קייטרינג בעולם העסקים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קייטרינג בעולם העסקים 

מאת   07/03/2018 |  נצפה 948 פעמים

למרות שיש הרבה אופציות בעולם העסקים של היום, עדיין חשוב לעצור ולבדוק מידי פעם איך הכסף שלנו עובד בשבילנו בדברים שלפעמים נראה שלא ממש מופיעים בשורת הרווח בצורה ברורה- אבל בשורת ההוצאות- ברורה גם ברורה.

כמו שכולנו מבינים, במיוחד אלו שבתחום שלי של משאבי אנוש, כשאנחנו מעסיקים ומעסיקות גברים ונשים אצלנו בעסק, אנחנו תמיד רוצים לספק להם את הכלים הטובים ביותר כדי לבצע את המשימות שאנחנו מטילים עליהם בדרך הטובה ביותר והיעילה ביותר. זה מתחיל ברכישת מחשבים חדשים ומהירים, ממשיך לרכישת ציוד משרדי כגון שולחנות וכסאות טובים, וממשיך לכיוון ריהוט משרדי גדול כגון דלפקים, שטיחים ופינות ישיבה שלמות. 

כמובן, הציוד המקצועי או היעודי לייצור המוצר שלנו תמיד נמצא בראש מעיינינו כי ציוד טוב מוביל ליכולות יצור יותר גבוהות, לאיכות מוצר יותר גבוהה ומכאן למוצר איכותי ותחרותי היא קצרה. ללא כל קשר לתחום העיסקי בו אנו נמצאים- איכות ותחרותיות תמיד יהו כוחות חזקים ביותר שכל שוק. אך הכלי החשוב ביותר בכל ארגון שרואה את עצמו מוביל בתחום- הוא הון אנושי איכותי. 

אחד מההוצאות המשמעותיות ביותר בניהול כוח עבודה טוב בעסקים בינוניים עד גדולים היא העלות של קייטרינג לעובדים.

אומנם לפעמים נראה שתזונה זה קצת מחוץ לתחום אחריותינו אבל המציאות היא שאנשים אלו נמצאים תחת קורת גגנו רוב שעות האור שלהם, ורובם המוחץ נותנים לנו מכישוריהם וממרצם ולכן לא מן הנמנע או יותר נכון, חלה עלינו גם החובה לפחות לנסות ולשפר את איכות חייהם במקום שבו אנחנו יכולים.

בעולם המודרני שלנו אנחנו כולנו נתקלים ביום יום ביחסי הכוחות המורכבים בין איכות לכמות, ונראה לנו ששני מושגים אלו הם קטבים שלעולם ישקו אך לא יתאחדו. מסתבר שבתחום הקייטרינג והבישול בקנה מידה גדול אפשרי לראות את המציאות גם קצת אחרת.

מסתבר שיש קייטרינג מקצועי שמעניק שירותי קייטרינג בעבודה, או שירותי הסעדה לחברות, בלי להתפשר על איכות. חברות הסעדה שמגישות ירקות ופירות טריים בכל ארוחה, שפים שמבשלים את האוכל או את המנה מול נחיל העובדים שעובר מסוקרן ומהופנט מהריחות שעולים מהפלנצ’ה על בסיס יומי, מקום שבוחר ספקים איכותיים כדי שיוכל להשתמש בחומרי גלם טובים להכנת מנות טעימות ויותר בריאות.

חשוב מאוד שנאמר בקול- יש לנו אחריות לעובדים שלנו ולכן כחלק ממכלול הדרכים שבהן אנו מחזירים להם על האמון שנתנו בנו הוא גם דרך התזונה היומיומית שאנו מספקים להם.

 

סער ברמן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה