מתי נזדקק להחלפה של צנרת הביוב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מתי נזדקק להחלפה של צנרת הביוב? 

מאת   17/09/2020 |  נצפה 642 פעמים

צנרת הביוב שבחצר היא זאת האחראית להובלת מי השפכים המגיעים מהמבנים אל מערכת הביוב האזורית. המערכת מורכבת ממספר בריכות ביוב המחוברות ביניהן בצנרת המותקנת בעומק האדמה בקו ישר. היא סגורה ועשויה בטון או פלסטיק קשיח העמיד ללחצי משקל כבדים. כאשר המערכת סגורה הרמטית אזי היא מצליחה לבצע משימותיה היטב. יחד עם זאת, היא עלולה להיסדק, להישבר, להתפורר וכדומה מסיבות שונות. במקרים מסוימים, עקב חבלות או זעזועים, באחרים, עקב התבלות החומרים מה שמוביל ליצירת סדקים דרכם חודרים שורשים. כאשר המערכות הללו נפגעות באופן חמור או קורסות, אזי אין ברירה אלא להחליף אותן בחדשות. חברה המספקת שירותי ביובית לאיתור ופתיחת סתימות במערכות ביוב, לצילום קווי ביוב ולשירותים נוספים בתחום, יכולה לספק גם שירותי תיקון ושיקום אלה כמו גם, בניית מערכות אלו מהיסוד.

סימנים למערכת לא תקינה

מתי יודעים שהמערכות אינן תקינות? בעיקר, כאשר התקלות מתרבות והולכות. כלומר: סתימות חוזרות ונשנות בפרק זמן קצר בין אחת לשנייה. סתימות מורכבות נוצרות מחדירת שורשים רבים דרך סדקים. במקרים בהם יש שברים חודרים בנוסף רגבי אדמה ואבנים. לעיתים, מתווספים אליהם גופים זרים המגיעים מהאסלות, וכאן מדובר על תחבושות היגייניות, מיכלי פלסטיק של סבוני אסלה  המונחים על קצותיה, גלילי ניירות טואלט ועוד. פתיחת סתימות מורכבות כאלו יכולות להיעשות רק על ידי ביובית. על כל אחת יש מיכל, וכן, שתי מערכות נוספות. אחת לשאיבת נוזלים והשנייה להזרקת מים בלחץ. רק בפעולה משולבת של כולן ניתן להתגבר על בעיות רציניות, מה שלא ניתן באמצעים אחרים

פתיחת סתימות

פתיחת סתימות תוך כדי צילום קו הביוב חייבות להיעשות במהירות וכשירות דחוף. הנוזלים פורצים החוצה דרך האסלות ודרך מכסי בריכות הביוב ויוצרים סביבן שלוליות מצחינות אשר מכילות חיידקים המסוכנים לבריאות הדיירים. בנוסף, כל המערכת מושבתת. הפעולה המשולבת של  הביובית מתחילה עם שאיבת הנוזלים למיכל וריקון שלו אחר כך במקום מורשה. לאחר מכן, ממלאים אותו מים נקיים אשר משמשים לפתיחת הסתימה. עתה מנסים לאתר את הסתימה על ידי צילום קו הביוב לאורכו באמצעות מצלמת סיב אופטי השולחת את התמונות אל צג המצוי בידי המפעיל. עתה ניתן לראות את הפקק ולתכנן איך מטפלים בו. בשלב הבא הוא הפעלת המערכת להזרמת מים בלחץ. בקצה הצינור מוברגת דיזה מיוחדת המסוגלת לייצר סילון מים דק וחזק. הוא יכול לחתוך שורשים, גזעי עצים, פלסטיק, קרטון וניירת ולפורר גושי אדמה. כך, כל הסתימה מתרסקת ותכולתה מוזרמת קדימה. עתה שוטפים את דפנות הצנרת כדי לקלף שכבות לכלוך דבוקות. ניתן גם לשפוך חומרים קוטלי עשבים לניקוי מושלם. כאן מסתיימת עבודת הביובית.

שיפוץ

בשלב זה ניתן לצלם שוב את המערכת ולקבל תמונת מצב מעודכנת לגביה. ניתן לאתר את הסדקים והשברים ולקבל החלטה לתקן את חלקה או לשקם אותה מהיסוד. החלפת קו הינה משימה מורכבת שיש לתכנן אותה היטב. ראשית חופרים ומסלקים את כל הצנרת הקיימת. לאחר מכן מניחים בריכות ומקבעים אותן היטב לקרקע. מחברים אליהן את הצינורות על פי תקנים קיימים ובשיפועים נכונים. הכול נועד למניעת תזוזתם ולמניעת זליגת נוזלים ו/או מוצקים מהחיבורים. ההחלטה לגבי בטון או פלסטיק תלויה בשיקולים שונים שחלקם הנדסיים ומקצועיים, ואחרים בגין טעם אישי. בכל מקרה, החלפת מערך קיים חייבת להיעשות במהירות מאחר ומערכות האינסטלציה במבנה מושבתות. כדאי לתאם מועד נוח, למשל, כשהמשפחה בחופשה וכדומה. חברה מקצועית הינה בעלת תשתית מקצועית לעבודה מורכבת כזאת, וכדאי לקבל שירותים אלו ממנה.

CooLSEO קידום אתרים בלי הבטחות סרק, בלי מילים מנופחות, פשוט להפוך גולשים ללקוחות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה