למי מומלץ לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

למי מומלץ לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה? 

מאת   25/07/2018 |  נצפה 851 פעמים

האפשרות לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הוצעה בעבר אך ורק במסגרת של בתי החולים. כיום כבר ניתן למנות מספר מרפאות שיניים פרטיות שקיבלו היתר לכך ע"י משרד הבריאות, כך שיותר ויותר מטופלים יכולים לנצל את העניין לטובתם. בשורות הקרובות נלמד למי מתאים לעבור את אותם טיפולים במסגרת של הרדמה מלאה, ועל היתרונות שהשירות מציע.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה - לטיפולים מורכבים במיוחד

ישנם מטופלים שעבורם נבנית תכנית טיפולים ארוכה ומורכבת למדי. למשל, במקרים של השתלות שיניים אצל מטופלים הסובלים מבעיות מסויימות לעיתים נדרש לבצע טיפולים מקדימים כגון עקירות, השתלות עצם, טיפולי חניכיים ועוד, כאשר כל חלק של תכנית הטיפול מחייב זמן עבודה רב. מאחר ומרבית המטופלים מתקשים מאוד לשמור על פה פתוח לאורך זמן, ניתן לפנות אל אופציית ההרדמה המלאה.

מרפאה אשר מציעה טיפולי שיניים בהרדמה מלאה תאפשר את ביצוע כל או רוב תכנית העבודה על פה המטופל בסשן יחיד שעשוי להימשך כמה שעות כאשר המטופל אינו בהכרה. באופן זה שיתוף הפעולה של המטופל אינו נדרש, ניתן לעבוד על כל הפה וע"י מספר מומחים בו זמנית ובסופו של דבר לקצר משמעותית את הזמן נטו של הטיפול כולו.

הרדמה מלאה כאשר אין ברירה

פעמים רבות טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מבוצעים כאשר פשוט אין ברירה. למשל, במקרה של אדם שאינו משתף פעולה עם הרופא (ילד קטן, מבוגר תשוש נפש ודמנטי, בעל פיגור שכלי וכו') קיים הכרח לבצע את הטיפולים כאשר המטופל אינו בהכרה. כמו כן, ישנה אוכלוסיה שסובלת מרפלקס הקאה מוגבר. רפלקס זה גורם להם לתחושות בחילה קשות ולהקאה בפועל בזמן טיפולי שיניים. בזמן הרדמה מלאה הרפלקס הנ"ל מדוכא ואינו פעיל ועל כן מדובר באפשרות שהופכת את טיפולי השיניים לאפשריים עבורם.

חשוב מאוד להזכיר גם את חלק האוכלוסיה שחרד מטיפולים דנטאליים. חרדה זו באה לידי ביטוי בתחושות נפשיות ופיזיות קשות בזמן הביקור אצל רופא השיניים, דבר שבסופו של דבר גורם לדחיינות יתר בכל מה שקשור ללוחות הזמנים של טיפולי השיניים שלהם, שסובלות לעיתים רבות מהזנחה. מאחר ובמהלך טיפולי שניים בהרדמה מלאה המטופל אינו בהכרה, חוויית הטיפול אינה נתפשת בצורה שמעוררת חרדה, ועשויה לקדם בצורה משמעותית את ההגעה של אדם שכזה לקליניקה וקבלת כל הטיפולים הנדרשים עבורו.

כאמור, האפשרות להעניק טיפולי שיניים בהרדמה מלאה ניתנת רק למספר מרפאות מצומצם, מרפאות מומחים בעלות מוניטין מקצועי רב. על כן רצוי מאוד לבצע סקר שוק מעמיק ולהתקשר עם אחת מהן במידה ואתם סובלים מאחת הבעיות שהוזכרו לעיל. זה יקל עליכם במידה רבה. שיהיה בהצלחה!

המאמר מוגש בחסות מרפאת שיניים טיפול בחיוך
www.draviram.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה