תהליך פונדקאות - איפה כדאי לעשות ואיך בוחרים פונדקאית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תהליך פונדקאות - איפה כדאי לעשות ואיך בוחרים פונדקאית 

מאת   01/03/2018 |  נצפה 1050 פעמים

הליך פונדקאות עוזר לזוגות שלא יכולים להביא ילדים לעולם להיות הורים.

אלה זוגות שבהם אישה לא יכולה להחזיק הריון בגלל גיל מתקדם או בגלל בעיה רפואית וגם זוגות של גברים מהקהילה הגאה שבהם צריך אישה שתחזיק את ההריון.

התהליך גם מחייב בדרך כלל תרומת בייצית אם האישה לא יכולה לתת את שלה ואם לא אז לוקחים בייצית מתרומה.  הבייצית מופרית במעבדה בהליך IVF עם זרע של האב (במקרה של 2 אבות לוקחים זרע של שניהם ובוחרים אקראית בדרך כלל) ואז משרישים אותה ברחם של אם פונדקאית.

בחירת אם פונדקאית זה תהליך מורכב. קודם כל האם צריכה לתרום מרצונה המלא למרות שהיא מקבלת תשלום גדול על התרומה. האם צריכה להיות אחרי הריון אחד תקין, בריאה בגופה ובנפשה וגם מודעת לכל התהליך שהיא צריכה לעבור.

התהליך כולל הזרקת הורמונים והזרעה כדי להכנס להריון. אחרי הכניסה להריון יש עוד תמיכות הורמונליות שהפונדקאית מקבלת כדי שההריון ישאר תקין והיא נמצאת במעקב קפדני.

בדרך כלל להורים יש יכולת לבחור את האם הפונדקאית והם יכולים גם להפגש איתה וללוות את התהליך.

אחרי הלידה הפונדקאית צריכה לדעת שהיא מוסרת את התינוק ומקבלת את התמורה עבור התרומה שלה.

בישראל לא כל זוג יכול לבצע טיפולי פונדקאות וזה אפשרי כיום רק לזוגות הטרוסקסואלים נשואים או עם הסכם חיים משותפים. אחרים צריכים לבצע את התהליך בחו"ל.

זוגות שיכולים מבחינה חוקית וכספית לבצע את התהליך בישראל עדיף שיעשו בישראל. אחרים יכולים לבחור לבצע את התהליך בחו"ל במדינות שונות.

יש הבדלים בביצוע בין מדינות עולם שלישי כמו נפאל, הודו, אוקראינה או גאורגיה לבין ביצוע התהליך במדינות מערביות כמו ארצות הברית או קנדה.

למדינות עולם שלישי יש יתרון שהוא המחיר שהוא זול הרבה יותר מהאחרות וגם אפשר באופן יחסי להשיג אם פונדקאית יותר בקלות. הבעיה היא שבמקרים רבים הרפואה שם פחות מתקדמת ולא משתמשים שם בשיטות הכי חדישות לבדיקת העוברים ולבחירת האם הפונדקאית. גם מבחינה משפטית החוקים שם לא תמיד קפדניים וזה עלול לפגוע בתהליך.

במדינות מערביות יש הליך משפטי מסודר לכל התהליך וגם איכות הרפואה והרופאים גבוהה מאוד. זה פתרון טוב לזוגות להט"ב ולכאלה שלא יכולים לבצע את ההליך בישראל.

כדאי לכן לבחון היטב את כל האפשרויות והעלויות הכספיות לפני שמקבלים החלטה על מקום הטיפול והצוות המטפל

 

 

 

בי-אבא 


טיפולי פונדקאות לקהילה הגאה בארצות הברית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה