לחצנים ממתכת או לחצנים מפלסטיק - מתי כדאי להשקיע בציוד מתכתי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לחצנים ממתכת או לחצנים מפלסטיק - מתי כדאי להשקיע בציוד מתכתי? 

מאת   23/07/2018 |  נצפה 1397 פעמים

במהלך השנים האחרונות חל גידול משמעותי בשימוש בציוד אנטי ונדליזם מתכתי (לחצנים, נורות סימון, זמזמים, לחצני חירום פטריה ועוד) ללוחות חשמל, לייצור מכונות, לוחות בקרה ולפרויקטים נוספים.

אך מהן הסיבות שיצרנים רבים מחליפים את לחצני הפלסטיק הותיקים בלחצני המתכת?

קראו על היתרונות של לחצני המתכת והציוד המתכתי בכלל במאמר שלפניכם וגלו האם לחצנים ממתכת מתאימים לכם.

 

התקנה במקומות ציבוריים – לחצן אנטי ונדליזם

מקרה נפוץ בו אנשים מעדיפים שימוש בלחצנים ונורות סימון ממתכת על פי ציוד מפלסטיק הוא התקנת הציוד במקומות ציבוריים כדוגמת פתיחת דלתות בבתי חולים, עמדות תשלום ומערכות אינטרקום.
במקומות ציבוריים מסוג זה, הלחצנים צריכים להיות עמידים וחזקים במיוחד עקב לחיצות מרובות ומקרי ונדליזם כדוגמת אדם הלוחץ על כפתור במכונת תשלום בחניון עם מפתח הרכב או השחתה מכוונת על ידי עבריינים. לחצנים ממתכת עמידים וחזקים, ומוגדרים כלחצני "אנטי ונדליזם" ועל כן פותרים בעיה זו בניגוד ללחצן פלסטיק פשוט.

 

התקנות חיצוניות, בתנאי לחות ואבק גבוהים – אטימות גבוהה IP-67

כל מערכת המותקנת בתנאי חוץ, מתמודדת עם תנאי אבק, לחות, גשמים, וטל גבוהים.
במערכות שכאלו חשובה דרגת האטימות של כל הרכיבים על מנת להבטיח את תקינות המערכת ולמנוע קצרים חשמליים.
בעיה נפוצה ליצרנים רבים היא שילוב לחצנים ונורות סימון בעלי דרגת אטימות נמוכה במערכותיהם, שכן אטימות המערכת נקבעת על ידי הרכיב בעל האטימות הנמוכה ביותר.
פתרון פופולארי לבעיה זו היא שימוש בלחצנים ונורות סימון ממתכת בעלי דרגת אטימות גבוהה IP-67, המגנים על המערכת מחדירת מים או אבק.

 

עבודה יומיומית בפנל או שולחן בקרה – לחצנים ונורות סימון בעלי פרופיל נמוך

כאשר מתקינים לחצנים, נורות סימון, זמזמים או רכיבים אחרים בפנל או בלוח בקרה לעיתים גודל הרכיבים מהווה בעיה, לדוגמא, מצב שבו פועל עובד על מכונה בעלת פנל שליטה, כאשר הפועל מזיז את ידיו על הפנל הוא נתקל ברכיבים בולטים (לחצן חירום פטריה, לחצנים בולטים ועוד).
ציוד אנטי ונדליזם מתכתי לרוב מגיע בפרופיל נמוך, ובעל מסגרת משופעת חלקה, עיצוב לחצן שכזה מאפשר מעבר ידיים קל ונוח ברחבי הפנל ללא בעיות תפעול.

 

חדרי תצוגה, ייצור מכונות, פנל הדגמות – מראה מרשים ואלגנטי

כולנו יודעים ומבינים שבסופו של יום, מראה המוצר הסופי משפיע על החלטות הקנייה של הלקוח, במוצרים בהם ישנה חשיבות רבה למראה ועיצוב המוצר, מומלץ להתקין לחצנים ונורות סימון ממתכת. לחצנים מתכתיים מעניקים למוצר מראה מרשים ואלגנטי בזכות הפרופיל הנמוך, האיכות הגבוהה והברק המתכתי, בניגוד ללחצני פלסטיק המתאימים בעיקר לפרויקטים בהם נראות המוצר הוא בעל חשיבות נמוכה.

 

לסיכום

המגמה של מעבר יצרנים לשימוש בציוד מתכתי לא צפויה להיעצר בקרוב עקב היתרונות הרבים של רכיבים מסוג זה, אך אם זאת, גם ללחצנים ונורות סימון מפלסטיק יש מקום בשוק המתחדש בקרב פרויקטים אשר לא סובלים מהבעיות המוזכרות במאמר.

המאמר נכתב באדיבות חברת תפוז חשמל, המייבאת ציוד חשמל ואלקטרוניקה 


לפרטים נוספים על נושא המאמר

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה