רפואה משלימה - שמונה תשובות לשמונה שאלות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רפואה משלימה - שמונה תשובות לשמונה שאלות  

מאת   12/11/2020 |  נצפה 449 פעמים

 תשובה: הרפואה המשלימה, הנקראת גם הרפואה הטבעית, עובדת בעזרת כוח החיים של המטופל ושמה דגש על ריפוי ומניעת מחלות באמצעות טיפול המשלב טיפול בגוף וטיפול בנפש. לעומתה, הרפואה המערבית העובדת בעזרת חומרים פעילים מדידים העשויים מתרופות סינטטיות או צמחים. הרפואה המשלימה נשענת על עקרונות של רפואה עתיקים בני אלפי שנים כמו תורת הרפואה הסינית ועוד, אשר הגיעו בשנים האחרונות אל המערב וצברו אוהדים רבים. בעוד שהרפואה המערבית מטפלת בסימפטומים של המחלה, הרפואה המשלימה פועלת במטרה לטפל בשורש המחלה ובהשבת האיזון והתפקוד הגופני התקין.

 

  תשובה: אכן יש מגוון גדול של טיפולים משלימים, יש טיפולים הכרוכים במגע כמו למשל עיסוי, יש טיפולים הדורשים התערבות חיצונית כמו למשל דיקור סיני ויש טיפול שבהם עושה המטפל שימוש בידיו כמו בטיפולי שיאצו ועוד. לפני שאתם בוחרים סוג של טיפול חשוב לבקר בקליניקה של רופא המשפחה, לקבל אבחון על המצב הבריאותי ולהגיע עם האבחון אל המטפל ברפואה המשלימה. המטפל האלטרנטיבי יבחר את הטיפול הנכון בהתאם למטופל, למצבו הבריאותי ולטיפולים הקונבנציונליים שאותם עובר המטופל.

 

 תשובה: כאשר  הטיפולים מתבצעים בידי מטפל מוסמך שרכש ידע וניסיון בתחום, סביר להניח כי הטיפולים לא יהוו סכנה. אך חשוב לוודא שכל סוגי הטיפול שאותם מקבל המטופל  לא יתנגשו עם הטיפולים הקונבנציונאליים האחרים שאותם מקבל המטופל.

 

תשובה: כן. אם הטיפולים המשלימים אינם מתואמים עם הטיפולים הקונבנציונליים שאותם עובר המטופל, הם עלולים לעתים לפגוע בטיפולים הקונבנציונליים. באופן עקרוני הטיפולים המשלימים והטיפולים הקונבנציונליים משלימים זה את זה, אך רק כאשר הם מבוצעים בתיאום בין הטיפולים.

 

תשובה: מחקר שנערך במרכז האמריקאי לרפואה המשלימה מצא כי למעלה מארבעים אחוז מהמבוגרים וכשניים עשר אחוז מהילדים השתמשו בשירותי הרפואה המשלימה. עוד מצא המחקר, כי את השימוש הרב ביותר עשו נשים בגילאי ארבעים עד שישים ותשע. המחקר גם מלמד כי אנשים משכילים ממעמד כלכלי גבוה נוטים יותר להיעזר בטיפולי הרפואה המשלימה.

 

 תשובה: הרפואה המשלימה מציעה כעשרים שיטות טיפול שונות במטרה לטפל בכאב ובבעיות רפואיות נוספות כמו טיפולי מגע ועיסוי מסוגים שונים, דיקור סיני או דיקור יפני,  טווינא, שיאצו, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא ועוד.

 

 תשובה: הרפואה הסינית היא תורת ריפוי עתיקה הרואה בגוף ובנפש מכלול אחד שלם שלא ניתן להפרדה. לפי התורה הסינית, מחלות ובעיות רפואיות הן ביטוי של בעיה בזרימת האנרגיה הפנימית בגוף. מטרת הטיפול על פי עקרונות הרפואה הסינית היא לחזק את יכולת הריפוי העצמי של הגוף ולעזור לו לחזור לתפקוד מיטבי הן מבחינה גופנית והן מבחינה רגשית.

 

תשובה: חשוב לבחור מטפל מוסמך שעבר הכשרה וקיבל הסמכה במוסדות לימוד מוכרים.  חשוב לדעת שהרפואה המשלימה כוללת מגוון של טכניקות ושיטות טיפול ולפני שאתם בוחרים מטפל יש לדעת האם המטפל מתמחה בשיטת טיפול המתאימה לבעיה שממנה אתם סובלים. חשוב לבחור מטפל סבלני, שכן הכימיה והקשר שבינכם לבין המטפל יכולים לעשות את ההבדל בין ההצלחה של הטיפול לבין כישלון הטיפול.

דויד מירז מטפל ברפואה משלימה : תחומי מגע , שיאצו, דיקור סיני , גוף ונפש 


אתר הבית >> www.david-miraz.co.il 


מייל >> david1.miraz@gmail.com


נייד ליצירת קשר : 054-7920434


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה