ללכת לצוד כעבר והיום, מה השתנה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ללכת לצוד כעבר והיום, מה השתנה? 

מאת   29/08/2019 |  נצפה 955 פעמים

 

 

  לפני שנים רבות, בתקופה שהאדם הקדמון חי בה, החיים היו שונים מהיום. אז לא היה סופר והאישה לא עשתה קניות. אז הזכרים של השבט היו צריכים לדאוג לאוכל, ולכן כל פעם שהם היו רעבים הם עשו את הטקס שלפני הצייד שכלל התאספות מספר חברים, איפור הפנים, לבישת בגדים מתאימים, הכנת הכידון או הקשת עם החיצים (בזמנים מתקדמים יותר), ריקוד למזל. לאחר כל ההכנות חבורת הזכרים, או לפעמים בודדים, הלכו לאזור שהחיות חיות בו והתחיל המרדף אחרי הטרף.

פעמים רבות הם חזרו בידיים ריקות, אך לפעמים הם מצאו טרף קל שלא היה קשה לצוד והתענגו על ארוחה של ברווז, או יונה. ולפעמים רחוקות, או אם היו ציידים טובים המיוחד, הם אכלו חיה משובחת – לדוגמא חזיר בר גדול או איזה אייל. לפעמים אפילו נמר או אריה. בדרך כלל לאחר שהם צדו חיה גדולה ויפה הם הלכו והשוויצו בגולגולת של החיה לפני כל החברים שלהם, ורצו לגרום לכולם לקנא בהם. וכמובן גם לזכות בהערכה של החברים הטובים. בקיצור, כל הטקס של אחרי האוכל נועד למטרה אחת, להגדיל את האגו. מיותר לציין שזה עבד טוב. כיום, כשאנחנו חושבים על התקופה של האדם הקדמון, זה נשמע ברברי וטיפשי, כל תהליך הציד.

מהטקס שלפני הציד ועד ההתפארות שאחריו. כשאני חושב על תופעת הציד הקדום, אני תמיד חושב על תופעת הציד שקיימת עוד היום. ואני לא מדבר על ציד לא חוקי של פילים בדרום אפריקה, אלא על ציד חוקי של בחורות בעולם כולו. עברו אלפי שנים מאז, אך שיטות הצייד לא השתנו בהרבה, אלא רק הטרף עצמו. הבשר שאנחנו אוכלים היום גדל בחוות, אז לא צריך כבר לצוד אותו. אך הטרף של היום מסתובב חופשי, יש מליארדי בחורות ולאן שלא תלכו תוכלו לראות איזה גבר שהחליף את החץ וקשת בכמה משפטי פתיחה מתוחכמים, והוא יוצא לצוד כל לילה עם רדת החשכה או לפעמים אפילו באמצע הרחוב. הוא לא מסתובב עם הגולגולת של החיה שהרג אז הוא קונה מכונית ספורט עם גג נפתח, בעדיפות אחת שעושה הרבה רעש. כל כך הרבה שנים של אבולוציה, השאלה היא האם התפתחנו בה ?

ולסיום  -    מה יותר כיף, לראות סרט טוב, עם חבר טוב או לבד? מה יותר כייף, לאכול ארוחה טובה, עם חבר טוב או לבד? מה יותר כייף, להיות עם בחורה יפה, עם חבר טוב או לבד?

אני בטוח שהתשובה המיידית שנתתם על שתי השאלות הראשונות היתה 'עם חבר טוב', ומה עם השאלה השלישית? בטח עוד אין לכם תשובה, צריך לחשוב עוד קצת.

 

ישראל הרצל הרצל 73, כ"ס   טלפון: 050-9258355  ------------herzli99@gmail.com----------------------------------- 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה