הצורך בגלאי CO ומערכות אוורור
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הצורך בגלאי CO ומערכות אוורור 

מאת   12/07/2018 |  נצפה 1240 פעמים

כיום, כאשר צפיפות האוכלוסין עולה ואיתה גם צפיפות הרכבים בכבישים עולה, מקומות החניה החיצוניים אוזלים ובערים מסוימות אפילו אזלו כמעט לחלוטין מזמן (ביחס לכמות הרכבים). כאשר התעורר מצב בור מקומות החניה כבר לא היו בנמצא ואנשים מרחיקים יותר ויותר על מנת לחנות את רכבם, הגיע צורך בפתרון אחר למצוקת החניה. הפיתרון שהופיע אשר אותו אנו רואים היום בכל עיר שנגיע אליה, בכל מתחם קניות או איזור מסחרי או תעשייתי שנגיע אליו הוא חניונים מקורים. חניונים תת קרקעיים, חניונים עיליים (בתוך מבנה או מעל) ובגדול חניונים הנמצאים במבנים סגורים. החיסרון של חניונים מסוג זה הוא המצאות של רכבים ממונעים בתוך מבנה סגור בו גם נעים בני אדם (על פי רוב מהרכב למבנה ובחזרה) והמצאות הגזים הנפלטים מן הרכבים בתוך חלל סגור, לפעמים סגור לחלוטין. לכן תמיד בחלל כזה יהיה קיים גלאי CO.

הסכנה בחנייה במבנה סגור

כפי שכולם היום יודעים, רכבים גורמים לזיהום אוויר, לכן רואים היום יותר ויותר רכבים המנסים להמעיט ככל שאפשר את הזיהום הסביבתי. אחת הבעיות היא הפליטה של גז CO, פחמן חד-חמצני. הפחמן החד חמצני רעיל לאדם ויכול לגרום לחנק. בחוץ כאשר רכבים נוסעים בשטח פתוח אנו לא חשופים לסכנה כאשר הגז מתפזר במהירות גבוהה מאוד באוויר ולא מסכן אותנו ישירות. הבעיה מופיעה כאשר אנו נמצאים במבנה סגור בו יש נוכחות של רכבים מונעים ואז ריכוז ה-CO בחלל עולה עד למצב שהוא יכול לגרום להרעלה ובמצב כזה קיימת סכנת חיים ממשית.

הפתרון לבעיית הגזים הרעילים בטכנולוגיה חדשנית

תפקידו של גלאי CO הוא למדוד את ריכוז הפחמן החד-חמצני בחלל ולתת פקודה למערכת אוורור מתי לבצע אוורור של החלל על ידי שאיבת האוויר בחלל החוצה והזרמת אוויר נקי פנימה. כך למערכת יש שליטה על הריכוז בחלל והיא יודעת מתי לבצע אוורור מסיבי של החלל. פעולה נוספת חשובה ביותר בה עוזר לנו הגלאי היא במקרה בו תהיה תקלה במערכת האוורור או שמסיבה מסוימת לא יבוצע אוורור בחלל וגלאי CO יגלה שריכוז הפחמן החד חמצני בחלל רק גדל וגדל, במקרה זה גלאי CO מתריע למערכת המרכזית ומפעיל אזעקה שמורה לפנות את החלל ולהתרחק ממנו עד להגעה של אחראי הבטיחות במבנה או מכבי האש.

גלאי CO מציל חיים! יש חשיבות גדילה והכרחית להתקין גלאי CO בכל מבנה חניה סגור ולבצע בדיקות תקינות לגלאי ולמערכת האוורור.

מטלפרס פתרונות חכמים מגוון רחב של מערכות אוורור ופינוי עשןתוך התאמה מלאה לצרכי הלקוח


metalpressmart.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה