טיח צבעוני ושימושיו בעבודות שיפוצים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיח צבעוני ושימושיו בעבודות שיפוצים 

מאת   10/10/2018 |  נצפה 1089 פעמים

טיח הוא מלט שאותו מכינים מחומר מליטה כמו צמנט וסיד או גבס יחד עם סוג מסוים של אגרנט, כגון חול. במילים פשוטות, טיח משמש ככיסוי חיצוני או פנימי של הקירות והתקרה. נוסף על כך, הטיח הוא חומר גמר שכיח בבנייה מודרנית ואפשר לנצל את היתרונות שלו גם למטרות איטום ובידוד. כמו כן, טיח משמש כבסיס עבור עבודות צבע שונות וכחומר גמר סופי במידה ומשתמשים בו כשפריץ.

השכיחות הגבוהה של טיח בעבודות בנייה ושיפוצים מחייבת גם את הלקוחות לדעת במה מדובר. בפועל, רק מעטים יודעים לזהות את ההבדלים בין שליכט וטיח ועוד פחות מהם בקיאים בשיקולים המשמעותיים לבחירת הטיח הנכון. זו הסיבה בגללה חשוב להתייעץ עם קבלן שיפוצים לפני שמתחילים בעבודה ולקבל את כל המידע הרלוונטי.

הבלבול הנפוץ הוא כאמור בין טיח ושליכט. בפועל, טיח הוא חומר שמורחים על הקיר כדי ליצור שכבת ביניים בין הקיר לבין הצבע. טיח גם אחראי ליישר את פני השטח, להגן מפני חדירת מים ובקירות חוץ להגן על המבנה. מנגד, השליכט הוא השכבה השלישית והאחרונה שאותה מיישמים על הקיר או התקרה: זהו גימור דקורטיבי שנותן למבנה את המראה הסופי ומטרתו לשמש כשכבת הגנה נוספת לציפוי הקיר והגנה אופטימאלית.

הטיח הקלאסי הוא בצבע של מלט ולכן נהוג היה לצבוע אותו עם שכבת צבע או שליכט. לעומת זאת, כיום יש אפשרות לבצע עבודות שיפוצים עם טיח צבעוני. בניגוד לטיח הרגיל, את הטיח הזה מורחים בפעם אחת ואין צורך לחכות שהוא יתייבש לפני שצובעים את הקירות.

איך בוחרים טיח צבעוני?

טיח שמורכב מסיד, גבס, חול וגוונים של צבע יכול להתאים לקירות הפנים והחוץ. אף על פי כן, צריך לבחור אותו בקפידה כדי שיחזיק מעמד לאורך זמן ויגן על הקירות מפני בלאי ושחיקה. השיקול העיקרי בבחירת הטיח הוא האקלים באזור. אם מתכוונים להשתמש בו בקירות החוץ, חשוב לוודא שהוא עמיד בפני תנאי הלחות או היובש. את מידת העמידות של הטיח ניתן לבדוק לפי המפרט המלא ובהתייעצות עם קבלן שיפוצים מיומן.

עוד טיפ קריטי לבחירה נכונה של טיח הוא להתייחס לשלל מאפייני המוצר ולא רק למחיר. בחירת טיח היא לא המקום לנסות לחסוך בהוצאות כי מה שזול עולה ביוקר. הטיח מגן על קירות הפנים והתקרה ויש לו השפעה אדירה על איכות החיים. כתוצאה מהאמור לעיל, עדיף להשקיע מראש בטיח איכותי ולשלם תמורתו מחיר ראוי.

אפשר לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על איכות הטיח בעזרת ריכוז שירותי שיפוצים שונים תחת קורת גג אחת. אם פונים לקבלן שיפוצים שמנוסה בעבודות כאלה וגם בעבודות חיפוי קירות פנים, סביר להניח שהעלות הסופית תהיה נמוכה יותר. בעזרת ריכוז שירותי השיפוצים מול קבלן אחד אפשר לחסוך זמן, כסף ומאמץ ולהגדיל את הסיכוי לקבל מענה מדויק לחזון העיצובי של הלקוח.

כשמדובר על טיח צבעוני חוץ הבית הוא פלטפורמה נהדרת לבחירה מבין מגוון סוגים, דגמים וחומרים - שעלולים לבלבל את מי שאינו בקיא בענף. כאן נכנסת לתמונה האמינות של קבלן שיפוצים והיחס האישי שהוא מציע ללקוחותיו. קבלן שיפוצים שמציב את האינטרס של הלקוחות בראש סדר העדיפויות יידע כיצד לבחור עבורם את הטיח המתאים ואיך לחסוך להם זמן יקר.

כל כמה זמן צריך למרוח שכבת טיח חדשה?

התדירות של עבודות טיח נקבעת לפי סוג הקירות ואופי השימוש בהם. בקירות פנים ניתן לחדש את הטיח לעיתים רחוקות בלבד או רק כחלק משיפוץ יסודי, בעוד בקירות חוץ של הגינה, החצר, המרפסת או החניה מומלץ לעשות זאת בתדירות גבוהה יותר. מבחינת בעלי דירות ונכסים, חיפוי מחדש של קירות החוץ או התקרה עם שכבת טיח חדשה היא כלי מצוין להתגונן מפני בלאי ושחיקה ולשמור על איכות חיים גבוהה.

לבסוף, יש לציין את המיומנות הנדרשת לטובת יישום הטיח על גבי הקיר או התקרה והחלקתו בצורה אחידה והומוגנית. הדרך היחידה לקבל תוצאה סופית שתבטיח איטום וחיפוי מלא היא להזמין קבלן שיפוצים מיומן. בעזרת קבלן שיפוצים ניתן ליהנות מכל היתרונות של טיח צבעוני ולהשיג מראה נהדר בהשקעה כספית מינימאלית. זו סיבה מספיק טובה לשלב את עבודות הטיח בשיפוץ ולנצל את התכונות המיוחדות של החומר.

מחפשים קבלן שיפוצים אמין ומקצועי?
פנו למישה הרצף עוד היום www.misha4u.com או התקשרו 054-4416876

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה