הר הביטוח - הדרך הטובה ביותר לאתר ביטוחים על שמכם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הר הביטוח - הדרך הטובה ביותר לאתר ביטוחים על שמכם 

מאת   05/10/2019 |  נצפה 1125 פעמים

מהו הר הביטוח?

הר הביטוח הוא מנוע חיפוש של משרד האוצר דרכו ניתן להוציא מידע על כל פוליסות הביטוח שבבעלותכם. 

חיפוש וניתוח של הנתונים יגלה אילו ביטוחים וכיסויים יש לכם בדיוק בכל חברות הבטוח והאם אתם משלמים על אותו הביטוח פעמיים (כפל ביטוחים) 

מה זה כפל ביטוחים?

כפל ביטוח הוא מצב בו למבוטח יש שתי פוליסות זהות בשני חברות ביטוח שונות (למשל, כיסוי השתלות בחברת הביטוח הראל וכיסוי השתלות בחברת כלל). הבעיה הגדולה בכפל ביטוח היא שרוב חברות הביטוח לא מוכנות לשלם לאדם אשר מבוטח באותה הפוליסה גם בחברה אחרת. זאת אומרת, שבמידה ותהיו זכאים לקבל החזר כספי מחברה אחת, החברה השניה עשויה לטעון שכבר קיבלתם פיצוי כספי מחברה אחרת, ולכן לא תשלם.

במידה ותבצעו בדיקה בהר הביטוח ותגלו שיש לכם כפל ביטוח כדאי שתשקלו לבטל את אחת מהפוליסות. ביטול של אחת הפוליסות ככל הנראה לא יפגע לכם בכיסויים (בגלל שבעצם ניתן לקבל פיצוי רק מחברת ביטוח אחת) ויוריד לכם את ההוצאות החודשיות. בנוסף, תאפשר לכם לבדוק את הכיסויים של הביטוח שלכם ולשפר אותם. כך לדוגמה, אם רכשתם ביטוח בריאות כלשהו לפני מספר שנים ואינכם זוכרים אילו כיסויים יש בפוליסה, תוכלו לדעת בודאות אחרי עצמית בדיקה קצרה.

לצערנו, למרות שגם משרד האוצר וגם חברות הביטוח מודעות לנושא של כפל ביטוחים, לא תוכלו לקבל החזר כספי בגין התקופה ששילמתם על הביטוח. כך שנותר לכם להסתפק רק בנחמה שלא תשלמו יותר לשווא.

מה מוצאים בהר הביטוח?

* בדיקת ביטוח - תדעו בדיוק איזה ביטוחים על שמכם בכל חברות הביטוח השונות

* איתור כפל ביטוחים - תוכלו לדעת האם יש לכם את אותה הפוליסה בשתי חברות ביטוח שונות.

* שיפור פוליסות ביטוח - תוכלו לפנות עם הפוליסה הקיימת לחברת ביטוח אחרת ולבקש תנאים טובים יותר (כיסויים מורחבים, הטבות וכו')

* הוזלת התשלום החודשי - מכיוון שתדעו איזה מחיר אתם משלמים בדיוק על איזה פוליסה, תוכלו לפנות לחברות ביטוח אחרות בבקשה להוזלת המחיר על הביטוחים שיש לכם.

הר הביטוח - הצלחה שהביאה להורדת מחירים בחברות הביטוח

חברות הביטוח שעד לא מזמן נהנו "מחיסיון" ויכלו למכור לנו כיסויים ביטוחיים רבים שלא לצורך, עומדות עכשיו בפני אתגר חדש בדמות שקיפות של התנאים והמחירים של כלל חברות הביטוח בישראל והשוק הפך תחרותי יותר. 

עובדות חשובות 

עד כה בוצעו מעל 2 מיליון בדיקות בהר הביטוח על ידי מבוטחים שונים

הציבור מוציא מעל ל-3.6 מיליארד ש'ח בשנה עבור ביטוחים כפולים

מעל ל-41% מהאנשים שביצעו בדיקה באמצעות הר הביטוח משלמים על אותו הביטוח פעמיים

סיכום 

הר הביטוח הוא "מנוע חיפוש ביטוחים" של מדינת ישראל בו כל אזרח יכול לאתר את הביטוחים הרשומים על שמו בכל חברות הביטוחים.

המטרה של משרד האוצר, אשר השיק את מנוע החיפוש הוא לאפשר לאזרחי המדינה אשר לא מבינים כל כך בביטוחים לבדוק האם בטעות הם רכשו כיסוי ביטוחי כפול ולהוזיל את התשלום החודשי שלהם לחברת הביטוח (ואכן, הייתה הצלחה רבה).

מומלץ לבדוק את הביטוחים שלכם אחת לכמה שנים ולאחר שביצעתם שינויים בתיק הביטוחי שלכם (כמו מעבר לחברת ביטוח אחרת או רכישה של פוליסה שמעולם לא הייתם מבוטחים בה).

הבדיקה בהר הביטוח היא חינם וכוללת הזדהות עם פרטים מזהים כגון מספר תעדות זהות ותאריך הנפקת תעודת זהות (לחצו על הקישור למידע מפורט על השלבים לבדיקה בהר הביטוח של מדינת ישראל).

לאחורנה החלה מגמה של סוכני ביטוח שמציעים "בדיקת תיק ביטוחי" בתשלום. שימו לב שהבדיקה עצמה במשרד האוצר היא בחינם ומומלץ לא למסור פרטים אישיים מזהים לכל אחד שמתקשר. בדקו שזו לא תרמית.

התכנים במאמר מבוססים על מידע שנאסף ברחבי האינטרנט ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי.

המאמר נכתב ע"י צוות אתר בטוח, ככה עושים ביטוח


03-5124000


info@batuch.co.il


www.batuch.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה