המפגש בין המוח ללב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

המפגש בין המוח ללב 

מאת   10/11/2019 |  נצפה 1186 פעמים

 

המפגש בין המוח ללב אם אכן מתרחש הנו כמו המפגש שבין גבר לאישה, כמו המפגש בין היום ללילה ובין הקושי לרכות. זהו מפגש של קיצוניות בין תזה לאנטיתזה  אשר יכול ליצור סינתזה של אפשרויות חדשות שלא היו אפשריות טרם מפגש זה. זהו מפגש שבין קו למעגל הנותן נפח לאחד וכך ממשות וכיוון לאחר וכך הכרה בהיותו. זוהי מערכת יחסים יום יומית המתחוללת בתוכנו כשכל אחד מהצדדים מנסה להוביל ולקבוע את סדר היום ואת הכיוון והעמדה הספציפית לכל מאורע בחיינו – מערכת יחסים שיכולה לחסל את האחד על חשבון השני, שיכולה לקורע אותנו לגזרים כאשר כל צד דוהר להובלה או למצב סימביוטי בו לשני הצדדים ישנה אמירה אשר תורמת ומקדמת את המארג המשותף – קור וחום נפגשים בפושר, בפשרה.

הפשרה המדוברת מתרחשת לא כאשר נוצרת התנגשות של תפיסות בין המוח הזכרי והלב הנקבי שאז המלחמה נושאת כבר קורבנות מדממים אלא הרבה קום לכן עוד שהכול שקט ורגוע...ולמרות שהנטייה שלנו היא להתרווח כשהכול שקט וליהנות ולנסות ולכבות שריפות כאשר הן מתפרצות אפשר שננטרל את הנפיצות שבהתנגשות הבאה ונהפוך אותה למפגש, מפגש בו אף אחד מהצדדים לא קיים על חשבונו של האחר ועם זאת אף צד אינו נדרש לוותר על מהותו כאשר שני הצדדים מודעים לגמרי לתלות הקיומית של האחד בשני וערים לגמרי לחשיבותו של האחר.

 המוח על שלושת חלקיו (מודע, חצי מודע ותת מודע) שוכן במעלה הגוף וכאילו שולט בכל אשר מתחתיו אך זאת רק למראית עין בעוד רוב ההחלטות בחיינו הנן של הלב, החלטות רגשיות של אני אוהב או לא אוהב. זהו מפגש בין סימן קריאה ברור וחד לסימן שאלה אשר תוהה ומבולבל, בין חשיבה אנליטית קרה לתהיות הלב והתלת הספק.

דרך העיניים מתבוננן המוח החוצה אל העולם מנתח ומקטלג כל התרחשות בעוד הלב משווע להתחבר מבפנים ולחבוק את כל היקום, האחד עומד בראשה של ממשלת בובות בעוד השני פועל עם ממשלת צללים המנסה לערער את הלגיטימיות של העומד בראשה. המוח מחשיב הבנה לידיעה ואילו הלב עושה את אותה שגיאה עם חוויה, שניהם בטוחים כי הם יודעים את האמת לאמיתה בעוד האמת עצמה נמצאת עמוק פנימה – בגולה. מזמן פינתה האמת הקריסטלית הברורה כל כך את מקומה לאמיתות מתחזות אשר נלחמות על השלטון בעוד האמת עצמה גורשה כבר מזמן מן הממלכה.

מחשבה אחת והרגשה אחת יכולים לעורר השראה ויצירה מלאת חיים אולם על מנת שזה יקרה חייבים שניהם להיות בשקט מתמשך - כזה שמאפשר לאיכויות שכאלה לנבוט מבפנים ולהתרחש. מחשבה אחת זכרית מוזמנת פנימה אל הרחם הרגשי ויכולה להפרות את הרגשות הנקביים לכדי לידה של ממש.

אי אפשר להפריד את המוח מן הלב אולם קרב הדמים שבניהם חייב לפנות את מקומו לאזור חיץ שיתאפשר בעזרתה של התודעה הגבוהה, מקום שקט של רגיעה פנימית בו יבנה מרקם חדש בעזרת שניהם. שני הפכים אשר ערים לגמרי לתלות ההדדית בניהם, זו אשר נובעת מהחוקים הטבעיים במקום הזה.

 

                                    השמש מאפשרת חיים ואילו הפלנטה מעניקה אותם

 

                                                                                   

יוסי אפללו, מומחה להילינג ובכל סוגי ההתמכרויות ומורה (קואצינג) להתפתחות ומודעות אישית.


http://www.yossi-aflalo.co.il/


טל:0547311650

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה