הערכת שווי דירה על ידי שמאי מקרקעין
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הערכת שווי דירה על ידי שמאי מקרקעין 

מאת   21/05/2018 |  נצפה 732 פעמים

הערכת שווי דירה

ישנם כמה פרספקטיבות להערכת דירה

שמאי מקרקעין מבצע הערכות שווי לנכסים מניבים חנויות דירות קרקעות ועוד וזאת באופן אובייקטיבי ומקצועי, תוך בחינתו של הנכס על כלל מרכיביו  והיבטיו ובכך הגעה לשווי השוק של הנכס.
שירותינו הינם למגזר הפרטי, העסקי והבנקאי וכוללים הערכות שווי שוק של דירות, חנויות, משרדים, נכסי תעשייה ועוד.

 

הערכת שווי שמאי מקרקעין 

הערכות השווי שאנחנו מבצעים במשרדנו מתבצעת מבדיקה עמוקה של מספר גורמים המשפיעים על הנכס ובניהם: בדיקת הצד המשפטי של הנכס הכולל בדיקת הרישום בלשכת הרישום (טאבו), בדיקת התשריטים המופקדים בטאבו (לשכת הרישום).
בנוסף לכלל הבדיקות אנחנו בודקים את מצב הפיזי של הנכס רמת הגמר של הנכס.
ליקויי בניה אם וקיימים. כלל ההבטים התכנוניים והפוטנציאל התכנוני של הנכס ושל סביבתו.


לוקיישן לוקיישן לוקיישן
כאשר שמאי מקרקעין מגיע לבחון את שווי השוק של דירת מגורים, הפרמטר המרכזי ביותר הינו מיקום הדירה. מיקום / לוקיישן מתחיל מהמקרו למיקרו מהמיקום הגאוגרפי- לעיר/ ישוב – שכונה – רחוב ועד למיקומה המדוייק של הדירה. אציין כי הרבה פעמים גם ברחוב מסוים קיימת שונות גבוהה במחרים באותו רחוב לדוגמה ניקח את רחוב דרך בית לחם בירושלים : אשר חלקו הדרומי מהווה מבני שיכון וחלקו הצפוני מהווה חלק משכונת בקעה היוקרתית, הנוסף לכך קיימים פערים בנכס פינתי מול נכס אמצעי נכס הממוקם ברחוב ללא מוצא.  


מאפייני הנכס

כחלק מהשמאות אנחנו בוחנים את כלל מאפייניו והנתונים של הנכס, וכל זאת כדי לקבוע בסופו של דבר את שוויו של הנכס. הנתונים הללו כוללים: 1. את גיל הנכס (מתי הוא נבנה) 2. שטח הכנס (שטח נטו / שטח ברוטו / שטח רשום) 3. רמת הגמר ומצבו התחזוקתי של הנכס  4. המצב התכנוני של הנכס  5.  מצבו המשפטי של הנכס וכו'
יש למאפייני הנכס מנעד חשוב בקביעת שווי השוק של הנכס מאחר והם מהווים קשר ישיר לשווי השוק של הנכס לדוגמה: דירה פינתית עם נוף פתוח ומספר כיווני אוויר תיהיה שווה יותר מדירה ללא נוף וכיוון אויר אחד, או דוגמה נוספת בפן המשפטי/ קניני דירה בחוזה חכירה למספר שנים לא ברת השוואה לדירה בבעלות. 

 

עוד פרטים על הערכת שווי
חשוב להדגיש כי ישנם עוד הרבה מאוד פרטים של עקרונות וגישות להערכת שווי דירות מגורים, כדי לקבל הערכת שווי מאמנה מקיפה ומדויקת אתם מוזמנים ליצור קשר עם שמאי מקרקעין מוסמך כדי לקבל את כלל המידע.

יותם כהן - שמאי מקרקעין מומחה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה