על המתכת המעניינת בעולם ושלעולם לא אמרה די
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

על המתכת המעניינת בעולם ושלעולם לא אמרה די 

מאת   09/03/2020 |  נצפה 925 פעמים

מה שרבים לא יודעים הוא שרוב התכשיטים מכסף שאנו מכירים עשויים כסף סטרלינג ולא כסף טהור.

נשמע מוזר? כדאי לקרוא את המאמר הבא:

 סגסוגת כסף סטרלינג זוהי סגסוגת בעלת אחוז טוהר של 92.5%. אחוז הכסף הטהור  הקיים בסגסוגת הינו 7.5% בלבד. לאן נעלמו כל שאר האחוזים אתם שואלים? האחוזים האחרים של הסגסוגת מלאים במתכת אחרת, לרוב נחושת, מה שמוסיף לכסף הטהור תכונות נוספות שהופכות אותו מתאים יותר לייצור תכשיטים.

 לעתים משולב הכסף בסגסוגות ממתכות אחרות כמו אבץ או פלטינה, אך כל עוד נשמר תוכן הכסף של הסגסוגת הוא עדיין ייחשב ככסף סטרילי. עגיל הליקס לצורך העניין, ידוע בחשיבות רמת האיכות שלו על מנת שלא יגרום לזיהומים בתנוך האוזן.

מתכת הכסף רכה מטבעה, ולכן צורתה הטהורה קשה הרבה יותר לעיבוד לצורך הכנת תכשיטים. יצירת סגסוגת והוספת מתכות אחרות השונות באיכותן, מעלה את דרגת הקשיות של הכסף והופכת אותו ליותר עמיד ומתאים לשימוש עם תכשיטים כמו טבעות כסף או קסמי וכלי כסף ביתיים. תוצאת התהליך יוצרת גם חתימה ייחודית של הכסף שאנחנו מכירים: בהיר, מבריק ומתכתי. 

על מנת לסווג ככסף את מתכת הסטרלינג, טוהר הכסף בתכשיט חייב להיות לפחות 92.5%. מכיוון שמידת הטוהר היא עניין של מילימטרים, אשר נמדדת באלפיות השנייה. היא מסומנת במספר, במקרה של כסף סטרלינג המספר יהיה 925. מכאן מגיע השם: כסף סטרלינג 925.

בכסף יש מספר דרגות טוהר: 

מידת הטוהר הוא אחוז המתכת היקרה בסגסוגת ונמדד במיליות. בסגסוגת כסף טהורה אחוז הכסף יהיה 99.9% וטוהר הכסף יתואר בסימן 999. כאשר אחוז הכסף בתכשיטים הוא 92.5%, כמו במקרה של כסף סטרלינג, מידת הטוהר יתואר בסימן 925. דרגת הטוהר הבאה היא 835 שמשמעותה כ- 83.5%. הדרגה הרביעית והאחרונה מתארת סגסוגת בה אחוז הכסף הוא 80% והיא מסומנת על ידי המספר 800. לפי מידת הטוהר ייקבע גם מחיר התכשיטים. לכן מומלץ להגיע לקניית עגילים או טבעות עם ידע מסויים ברמת הטוהר.

 

מתכות המכילות פחות מ- 92.5% כסף, אינן כסף סטרלינג וחשוב לזכור זאת בעת קניית תכשיטים מכסף. הדרך המהירה ביותר להכיר בכך שאכן מדובר בתכשיטי כסף סטרלינג 925 היא לחפש חותמת או סימן על התכשיט עצמו. 

לרוב, על תכשיט כסף סטרלינג אמיתי, סימן 925 או המילה סטרלינג יופיעו בדרכים הבאות: STER, SS, STG. אם אינך רואה את הסימן שלעיל על התכשיטים, אנו ממליצים לך להגיע למקום אחר, במיוחד אם אתה מחפש את הדבר האמיתי ולא חיקוי או ציפוי זול של מתכת אחרת מכסף סטרלינג.

צריך לדעת תכשיטי כסף כמו שרשראות ועגילי הליקס מכסף, זקוקים לתחזוקה וניקוי מדי פעם. ישנן דרכים רבות לנקות ולתחזק תכשיטים מכסף, אך על זה נדבר במאמר אחר.

להתאמה מושלמת ותכשיטים נוספים ניתן לבקר באתר הבית של המותג she-ra-jewelry

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה