אדריכלות ועיצוב פנים דגשים שצריך לשים לב אליהם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אדריכלות ועיצוב פנים דגשים שצריך לשים לב אליהם 

מאת   17/02/2019 |  נצפה 1429 פעמים

לא פעם עולה, בקרב מי שמעוניין לשכור את שירותיהם של אדריכלים או מעצבי פנים, שאלה מה יותר חשוב, להסתכל על התכנון והנראות של המבנה או להתייחס ליעילות שלו, עד כמה הוא פרקטי ונוח עבורנו.

שאלה זו עולה כאשר ברור לכל שקיימים הבדלים בין השניים, כלומר, שהעיצוב והנראות אינם בהכרח יכולים לייצר מבנה יעיל ונוח לשימוש, ולהיפך. האידיאל הוא כמובן לייצר מצב אחד שווה, כלומר שהמבנה שלנו יהיה גם יעיל וגם יפה, שיהיה לנו גם נוח להשתמש בו וגם שהעיצוב יהיה מרשים, שייראה טוב.

צריך לומר, אדריכלות ועיצוב פנים מיועדים לשני הדברים גם יחד, אנחנו לא יכולים לטפח אחד ולפסוח על השני. היום מרבית האדריכלים והמעצבים מתייחסים למגוון רחב של היבטים בתהליך העבודה שלהם, כשבין היתר הם מתייחסים גם להיבטים של שימוש אפקטיבי ויעיל וגם להיבטים של נראות. הטענה הרווחת היא, אם המקום מעוצב יפה, בסופו של דבר הוא גם יספק לנו יעילות ומצד שני, אם הוא יעיל, זה לא אומר שהיעילות באה על חשבון העיצוב.

לפני שנציג כמה נקודות שמשלבות בין השניים, חשוב להדגיש עוד נקודה, לא רק יעילות ולא רק עיצוב הם שם המשחק בכל מה שקשור לעולם של עיצוב פנים או אדריכלות (וביחד). היום מתייחסים, כאמור, גם להיבטים נוספים למשל, חסכון בעלויות השוטפות של המבנה, היכולת לבצע שינויים באופן זמין, שמירה על הסביבה ועוד. אלה דברים שיכולים להשפיע ברמה ניכרת על השימוש במבנה בצורות שונות ומגוונות.

כיצד משלבים יעילות ועיצוב

כאמור, כשאנחנו חושבים על עיצוב פנים, אנחנו צריכים לזכור שעודף פרטים, עודף אמצעים לא בהכרח הופכים את המבנה ליפה יותר, גם לא אם משתמשים בעודף צבעים או עודף אלמנטים אחרים.

בשביל לייצר עיצוב איכותי מצד אחד ומצד שימוש יעיל ונוח במבנה, אנחנו צריכים להתייחס למשתנים שעומדים לרשותנו וכן לצרכים שלנו. למשל. למה בדיוק משמש המבנה, כמה אנשים אמורים להשתמש בו, מה בדיוק הם צריכים, כיצד בדיוק אפשר לספק להם את זה. הרי אם מדובר במבנה מגורים של משפחה עם שני ילדים, צריך לקחת בחשבון צרכים מסוימים, בעוד שאם המבנה משמש זוג מבוגרים או זוג צעיר בלי ילדים, אז זה משהו אחר לגמרי.

כשאנחנו מתייחסים ליעילות של המבנה, הכוונה לכך שיהיה בו הרבה שטח פנוי, שתהיה בו זרימה נוחה בין החללים השונים, שהכל יהיה נגיש, קרוב וזמין. כשאנחנו מתייחסים לעיצוב של מבנה, אז בין היתר אנחנו מתייחסים למיקום של אלמנטים שונים, שימוש בצבעים, היכולת לייצר זרימה של עיצוב כך שגם אם יש הבדלים בין חדר לחדר, עדיין יהיה קשר, וכן שהמבנה יקרין אופטימיות, אור, דברים שיגרמו לאנשים שמשתמשים בו או מגיעים אליו, תחושה חיובית.

איתן לוקאלי - אתרי תוכן עם מידע עדכני ואיכותי


לקהל הקוראים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה