לימוד Java - למה וכמה זה כדאי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לימוד Java - למה וכמה זה כדאי? 

מאת   08/05/2018 |  נצפה 1560 פעמים

אתם רוצים לעבוד בהייטק, או שוקלים הסבה למקצוע אחר בתחום, ולא בטוחים במה לבחור. קראתם שיש מחסור במפתחים, שהביקוש למקצוע הזה גבוה מאוד ושהשכר של מפתחים מתחיל בכ-10,000 ש"ח ועם הזמן יכול גם לעקוף את שכרם של המנהלים.

עם נתונים כאלה הבחירה ללמוד שפת תכנות היא כמעט מובנת מאליה. אחת הבחירות השכיחות ביותר ללימודים בתחום זה, היא לימוד ג'אווה (JAVA).

מה היא ג'אווה?

ג'אווה היא שפה התכנות הפופולארית ביותר בעולם הפיתוח. היא נחשבת מאד פשוטה לפיתוח, ומכילה מערכת כלים רחבת היקף לפיתוח אפליקציות ותשתיות בעולם ארגוני האנטרפרייז. שפה זו היא הפופולארית ביותר בשל כך שיש לה אקו-סיסטם מאוד עשיר של חברות ומפתחים.

הפיתוח בה נעשה בארגונים מכל מגזרי התעשייה, לרבות פיתוח לעולם האנדרואיד והמובייל. ניתן למצוא אותה במכשירי כספומט, טלפונים סלולריים, מחשבי כף יד, מכונות משחק, קופות רושמות, מחשבים ואפילו מערכות בקרה תעשייתיות.

אילו שימושים שונים ניתן למצוא לשפת ג'אווה

1. אפליקציות לאנדרואיד – באפליקציות לאנדרואיד הקוד הוא JAVA, מתכנתי JAVA רבים עוברים להיות מפתחי אפליקציות, שזה, כידוע, שוק ענק ומשגשג.

2. צד-שרת עבור גופים פיננסיים – גופים פיננסיים גדולים, ביניהם הבנקים הגדולים בעולם, משתמשים ב-JAVA לבניית המערכות שלהם, בעיקר בצד-שרת, בהעברת המידע מהשרת והלאה, שיטות חליפין ממוחשבות, מערכות של אישור ווידוא ועוד.

3. אפליקציות אינטרנט – JAVA חזקה מאוד בתחום של הסחר האלקטרוני (איביי, אמזון וכו'), אך באפליקציות האינטרנטיות שלה משתמשים גופים רבים, ביניהם גופים ממשלתיים בתחומים השונים.

4.מערכות Embedded - הסיסמא של JAVA היא "Write once- Run Anywhere", וזו אכן הייתה הכוונה שלה – שיהיה ניתן לעשות לה Embedding בפלטפורמות שונות. כלומר, ג'אווה היא שפת תכנות שניתן לצרוב אותה ישירות על החומרה, כמו C או C++.

דרישה ותמורה גבוהה בשוק העבודה

הדרישה בשוק העבודה למתכנתי ג'אווה היא רבה במיוחד, וזאת לאור הפופולאריות ההולכת וגוברת עם השנים של השפה, ובתוך כך מגוון רחב של שימושים בה. בנוסף, ג'אווה היא שפת בסיס להרבה שפות מתקדמות אחרות - High Level.

השכר גם הוא גבוה ביחס לשפות האחרות. מתכנת מתחיל בשנתו הראשונה ירוויח ממוצע של 15 אלף שח, כאשר השכר יגדל תוך 4 שנים לממוצע 22 אלף שקלים. מתכנת בכיר מעל 7 שנים ירוויח ממוצע 32 אלף שקלים ומנהל בעל וותק זהה ירוויח ממוצע של 34 אלף שקלים.

 

 

 

טלי מיכאלי


Real-Time Group

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה