מה חשוב כדי להיחשב למאמן טוב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה חשוב כדי להיחשב למאמן טוב 

מאת   04/06/2018 |  נצפה 1276 פעמים

מה חשוב כדי להיחשב למאמן טוב. האם זה רק הניצחונות? האם זה היכולת לתקשר עם השחקנים? האם זה יכולת ההוראה? שאלנו שחקנים ומאמנים את השאלה הזו, וזה מה שהיה להם להגיד.

 

זכייה זה לא הכל

 

ניצחון או הפסד הינו הדבר הכי חשוב על פי הסקר שערכנו למאמנים ושחקנים. רק 9% מהם אמרו שהמאמן צריך להתרכז על נצחון. "כשאתה מאמן טוב, זכייה או הפסד היא משנית, אכפת לך יותר מהמוראל של הקבוצה שלך", אמר דניאל - מאמן קבוצת כדורגל.

"באופן טבעי, אתה רוצה לנצח - אבל אתה גם רוצה את ההנאה של משחק טוב, למידה, ועבודת צוות". אמר לנו רונן, והוסיף "מאמן טוב לא אובססיבי לנצח אבל יניע אותך ואת הצוות שלך לרצות לנצח."

 

ניצחון נראה קצת יותר חשוב לגברים מאשר נשים בסקר שנערך: 17% מהגברים ענו שהמאמן צריך לדאוג לזכייה לעומת רק 7% מהנשים.

 

מאמנים צריכים להבין ולהניע שחקנים

 

מאמן צריך להבין את החולשות של השחקן ואת העוצמות שלו. "הם צריכים לדעת את הספורט ואת הספורטאים מספיק טוב כדי לקבל החלטות טובות עבור האתלט", אמר דוד - מאמן כדורגל

בניית אמון עם השחקנים הינו גם חשוב. הרבה שחקנים סיפרו שמאמנים שבנו אימון עם השחקנים שלהם הפכו את מערכת היחסים בינם לבין המאמן להדוקה יותר ובכך גרם לשחקנים לתחושה טובה יותר ובסופו של דבר למורל יותר גבוה. "יום אחד המאמן ישב לידי ואמר כי למרות שלא יכולתי לבעוט את הכדור חזק מספיק, ירדתי מהר להגנה, וזה לא פחות חשוב" משפט כזה מאד עזר למורל ולתחושת הביטחון של אסי - שחקן כדורגל

 

המאמנים צריכים להיות קשוחים אך הוגנים

 

מאמנים צריכים להיות מציאותיים וישרים לגבי מה שהשחקן יכול להשיג. מאמן טוב יש את היכולת לומר לך את האמת מבלי לגרום לכם להרגיש רע.

 

יונתן, בן 14, אמר שכאשר המאמן שלו אמר לו שהוא צריך לשפר את יכולת הכדרור שלו, המאמן בא לתת לו ביקורת בונה ולא התכוון לפגוע בו.

 

אתה רוצה מאמן שדוחף אותך להגיע למטרות שלך בדרך הנכונה. "מאמן לא צריך להיות קל מדי, הוא צריך לאמן את הקבוצה ביד קשה - אפילו אם זה מצריך לצעוק מידי פעם. המאמן תפקידו לאמן ולהגיד את הדברים השליליים גם אם הם לא תמיד נעימים לשמוע. התפקיד של המאמן הוא לאמן ולא לעודד." - דבריו של דין - שחקן גדורסל

 

מאמנים צריכים ללמד את כישורי החיים יחד עם מיומנויות ספורט

 

"מלבד אימון בלבד, הם חולקים חכמה ותובנה על החיים המבוססים על ניסיון אישי", אמר אלכס, בן 15, שסיפר לנו על המאמן שלו בבית הספר התיכון. "זה עוזר שמישהו מבוגר מלבד הורה שאפשר לדבר איתו/איתה על דברים מסוימים."

 

מאמר בחסות run2success - מכללה להכשרת מאמנים ומדריכים בתחום הספורט https://run2success.co.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה