חשיבות קבלת התמיכה מהסביבה כאשר הופכים לעצמאים ומקימים קליניקה טיפולית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשיבות קבלת התמיכה מהסביבה כאשר הופכים לעצמאים ומקימים קליניקה טיפולית 

מאת   11/06/2018 |  נצפה 1287 פעמים

בתחומי עיסוק רבים, אופן העבודה השוטף כולל אינטראקציה עם אנשים אחרים, בין אם הם לקוחות או עובדים אחרים באותו המקום. כאשר עבדתם כמטפלים באחד המכונים או קופות החולים, פגשתם מדי יום את צוות העובדים שעסקו בתפקידים השונים במקום, מטפלים נוספים, וגם את המטופלים שהגיעו אליכם ואליהם. אולם, כאשר הפכתם לעצמאים, המפגשים היומיים שלכם עם אנשים אחרים הצטמצמו לכדי המטופלים המגיעים אליכם. להפחתת האינטראקציה יש השפעה על מספר דברים וביניהם נטילת התמיכה הסביבתית לה אתם זקוקים.

מדוע יש צורך בקבלת תמיכה מהסביבה?

לאינטראקציה בינאישית יש חשיבות גבוהה בכל הקשור לכישורים חברתיים, הצלחה בעשייה, הרגשת שייכות ודברים נוספים, אך כשמדובר במטפלים שהופכים לעצמאיים, יש לכך גם רובד נוסף והוא הצורך לקבל תמיכה מהסביבה. מטפל, מטבע עיסוקו, משקיע אנרגיות רבות וזמן יקר בהקשבה לאנשים אחרים, למטופלים שלו ובחיפוש אחר דרכים לקדם אותם. המעבר ממטופל למטופל, במידה וקיים מאגר מטופלים, ממלא את רוב זמנו של המטפל ולא נשאר לו זמן רב לפעולות אחרות. מטפלים שאין להם מאגר מטופלים מתמודדים גם עם הרגשת ה"ריק" בו יש רצון רב לטפל ולתת לאחר את הידע שצברו אך אין להם עבור מי לעשות זאת. בסופו של דבר, מטפל יכול להרגיש בודד בעבודתו וגם לא לדעת היכן הוא עומד מבחינה מקצועית, כי אין לו למה להשוות. כדי להמשיך למלא את התפקיד בצורה טובה ומקצועית, חשוב למצוא דרכים להתמלא ולקבל תמיכה מהסביבה.

באמצעות מפגשי נטוורקינג המיועדים למטפלים אפשר לפגוש אנשים העוסקים בתחומי הטיפול השונים והמגוונים וגם קולגות מאותו תחום טיפול ספציפי בו אתם עוסקים. בדרך זו, אתם יוצאים משגרת העבודה, מתאווררים ופוגשים אנשים המתמודדים עם אותן שאלות ועם אותם דברים שאתם מתמודדים. למפגשי נטוורקינג למטפלים יש יתרונות רבים: הם מרחיבים את הידע המקצועי והכללי שלכם, מאפשרים לכם להתאוורר ולצבור כוחות, ומהווים את הקרקע ליצירת שיתופי פעולה וקשרים עסקיים רבים ומגוונים. אך מעבר ליתרונות אלו, למפגש נטוורקינג למטפלים יש כמה יתרונות נוספים וחשובים - האפשרות לקבל תמיכה מהסביבה, להרגיש שייכות למסגרת תומכת ומאפשרת ובעיקר לא להרגיש לבד.

מפגשי נטוורקינג למטפלים הם המקום שלכם להכיר קולגות, לנהל איתם שיחות, להתייעץ בכל הנוגע לקידום הקליניקה, לשתף בידע, ללמוד ולהרגיש כי אתם חלק מקהילה של מטפלים. קהילה העוטפת אתכם ומספקת לכם את התמיכה החשובה כל כך והמאפשרת צמיחה אישית ועסקית. אל תוותרו על זה.

 

ימית אורבין
"הנפשות הפועלות" - שירותי שיווק לעוסקים במקצועות הטיפול
ז'בוטינסקי 33 רמת גן
0585800680
www.hanefashothapoalot.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה