שימוש בחקירות פרטיות להקטנת דמי מזונות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שימוש בחקירות פרטיות להקטנת דמי מזונות 

מאת   08/09/2019 |  נצפה 1129 פעמים

חוקרים פרטיים מנהלים חקירות להוכחת מגורים משותפים של בני זוג לשעבר, כדי להוכיח שהם מיסדו קשר חדש, ובכך לאפשר להתאים או לסיים את סכום המזונות שהם משלמים.

אז מה הם מגורים משותפים?
ראשית, נתחיל בהגדרה ברורה. מגורים משותפים הם התאחדות של שני אנשים החיים יחדיו במערכת יחסים מבלי להיות נשואים.

כמובן, מה שמהווה מגורים משותפים שונה בהתאם למצב בו אתם חיים.

מגורים משותפים עשויים להשפיע על מזונות, הידועים גם כתמיכה של בני זוג. במקרים מסוימים זה עשוי אף להשפיע על הסדרי המשמורת על ילדים. במהלך הניתוח הסופי של המצב, בית המשפט קובע אם תוענק תמיכה מצד בני הזוג, האחד לשנייה או להיפך, או לא, הסכום שניתן, וכמה זמן תימשך תמיכת בן און בת הזוג.


בנוסף, בית המשפט רשאי להתחשב  בעניינים שתרמו לגירושין. כך או כך, זה יכול להיות תהליך ארוך ומסובך בו מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני גירושין. לצורך הדוגמא, בני זוג מחליטים להתגרש, בית המשפט קובע כי אתה צריך לשלם לבת זוגך לשעבר כמה אלפי שקלים בחודש כתמיכה, זאת ללא קשר לדמי המזונות לילדים.    

בית המשפט מתייחס לגורמים רבים בעת ההחלטה על סכום המזונות בפועל אך ניתן לסיים או להתאים את התמיכה של בני הזוג מכמה סיבות:


מותו של בן הזוג הנתמך: בדוגמא שלנו מלמעלה, אם בן / בת הזוג לשעבר שלך נפטרו, הרי שסכום זה מתבטל כמובן.


נישואין חדשים של בת הזוג: אם בת זוגך לשעבר מתחתנת בשנית, ניתן להפסיק את התמיכה.


אם בן זוגך לשעבר מתחילה בחיים משותפים עם בן זוג חדש במערכת יחסים מינית, גם מבלי להינשא, אתה רשאי לעתור לבית המשפט על מנת להתאים או להפסיק את התמיכה אותה היא מקבלת.


הוכחת המגורים המשותפים - לדעת כי בת או בן הזוג החלו מגורים משותפים חדשים זה דבר אחד, אך להוכיח זאת, זהו דבר שונה לחלוטין.


הוכחת מגורים משותפים עשויה לסיים את חובתך לשלם דמי מזונות אך לבית המשפט יש את האמירה הסופית בעניין זה. מסיבה זו, הוכחת המגורים של בת זוגך למשל עם בן זוג חדש, מחייבת שימוש בחוקר פרטי על מנת להשיג את ההוכחות הדרושות לבית המשפט.

בדרך כלל, הוכחת שיתוף מגורים כוללת שלושה גורמים. נמשיך בדוגמא :   בת הזוג לשעבר שלך ובן זוגה החדש גרים באותו הבית.
בת הזוג שלך ובן זוגה החדש נמצאים במערכת יחסים אינטימית.


בת הזוג לשעבר ובן זוגה החדש חולקים את הוצאות הדיור ומקבלים  החלטות משותפות.


כמובן שישנם גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון:

משך הזמן שבןת הזוג זוגה חיים יחד. חלוקת חובות ההורות בינך לבית גרושתך.

מצבה הכלכלי של בת זוגך לשעבר לאחר הגירושין ממך.

 


כיצד חוקר פרטי יכול להוכיח מגורים משותפים?
מעקב אחר הכתובת בה מתגוררת בת זוגך ותיעוד בן זוגה החדש המתגורר יחד עימה בדירה. עדויות מגורמים שונים בכתובת מגורייהם מידע ממדיה חברתית איסוף אשפה וקבלת ראיות שבת זוגך לשעבר מתגוררת עם בן זוג. חקירת רקע על בת זוגך.

הבה נבחן כל שלב ספציפי בפירוט:


מעקב
המעקב מבוצע במהלך שלושה עד ארבעה שבועות על לסייע בהוכחת שיתוף. אנו מחפשים לראות את שגרת יומה של בת זוגך לשעבר.. פירוש הדבר הוא עדות מצולמת בוידאו של בת הזוג לשעבר ובן זוגה כאשר הם באים והולכים לבית המגורים, נכנסים פנימה בשעות הלילה, יוצאים בשעות הבוקר וכל תעוד נוסף אשר יראה כי מדובר במגורים משותפים. תיעוד שלהם עוסקים בעבודות בחצר הבית, באחזקת הבית ואסוף דואר מתיבת הדואר.   מקורות ומידע נוספים
חיפוש ברשומות ציבוריות עשוי לחשוף חשבונות שירות משותפים או בעלות משותפת על כלי רכב.


מדיה חברתית
אם מדברים על חשבונות משותפים, האם בן הזוג לשעבר ובת הזוג חולקים חשבונות מדיה חברתית? גם אם הם לא עושים זאת, הקפד לתעד את הפוסטים ברשת המדיה החברתית שלהם בעיקר בפעילויות משותפות וחופשות משותפות.  


איסוף אשפה
אשפה יכולה להיות מכרה זהב אמיתי של מידע בכל הקשור להוכחת שיתוף מגורים. ככל שיש לך יותר ראיות, כך יש לך סיכוי טוב יותר של בבית המשפט. אתה עשוי למצוא פריטים שימושיים רבים בפח האשפה, כולל הערות, מכתבים ותיעוד נוסף המצביעים על קשר זוגי.   ניירת בנקאית אשר אפשר לעיתים למצוא באשפה, עשוייה לאתר חשבונות בנק משותפים.  


תחקור שכנים
איך רואים השכנים את מערכת היחסים בן בת זוגך לשעבר ובן זוגה? ראיונות עם שכנים וגורמים נוספים בקהילה, עשוייה לשפוך אור על הקשר בין בני הזוג. האם הזוג יצא לחופשה יחד? חוקר פרטי ידע לאתר את המקום בו הם שהו ולנסות לאסוף הצהרות מצוות המלונות והנופש בהם נאמר כי הזוג היה באותו החדר והפגין אינטימיות.   חקירת רקע חקירות כלכליות עדכנית על בת זוגך לשעבר ובן זוגה תוכל להראות אם חל שיפור במצבה של בת הזוג כתוצאה מזוגיותה החדשה.

חשוב לזכור כי בסופו של דבר, רק בית המשפט יכול לקבוע אם בת זוגך לשעבר ובן זוגה החדש חיים בקשר זוגי. יתרה מזאת, על בית המשפט להתאים או לסיים את תשלום המזונות. כמו רוב הדברים בחיים, אין לכך ערבויות. אך עם בדיקות שונות שיבצע חוקר פרטי ניתן להראות לבית המשפט את תמונת המצב האמיתית.  

הכותב בני דיטקט


דיטקט חקירות


www.detect.co.il


info@detect.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה