קחו את המחשבות שלכם לטייל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קחו את המחשבות שלכם לטייל 

מאת   28/10/2018 |  נצפה 2598 פעמים

אם תשאלו אנשים, מה הם היו עושים אם היה להם יותר זמן ויותר כסף - הרוב המכריע, יענה לכם שהוא היה מטייל יותר.                    

יש משהו בטיולים שמביא איתו רוח חדשה, טעמים חדשים, נופים חדשים, ותחושות חדשות שמוציאים אותנו מהשגרה שלנו ונותנים לנו מרחב חדש לחשוב על מה שעברנו ועל מה שאנחנו הולכים לעבור - בלי להישאב בלופ הקבוע שאנחנו רגילים אליו.

אני דואגת לשלב טיולים כחלק מהשגת המטרות שלי, ובאחד הטיולים שלי הבחנתי איך המציאות של הטיול מקבילה למציאות היומיומית שלנו, בכמה דרכים:

1. לא משנה כמה נתרחק, כל מה שמרחיק אותנו מהמטרה שלנו או כזה שלא מועיל לנו, הולך ממש ביחד איתנו. גם אם אתם במקום אחר בעולם.

לפעמים נדמה לנו שברגע שנתרחק דברים יסתדרו מעצמם, או שפשוט הם יפסיקו להפריע. אבל כל עוד לא פעלנו שונה, המחשבות שלנו והדפוסים שלנו יבואו איתנו, לא משנה איפה נהיה.

2. כשדברים מכבידים עלינו, פיזית או רגשית, אי אפשר באמת להינות גם מהנופים הכי יפים שיש גם אם הם ממש מול העיניים שלנו. 

מתוך עבודה עם אנשים שאני מנחה להשגת מטרות ומניסיון אישי שלי לשאלה - איך בעצם אנחנו מורידים מאיתנו את כל הדאגות לגבי מה שהיה, או מה שעלול לקרות - התשובה שעלתה היא פשוט להתמקד במשהו מסוים בלי שום הפרעות. ה"משהו" הזה בכל מיני דרכים שהמונחים שלי הגדירו, מתייחס לאותה נקודת מבט שונה, שמאפשרת לראות פיתרון אחר או זווית אחרת ממה שאנחנו מכירים, שדרכה נוכל לגשת לדברים בצורה שונה.

3. ברגע שיש לנו בלאגן בראש, זה מתבטא כמעט בכל דבר שעושים. הוא נוכח בכל סביבה שנהיה בה. הדבר הראשון שצריך בשביל בכלל להתחיל לקבל הרגשה של רוגע או כל רגש חיובי אחר, הוא פשוט לנקות את זה.

לפעמים צריך פשוט לקחת כמה רגעים כדי להתאפס, להתנקות מכל התחושות שמלוות אותנו כדי בכלל להתחיל לשנות.  סידור מחדש של מרחב העבודה שלנו פיזית, למשל, יכול לעזור לנו להתרכז טוב יותר, או לרצות להתחיל ולפעול.

4. יש דברים שנכונים לטיול אחד וממש לא מתאימים לטיול אחר. לומדים על הדרך להתאים את מה שנכון לאותו העניין, ובכלל.

כמו שאנחנו מתאימים את הביגוד שלנו, ואת הציוד שלנו לסוג הטיול, כך גם אנחנו צריכים להתאים את מה שאנחנו בוחרים לקחת איתנו בהתאם לסיטואציה. לפעמים נבחר לקחת איתנו את המצלמה המקצועית עם כל האביזרים שלה, ולפעמים נבחר לקחת תיק רק עם מה שחשוב כדי שנוכל להרגיש קלילים יותר. כך גם בחיים, לפעמים נבחר להביא איתנו את כל הידע המקצועי שלנו במזוודה, ולפעמים נבחר להביא את עצנו כמו שאנחנו, וניקח רק את מה שהכרחי וחשוב לנו.

ולפעמים יש דרכים שלא תכננו מראש, ואם פשוט נעצור ונהנה מהם, אולי נופתע לטובה!

הודיה טהרני,


שחרור מחסומים בדרך להצלחה


לתכנים נוסםים בדף העסקי 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה