כריתת עץ על ידי אגרונום, על מה ולמה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כריתת עץ על ידי אגרונום, על מה ולמה? 

מאת   06/09/2020 |  נצפה 656 פעמים

הבנייה בישראל מתקדמת בקצב מהיר, ואיתה גם מאות עצים אשר מיועדים לכריתה או העתקה מדי חודש כדי להתאים את המבנים, שלטי חוצות ותשתיות חדשות. נכון, כי הפיתוח הוא חיוני לצמיחה חברתית, כלכלית ואישית, אך ישנם כללים מסוימים שקבעה ממשלת ישראל, הן לשטחים ציבוריים והן למקומות פרטיים, מהסיבה הזו נכנס העניין של סקר עצים.

בשל חוסר ידע של חוקים אלה, אזרחים רבים בסופו של דבר משלמים קנסות גבוהים ואף מתמודדים עם השלכות פליליות. מומלץ לבחון את החוקיות והעונשים ואילו צעדים ניתן לנקוט לחילופין.

 

האם מותר לכרות עץ בשטח פרטי?התשובה היא לא חד משמעית! גם אם אתם הם אלה שנטעו את העץ וגם אם אנו דנים בבית פרטי - החוק אוסר על כך. ראשית, צריך לקבל אישור מפקיד היערות בעיר שלכם.

אולי יהיו לכם מחשבות שניות אם הייתם יודעים, שעל פי הערכות של סוכני נדל"ן, שווי הבית המוקף בעצים הוא גבוה יותר ב - 5% עד 10% וקל יותר למכור אותו. אם לא ניתן לראות עצים מחלון הדירה, הערך יורד וקשה יותר למכור. ואם זה לא מספיק, כריתת עץ היא עבירה פלילית, שיש בה גם קנס כספי.

מתי יש צורך בכריתה של עץ?

כריתה של עץ מתייחסת לחיתוך הענפים המרכזיים שלו, כאשר לא בהכרח מתבצעת עקירה של העץ כולו. הצורך בכריתה של עצים יכול להיות מסיבות שונות, כמו עבודות פיתוח ובנייה, או במקרים בהם העץ גורם למפגעים בקרקע או במבנים, וכן במקרים של תחלואה של העץ על מנת למנוע התפשטות של המחלה. כמו כן, כל פעולת כריתה בעץ חייבת להתבצע בהתאם לחוקים והתקנות בתחום. עבירה על החוקים עלולה לגרום לקנסות כבדים ואף לרישום פלילי. 

כריתת עץ מחיר

מחיר כריתת עץ ופינוי גזם נע  בדרך כלל בין 500 ל – 1500 ש"ח, במידה והמחיר גבוה מהמחיר המצויין לעיל, כדאי לשים לב מה הסיבה לכך. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לסוג העץ, גודלו ומורכבות העבודה בשטח. לעתים כריתת עצים גבוהים או עבים מאוד מצריכים השכרת כלי עבודה, כמו מנוף - דבר העלול לייקר את עלויות העבודה.   

בשטח בו צומחים עצים נדירים עם רמת שימור גבוהה, העלויות להעתקתם עלולות להיות גבוהות מאוד, בייחוד אם לא יודעים להתנהל מול החוק. מומלץ להתייעץ עם סוקר עצים מומחה על מנת לבצע את העבודה באופן המיטבי ביותר ולמנוע נזקים מיותרים לעץ ולקרקע.

 

המאמר נכתב על ידי סוכנות  - https://www.adirom-tech.space/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה