עיצוב מעקות זכוכית במבני ציבור ובבניה פרטית.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עיצוב מעקות זכוכית במבני ציבור ובבניה פרטית. 

מאת   07/04/2018 |  נצפה 1485 פעמים

 

  מעקות זכוכית    

מעקות זכוכית הם הפתרון המושלם לכל מקום בו עלינו להציב מעקה ויחד עם זאת לשלב עיצוב ללא פשרות ובטיחות.

מעקות זכוכית מספקות מענה מושלם לצרכים אלו, ולא בכדי, אנו רואים כיום שמעקות זכוכית הם הנפוצים ביותר בתחום זה. מעקות זכוכית משולבים בכל פרוייקט הנבנה בשנים האחרונות – בנייני מגורים, מרכזי קניות, בתי חולים, משרדים, מתחמי עבודה-open space ואפילו בתי ספר ובתים פרטיים.

 היתרון הבולט ביותר של מעקות זכוכית הוא השקיפות של החומר, מעקות זכוכית מאפשרת מעבר של אור מצד אחד ויכולת לראות את הנוף בצורה מושלמת מצד שני. ליתרון זה חשיבות רבה מאוד בעיצוב האווירה וזו הסיבה העיקרית שהופכת את מעקות זכוכית לכל כך פופולריים בשימוש כמעקות למרפסות בכל גובה ובגגות. כמובן, שניתן לייצר את מעקות זכוכית ברמות שקיפות שונות בהתאם לצורך.

מעקות זכוכית יש מקום גם בתוך חלל המבנה והבית, במיוחד ניתן להשתמש בהם כמעקות לגרמי מדרגות. גם בשימוש זה אנו משיגים את שני היתרונות החשובים – בטיחות ללא פשרות ויתרון עיצובי מובהק.

מאחר והזכוכית איננה יוצרת הפרדה מבחינה אדריכלית אלא נותנת תחושה של חלל גדול ומרווח.

בנוסף, ניתן להשתמש ב מעקות זכוכית כחוצץ, הן בתוך חלל הבית, אבל בייחוד בחצר הבית. מעקות זכוכית המשמשים כחוצץ בין שטח הבריכה לגינה הוא אלמנט עיצובי מרהיב ומשרה מראה יוקרתי ונקי שמחזיק מעמד לאורך שנים באופן שלא ניתן להשיג באמצעות מעקות מחומרים אחרים.

מעקות זכוכית ניתן לייצר מסוגים שונים של זכוכית: זכוכית רבודה, זכוכית מחוסמת, ואו זכוכית משורינת במקרי הצורך. ובשילוב של חומרים שונים לצורך התקנת מעקות זכוכית ומשענת היד, שילובים נפוצים אותם ניתן למצוא הם פרזול מנירוסטה, חומר המשתלב בצורה אידאלית עם מעקות זכוכית, ואלמנטים שונים מעץ וברזל כעמודים ומשענות היד.

שילוב זכוכית אמנותית מוסיפה נופך עיצובי שמשתלב בהרמוניה עם העיצוב הכולל של המבנה. טכניקות עיצוב הזכוכית מגוונות: צריבה, ויטראז', הדפסה דיגיטלית וקרמית לפי קובץ שלך או עיצוב אמנותי שלנו. רצוי שהצבעוניות והשקיפות יהיו סולידיים , השתלבו וישלימו את העיצוב הכולל. לרוב נדרשת גם שקיפות, כך שניתן לעצב חלקים מהזכוכית לכלל יצירה שלימה לאורך כל המעקה.

חשוב לציין שסוג הזכוכית ואיכות החומרים בהם משתמשים לצורך ייצור מעקות זכוכית הם מהטובים ביותר ועומדים בכל התקנים הנדרשים על מנת שיוכלו לשמש כמעקות בטיחותיים לכל דבר.

 

ויטרן- מוסיפים צבע לחיים.


רן גרין


054-7776188


www.vitran.co.il


rangreen@urim.org.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה