חוקר פרטי או חקירת משטרה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חוקר פרטי או חקירת משטרה 

מאת   23/03/2020 |  נצפה 673 פעמים

ההבדל בין חוקר פרטי לבין חקירה משטרתית

באילו מקרים עדיף לפנות אל חוקר פרטי ובאיזה מקרים כדאי לפנות למשטרה?

אנשים או חברות נתקלים במצבים, כמו גניבת מידע, גניבת מודיעין עסקי, ריגול תעשייתי, מעילה, בגידה ורבים נוספים, אותם רוצים לחקור או להוציא את האמת לאור. לעתים חברות או אנשים רוצים לחקור חשד מסוים, אך לא מעוניינים לחשוף את פרטי החקירה, מחשש לבושה או שהם לא רוצים שהפרשה תיחשף בתקשורת, הם לא רוצים להוציא שם רע לחברה, לא רוצים לעורר מהומות, הם מעוניינים להשאיר את הכביסה המלוכלכת בבית. במקרים האלה כדאי להתייעץ עם חוקר פרטי.

חוקר פרטי יוכל לחקור כל נושא בסודיות ובמקצועיות בעזרת הכלים והנסיון שיש בידיו, וכן פרטי הלקוח ופרטי החקירה נותרים חסויים. כיום ישנם חוקרים פרטיים רבים העוסקים בחקירות מסוגים שונים. לאיזה חוקר פרטי כדאי לפנות מבין כולם?

כל עניין לגופו השאלה היא מהי התוצאה הרצויה ומהי העמדה בה אוחזים. צריכים לקחת בחשבון את ההשלכות שתהייה לכל פעולה. מה רוצים להשיג בחקירה שרוצים לבצע? או מהו האופן הטוב ביותר על מנת לפתור את הבעיה?

הגשת תלונה במשטרה הינה הכרחית במקרים מסוימים. בדרך כלל עדיף להגיש תלונה כשיש ראיות מוצקות וחותכות. ברגע שאין את הראיות, לעתים החקירה עלולה להיות ממושכת ומורכבת. למשטרה לא תמיד יש משאבים, זמן, או מספיק כוח אדם כדי להמתקד בחקירות מסוימות בעיקר כאשר מדובר בחקירות שאינן משליכות על טובת הכלל ואשר אינן קשורות בעבירה מסוג פשע. כמו כן, ישנן חקירות בהן המשטרה לא מתערבת, חקירות כמו בגידות, חקירות כלכליות וכדומה. חוקר פרטי יוכל לפתור את המקרים האלה ביתר יעילות ויסודיות. כאשר מחליטים להגיש תלונה או תביעה בבית המשפט, יחד עם ראיות מוצקות, התלונה או התיק יהיו הרבה יותר חזקים ומבוססים והחקירה תהייה יותר יעילה ויסודית.

בידי החוקר הפרטי יש רישיון לבצע חקירות מטעם משרד המשפטים, זאת בניגוד לאדם אשר אינו מחזיק ברשיון חוקר פרטי. לאדם פרטי אסור לבצע חקירות פרטיות היות וזה מנוגד לחוק. אדם שהוא אינו חוקר ואין לו את הנסיון הדרוש או ההיתר, עלול לעבור על החוק במקרה הגרוע ובמקרה הפחות גרוע, לפגוע בחקירה עצמה עקב חוסר נסיונו. 

חוקר פרטי מכיר את החוקים של המדינה, הוא יודע איך להתנהל במהלך ביצתוע החקירות, הוא עובד יחד עם אנשי קשר ואנשי מקצוע שונים. כמו כן, בידיו כלים רבים וידע שצבר. חוקר מיומן יוכל לבצע חקירות מסוגים שונים באופן דיסקרטי ומקצועי ולאתר ביתר קלות וחשאיות את הראיות הנחוצות.

כדאי להגיע למשרד חקירות לייעוץ ובפגישה להחליט על הדרך הטובה ביותר על מנת להתמודד עם הנושא. כל מקרה לגופו, תלוי התוצאות הרצויות ומורכבות החקירה. חשוב לגשת ולעבוד עם משרדי חקירות המתמחים בתחום אותו מעוניינים לחקור, כמו למשל משרדי חקירות שמתמחים במודיעין עסקי או חקירות בחו"ל ונוספים. כמו כן, משרדי חקירות בקשרי עבודה עם עורכי דין במידה והלקוח יזדקק לייצוג בהמשך. כמו כן, חשוב לבדוק שמשרד החקירות בעל רשיון לעריכת חקירות.

קודם לקיום הפגישה עם חוקר פרטי, ניתן להתעדכן במחירון החקירות השונות. חוקר פרטי מחירים לחקירות יוכלו לספק לכם קודם לביצוע הפגישה מידע על מנת שתוכלו לתכנן את התקציב ועל פיו להחליט על החקירות השונות אותן תרצו לבצע.

חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע מהתחום הרלוונטי שיוכלו לבצע את החקירה על הצד הטוב ביותר. להם הידע, הניסיון והטכנולוגיה לחקור מקרים מסוגים מסוימים. משרדי חקירות מיומנים ומנוסים יוכלו לייעץ ולבנות יחד עם הלקוח אסטרטגיה לפעולה.

 

 

משרד חקירות דיטקט


www.detect.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה