חקירות מהימנות עובדים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חקירות מהימנות עובדים 

מאת   12/04/2020 |  נצפה 1212 פעמים

בדיקת מהימנות עובדים

 

כיום ישנן חברות רבות המעסיקות עובדים עם גישה למידע עסקי פנימי או לכספים גדולים, והן עורכות לעובדיהן בדיקות מהימנות ובדיקות רקע גלויות וסמויות טרם כניסתם לתפקיד. כמו כן, ישנן בדיקות מהימנות תקופתיות הנערכות כנוהל, כדי להזכיר לעובדים לנהוג ביושר בכל הקשור למקום העבודה או כאשר עולה חשד כלפי עובד - בעזרת בדיקות מהימנות יכול הארגון לאמת או להפריך את חשדותיו.

החשיבות של בדיקות מהימנות עובדים

לא פעם חברות ומקומות תעסוקה נתקלים בפרשיות מרמה או גנבה, או לחלופין עולה חשד כלפי אחד המועסקים בחברה. במקרים כאלה, חוקר פרטי מוסמך יוכל לערוך בדיקות מהימנות לעובד או לעובדים כלפיהם עלה החשד ולברר את העניין, מבלי לערב את המשטרה. אם ירצה הלקוח, יוכל להגיש תלונה במשטרה על סמך הראיות בדו"ח שיקבל בסיום החקירה.

חברות ומקומות תעסוקה עורכים בדיקות מהימנות לעובדים מכמה סיבות, כתנאי קבלה למשרה, בדיקות מהימנות תקופתיות או חשד כלפי עובד. בדיקות מהימנות יכולות לספק מידע כמו עבר תעסוקתי, עבר פלילי, עברו האישי של העובד או המועמד למשרה ופרטים נוספים אותם יבקש הלקוח. בדיקות מהימנות חשובות גם בעבור נאמנות העובדים. כאשר העובד מודע לכך שמקום העבודה מעריך ובודק את התפוקה או את יחסי האנוש, סביר להניח שינהג במקום עבודתו במקצועיות והאחריות המרבית.     

כיצד נעשות בדיקות מהימנות עובדים?

בדיקות מהימנות לעובדים יכולות להיעשות בדרכים מגוונות ולעתים הבחירה תלויה במקרה הנחקר וגם בדרישות של החברה או בעלי העסקים. במקרים מסוימים משולבות מספר שיטות חקירה. שיטות החקירה בדרך כלל מבוססות על השגת אינפורמציה, חקירה ומעקבים. חקירה על ידי משרד חקירות יכולה להתבסס למשל על בדיקת רקע על עובד, כמו עבר פלילי או עבר של תביעות אזרחיות וגם בדיקות רקע אישי ואישיותי. בדיקה נוספת היא באמצעות תשאול על ידי מאבחן או מומחה לשפת גוף. תשאול יכול להיעשות גם באופן סמוי. בדיקות רקע בדרך כלל נעשות למועמדים לתפקידים רגישים או לעובדים חדשים. 

חברות חקירות בודקות מהימנות עובדים חדשים גם בעזרת גרפולוגיה וניתוח כתב יד וכן באמצעות הפוליגרף. הפוליגרף הוא מכשיר המודד שינויים פיזיולוגיים בגוף בעת שאילת שאלות, על מנת לבדוק האם הנחקר דובר אמת או שקר.

מגוון שיטות אלה מציעות בדיקה מהימנה ומקצועית על ידי משרד החקירות. בדיקות אלה נעשות בדיסקרטיות מוחלטת תוך שמירת חובת הודיות כלפי הלקוח.

לפני ביצוע בדיקות וחקירות בנושא זה, תוכלו לקבל מענה לשאלות רבות, בדף שאלות נפוצות חוקר פרטי , באתר שלנו.

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה