בדק בית - מה בודקים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בדק בית - מה בודקים? 

מאת   13/02/2019 |  נצפה 1367 פעמים

אם אתם עומדים לרכוש נכס, לקבל נכס שרכשתם מקבלן או רוצים להעריך נכס שברשותכם, בדק בית הינה הבדיקה החשובה והיעילה ביותר שתוכלו לבצע.

בדיקת בדק בית מאפשרת לכם להיות בטוחים כי הנכס המדובר עומד בכל הדרישות לאיכות ובטיחות ותקבלו ממנו בדיוק את מה שאתם מצפים, ללא בעיות נסתרות כמו פיצוץ בצנרת תחת הרצפות או רטיבות שטרם נגלית לעין.

מתי לבצע בדק בית?

מה כולל בדק בית?

בדיקת בדק בית מחולת למספר רב של בדיקות משנה, תוך חלוקה לכל מערכת ומערכת בבית. הבדיקות הפופולאריות והחשובות ביותר הן:

בדיקת התאמה לתוכניות ומפרט הבית

הבדיקה מבוצעת בצמוד למפרט הטכני של הדירה וכוללת מדידות ובדיקות מדויקות בכדי לוודא שתקבלו בדיוק את שחתמתם, בסוף הבדיקה התקבל דוח מדויק על חריגות במידה והיו.

בדיקות אלומיניום התאמה לתקן ישראלי 1068, 4068, 1099, 1142

הבדיקה כוללת חלונות, דלתות, מעקות ועוד

בדיקת צנרת ורטיבות - בדיקה עם מכשיר פרוטימטר

במסגרת בדיקה זו בודקים את הצנרת בבית לעומק ומבצעים בחינה גם בתוך הקירות באמצעות מצלמה תרמית ומערכות המאפשרות לראות את הצנרת בתוך הקיר.

כך ניתן לאבחן את סוג הצנרת, מצבה ותקינותה, האם קיימות נזילות או קיימת רטיבות נסתרת ועוד. אם תתגלה נזילה או רטיבות חברת בדק הבית תוכל גם לומר מהיכן היא מגיעה, כך שאם מדובר בבית בבניין משותף, למשל, יתכן כי מקור הבעיה הוא בכלל מהצנרת של השכנים ולכן התיקון חל עליהם.

בדיקת איטום - התאמה לתקן ישראלי 752

בדיקה המאפשרת לכם להבין את טיב עבודת האיטום שבוצעה בבית, מבפנים ומבחוץ, וכך לא תצטרכו לחכות לימי החורף הקשים והרטובים בכדי לגלות האם האיטום בבית שלכם מספיק איכותי או לא.

בדיקת גז וקרינה

עם ההתקדמות של הטכנולוגיה המודרנית, ההשפעות של הקרינה הופכות להיות הרבה יותר עצמתיות ומהותיות. לכן, חברת בדק בית כוללת בין הבדיקות שלה גם בדיקה הבוחנת את רמות הקרינה בסביבת הבית ובתוכו וגם הימצאות של גז ראדון (בבתי קרקע או בבתים עם חדר ביטחון תת קרקעי).

מעבר לבדיקות הללו ניתן גם למצוא בדיקות של מערכת החשמל, אקוסטיקה ועוד.

 

shlomy.m

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה