סדנאות מעשירות לילדים למסיבות בית ספר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סדנאות מעשירות לילדים למסיבות בית ספר  

מאת   30/04/2019 |  נצפה 702 פעמים

בתי הספר אינם עוסקים אך רק בהעברת התכנים של מקצועות הלימוד. בתי הספר הם הרבה יותר ממקום לרכוש בו ידע והם עומדים בלב ליבה של הקהילה. בית ספר הוא גם מקום לקבל בו תכנים מעשירים וגם להיות מעורבים בפעילות חברתית שהיא דבר מאוד חשוב. על מנת ליצור את תחושת השייכות, לפתח את הכישורים החברתיים ולגבש את התלמידים, בתי הספר מקיימים גם הווי של אירועים ומסיבות בית ספר.

פעילויות ההווי הבית ספרי והמסיבות השונות אמורות להיות פעילויות מהנות ומבדרות. זה בסדר כמור וזה בהחלט מסייע לגבש את התלמידים ולגרום להם להרגיש חלק ממשהו גדול. זה אפילו מעניק להם אנרגיות חיוביות ומסייע בהגברת המוטיבציה. אך מדוע להסתפק באטרקציות בידוריות? ניתן לנצל את מסיבות בית הספר לצורך פעילויות בעלות ערך ערכי וחינוכי ומבלי לפגוע בהנאה של התלמידים. אך כיצד ניתן לעשות זאת? סדנאות מעשירות לילדים יכולות להיות התשובה.

סדנאות מעשירות לילדים

סדנאות מעשירות לילדים הן בדיוק השילוב העדין בין הנאה, אינטראקציה חברתית ותוכן ערכי. כלומר הן מספקות תעסוקה מהנה באווירה שונה וכיפית, אבל גם תורמות בדרכים שונות להעשרת עולמם של ילדינו.

הסדנאות יכולות לעסוק בנושאים שונים ומגוונים ולשים את הדגש על תכנים ערכיים שונים שנרצה להעניק לילדים. מקובל מאוד להשתמש בסדנאות ODT (Outdoor Training), אלו הן סדנאות הלוקחות את התלמידים אל מחוץ לכיתות הלימוד וסביבת הלימודים הרגילה ומחליפות לימוד עיוני בלימוד באמצעות חוויה. התועלת של סדנאות אלו הוכחה במחקרים רבים והן נחשבות לכלי חשוב בידי מערכת החינוך, כלי המאפשר לפתח תכונות אופי והעצמה אישית בקרב הילדים.

סדנאות לדוגמה

אז אלו סדנאות מעשירות ניתן להעניק לילדים? להלן כמה דוגמאות לסדנאות העשרה איכותיות המאפשרות להשיג את המטרות שעליהן דיברנו.

סדנת יזמות עסקית וחברתית לבני נוער - בסדנה זו הילדים יוכלו להיכנס לנעלים של יזמים ואנשי עסקים. במהלך הסדנה התלמידים יכירו מושגים בסיסיים מן העולם העסקי, ילמדו מה נדרש בשביל להקים עסק מצליח ויתנסו בהרכבת מודל עסקי. אך יותר מכל סדנה זו מחנכת את הילדים להיות מנהיגים, בעלי מסוגלות אישית וחשיבה מחוץ לקופסה. וכמובן הכל באווירה נעימה וכיפית.

פיתוח חשיבה יצירתית - חשיבה יצירתית היא כלי חשוב מאוד ולאור האתגרים שילדנו צפויים להתמודד בעולם המחר, חשיבה מחוץ לקופסה היא צו השעה. בסדנה זו הילדים מתנסים בחשיבה יצירתית ומבינים את חשיבותה ויישומיה. הסדנה כוללת פעולות מהנות אשר מעודדות ומפתחות את החשיבה היצירתית בקרב הילדים.

לסיכום, סדנאות מעשירות לילדים מלמדות אותנו שניתן גם ליהנות וגם לבלות ובמקביל לספוג ולהפנים תכנים ערכיים המשמשים ככלים חשובים בחיים.

המאמר מוגש על ידי חברת שרביט - המספקת סדנאות לילדים למוסדות, ומעבירה בקיץ הקרוב קייטנת מנהיגות מושקעת לילדים. לפרטים לחצו כאן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה