הפחדה או סתם הטעיית הציבור - הקרינה בחימום תת רצפתי חשמלי האם נכון ?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הפחדה או סתם הטעיית הציבור - הקרינה בחימום תת רצפתי חשמלי האם נכון ?  

מאת   27/02/2018 |  נצפה 2707 פעמים

הפחדה או סתם הטעיית הציבור - השדה האלקטרו מגנטי (קרינה) בחימום תת רצפתי חשמלי האם נכון ?

 בשנים האחרונות יותר ויותר צרכנים בקרב הבונים והמשפצים בישראל בוחרים במערכת חימום תת רצפתי לחימום הבית

היתרונות של מערכת חימום תת רצפתי ברורים מעבר לכל ספק:

 

 בישראל משווקות 2 סוגי מערכות עיקריות :

 

  1. חימום תת רצפתי חשמלי – מאז 1960 ובעולם מאז 1940
  2. חימום תת רצפתי על בסיס מים / משאבות חום – בעיקר ב 5 – 6 שנים האחרונות .

 

המדיה האינטרנטית "מפוצצת" במידע חלקו נכון וחלקו מוטעה וזאת על מנת לבלבל ולהפחיד את הצרכן ....

כל ספק והצרכים האינטרסנטים שלו ....

 במאמר הבא נטפל אחת ולתמיד בנושא השדה האלקטרו מגנטי/קרינה במערכות החימום התת רצפתי חשמלי נציג עובדות והסברים

 מדויקים :

עובדה מספר 1 :

המשרד להגנת הסביבה : חימום תת רצפתי חשמלי- מתוך אתר המשרד

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/Radiation/Electrical_Facilities/Pages/RadiationDomesticElectronics.aspx

 א.      לפני מספר שנים :

"חימום תת רצפתי חשמלי - חימום תת רצפתי בנוי מרשת של חוטי חשמל המותקנים מתחת למרצפות ואשר דרכם עובר זרם חשמלי. בעת התחממותם מעבירים חוטי החשמל את החום לרצפה ומחממים את החדר .

עד לפני כמה שנים ייצרו ושיווקו בישראל חימום תת רצפתי חד חוטי(חד גידי): סוג של גוף חימום שהחוט דרכו הזרם הולך , והחוט דרכו הזרם חוזר , הם במרחק רב יחסית זה מזה.

במצב זה, מאחר שסביב חוט חשמל נוצר שדה מגנטי התלוי בזרם החשמלי, השדה המגנטי מעל הרצפה הגיע ליותר מ- 200 מיליגאוס, תלוי בעומק ההתקנה . "

  הערה חשובה : אם קיים בביתך חימום תת רצפתי מן הסוג הישן, הפעל אותו כשאתה לא בחדר, וכבה אותו לאחר שהחדר התחמם וכאשר אנשים, ובעיקר ילדים, נכנסים אליו "

ב.     נכון ל 15 שנים האחרונות  :

 "חימום תת רצפתי חשמלי - כיום מייצרים ומשווקים בישראל חימום תת רצפתי דו- חוטי(דו גידי), חימום שהחוט שדרכו הזרם הולך , והחוט שדרכו הזרם חוזר במערכת , צמודים אחד לשני כך שהשדה המגנטי הנוצר סביב חוט אחד מנוטרל על ידי השדה המגנטי הנוצר סביב חוט השני. במצב זה, החשיפה מעל הרצפה הינה אפסית "  

 

עובדה מספר 2 :

המלצת המשרד להגנת הסביבה : (מתוך אתר המשרד להגנת הסביבה)

 בהתבסס על תוצאות מחקרים אפידמיולוגיים, המצביעים על עודף תחלואה כתוצאה מחשיפה ממוצעת לקרינה שמעל ל-2 מיליגאוס (במהלך 24 שעות- מתייחס לחימום תת רצפתי ) קבע בשנת 2001 הארגון הבין-לאומי לחקר הסרטן שמתקנים היוצרים סביבם שדה מגנטי בתדר של רשת החשמל הינם מסרטן אפשרי .

 מדידות מדגמיות שביצעו עובדי המשרד להגנת הסביבה, מצביעות על כך שהחשיפה לשדה מגנטי בזמן הפעלת מכשירי חשמל ביתיים עלולה להיות גבוהה, בעיקר כשמדובר במכשירים המופעלים קרוב לגוף.

 לרשותכם טבלת רמות הקרינה המרביות שמכשירי חשמל ביתיים מייצרים. קיימים בשוק גם מכשירים שכתוצאה כתכנון נכון, יוצרים רמות קרינה זניחות.

 בטבלה שמפרסם המשרד להגנת הסביבה (קישור לטבלה לחץ כאן)אפשר לראות שמערכת החימום התת רצפתי חשמלי מהדגם החדש שפועלת במהלך שנה שלמה רק 3-4 חודשים בטיחותית יותר ובריאותית יותר ביחס למוצרי חשמל ביתיים אחרים שמופעלים כל השנה .

עובדה מספר 3 :

 מערכת החימום התת רצפתי חשמלי פועלת בממוצע במהלך 24 שעות רק 4-6 שעות :

 מערכות החימום התת רצפתי חשמלי הינן מערכות מודולריות, משמע כל חדר  בבית מופעל ע"י בקר אקלים (תרמוסטט) באופן נפרד , דבר המאפשר הפעלה חסכונית יותר וחכמה. חדר לא פעיל לא צורך אנרגיה/חשמל .

באמצעות הפעלה נכונה של מערכת החימום התת רצפתי חשמלי אפשר ליהנות ממערכת איכותית שצריכת האנרגיה שלה אינה גבוהה בהרבה מהחלופות המוצעות בשוק .    

 מכיוון שמערכת החימום התת רצפתי חשמלי מופעלת ע"י בקר אקלים (תרמוסטט) , המערכת עובדת בפועל במהלך 24 שעות ביממה רק 4-6 שעות .

 בהסתמך על הטבלה שמפרסם המשרד להגנת הסביבה ובהסתמך על נתוני בדיקה בפועל , מערכות החימום התת רצפתי חשמלי מהדגם החדש שנתוני השדה האלקטרו מגנטי שלהן הינו 0.2-0.7 מיליגאוס (פחות  מ- 1 מיליגאוס) כתוצאה ממבנה ייחודי של חוט החימום (ראה חתך גוף חימום ), הינן מערכות בטיחותיות ובריאותיות לחלוטין וזאת משום שמעולם לא נהיה חשופים לרמות של שדה אלקטרו מגנטי מעבר ל 2 מיליגאוס במהלך 24 שעות וזאת משום שמערכת החימום התת רצפתי חשמלי אינה פועלת באופן קבוע לאורך כל 24 שעות היממה ,אלא פועלת בעיקרון של תיקון טמפרטורה רצויה ורגעית.

 מסקנה :

 חד משמעי !!! אין כל חשש ממערכת חימום תת רצפתי חשמלי מהדור החדש כי מעולם המערכת לא מופעלת 24 שעות ביממה וגם אם במקרה של תקלה עדיין רמת השדה האלקטרו מגנטי/קרינה הינה אפסית וזניחה ובאופן משמעותי הרבה פחות מרוב מוצרי החשמל המופעלים כל השנה בכל חלקי הבית .מערכת החימום התת רצפתי מהדור החדש עומדת בהמלצת הגורמים הבריאותיים הרלוונטיים .

                                              לדוגמאת מבנה גוף חימום תקני

סטויצקי גל 


סאן היט מערכות חימום מתקדמות 


href="mailto:gal@sun-heat.co.ilgal@sun-heat.co.il">">gal@sun-heat.co.il 


 www.sunheat.co.il


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה