול למנוע סיבוכים של המחלה בטווח הרחוק.

אך במידה ויש חשש להתפתחות המחלה, או מופיעים תסמינים מקדימים מומלץ לגשת לגורם מקצועי לביצוע אבחון מקיף, האבחון כולל בדרך כלל העמסת סוכר, בדיקת סוכר בשתן, בדיקות דם הכוללות את רמות המוגלובין , בדיקות עיניים.

מדוע חשוב לאבחן עוד בשלביה המוקדמים של המחלה?

אחד התסמינים הבולטים של הסוכרת, היא רמת גלוקוז גבוה בדם. אך לרב, לא מתלווה שום כאב, או סימפטומים אשר משפיעים בפעילות היומיומית. עקב רמות סוכר גבוהות לאורך זמן יכולים להתפתח תסמינים של סוכרת או סיבוכי המחלה, כגון פגיעה בראיה, פגיעה בכלי דם קטנים, הגברת הסיכוי לשבץ והתקפי לב , רגל סוכרתית וכו'.

הסימפטומים הם :

תסמינים מקדימים-כלומר המשותפים לשני סוגי הסוכרת 1+2 ומופיעים עקב מצב שנקרא היפרגליקמיה ( כמות מוגברת של סוכר בדם ) 

תסמינים נוספים אשר יכולים להופיע:

מניעה וטיפול

אומנם התפתחות סוכרת סוג 2 יכולה לנבוע גם עקב גן תורשתי , ובכל זאת ניתן גם במקרה הזה למנוע במידה חלקית או לאזן את המצב טרם התפתחות המחלה ע"י אורח חיים בריא ומאוזן , כלומר להימנע מאכילת מזון מתועש ומעובד, מזון הכולל רמות גבוהות של סוכר, ובסגנון החיים הכולל פעילות גופנית, שינה מספקת , להימנע ממצבי לחץ וסטרס.

ישנם מספר טיפולים בסוכרת סוג 2 כמו הקריטריונים למניעה , אשר מאזנת את רמות הסוכר בדם ולמנוע ככל שניתן את סיבוכי המחלה.

סולופניל , אינקריטינים וכו'

יש גם דרך טבעית

בנוסף, לאורח חיים בריא שציינתי מקודם,יש עוד דרך טיפול

נטורל סין מתמחה ברוקחות טבעית עם ניסיון של שנים, הטיפול טבעי בפורמולת צמחים בשם "קונטרול" אשר מופקת מקינמון, עלי זית , קופטיס סיני ומומורדיקה, מסייעת בטיפול בתנגודת לאינסולין ומאפשרת לסוכר להכנס מהדם לתאי הגוף, מורידה את רמת הדלקתיות והרעלים , מורידה לחץ דם , ומסייעת לתפקוד תקין של הלבלב.

 

אורון אופק

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה