ניסיון אישי - לקחים מתהליך אימון שעברתי בתחום התעסוקתי - אמנותי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ניסיון אישי - לקחים מתהליך אימון שעברתי בתחום התעסוקתי - אמנותי  

מאת   05/06/2019 |  נצפה 809 פעמים

 

 

בשנת 2014 עברתי אימון ( COUCHING ) של 12 פגישות עם המאמן איתי. במהלך האימון באו לידי ביטוי שלושה תחומי חיים שלי: הרחבת מעגל החברים, אימון בתחום זוגיות (קיימת או אלטרנטיבית) ואימון בתחום התעסוקתי – אמנותי. כל אחד מן התחומים האלה, אשר מייצג מישור חיים שונה, קיבל התייחסות שונה במהלך האימון. זאת כאשר הטיפול במטרה האימונית של התחום התעסוקתי – אמנותי זכה להתייחסות מעמיקה, ולחלק נכבד יחסית מן הזמן המשותף שלי ושל המאמן.

התבקשתי להכין "מיני" חזון הנוגע לתחום התעסוקתי – אמנותי. בחזון ישנה הסתכלות לעתיד לאחר המעבר על אבני היסוד – הערכים שעומדים בבסיס השקפת עולמי, והבנה טובה יותר של "מה אני מחפש שם, מה עושה לי את זה שם, ומה אני רוצה שיהיה לי בתחום בעתיד לבוא". התהליך המתואר כאן הינו שריר וקיים ויפה לכלל התחומים בחיים – תעסוקה, התחום החברתי, תחום הפנאי, זוגיות, פרנסה וכו'.

את טווח הזמן המיועד לשם הגשמת החזון הגדרתי ל-3 שנים, כלומר הסתכלות של:  "איך אני רוצה שיהיה לי בתחום X בעוד פרק זמן של 3 שנים מהיום". עם בניית החזון יש להגדיר יעד מרכזי ומטרה מרכזית.

יעד מרכזי הוא יעד שיש להשיגו ולממשו תוך פרק זמן ידוע וקבוע מראש, כאשר עצם מימושו מהווה עליית מדרגה משמעותית למימוש החזון (כמו תערוכה או מכירת עבודות בגלריה מוכרת ,למי שהחזון התעסוקתי שלו הוא להיות אמן מוכר) .

מטרה מרכזית הינה מטרה שעצם מילוי או הגשמה שלה בהצלחה מהווה את מימוש החזון באופן מלא (בדוגמת האמן מימוש הצהרת האמן השאיפה להיות אחד האמנים המייצגים את הרעיון הציוני, הצגת סדרת תערוכות, ייצוג ע"י גלריה מוכרת וכתבות ב"הארץ" על התערוכות).

מספר נקודות מן החזון התעסוקתי – אמנותי שלי (לטווח זמן של 3 שנים):

מטרה מרכזית (מימושה יכול להביא להכרה של "עשיתי את זה", מימוש חזון): הצגת סדרת תערוכות, ייצוג ע"י גלריה מוכרת וכתבות ב"הארץ" על התערוכות.

יעד מרכזי: (2015-2017)

 

זהו עד כאן, כאמור זו דוגמא לחלק מחזון אחד אליו הגעתי בתהליך האימון, בתחום הספציפי של הפן התעסוקתי – אמנותי בחיי.

בשנים 2015-2017  הצגתי שש תערוכות, שלוש מהן באירופה – בבאזל, ווינה וג'נבה.

בשנת 2018, עם סיום החזון ל- 2015-2017 עדכנתי את החזון:

עדכון החזון תעסוקתי-אמנותי לשנים 2018-2020

בחזון ישנה הסתכלות לעתיד לאחר המעבר על אבני היסוד – הערכים שעומדים בבסיס השקפת עולמו של האמן  והבנה טובה יותר של "מה אני מחפש שם, מה עושה לי את זה, ומה אני רוצה שיהיה לי בתחום בעתיד לבוא".

מספר נקודות מן החזון התעסוקתי – אמנותי המעודכן.

מטרה מרכזית – להפוך לאמן מוכר

(מימוש המטרה מרכזית יכול להביא להכרה של "עשיתי את זה", מימוש חזון): הצגת סדרת מנהיגים וזוועות המלחמה, ייצוג ע"י גלריה מוכרת וכתבות ב"הארץ" על התערוכות.

יעד מרכזי:

 

ישראל הרצל הרצל 73, כ"ס   טלפון: 050-9258355  ---------------herzli99@gmail.com-------------------------------- 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה