מורה לחיים, הוקרה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מורה לחיים, הוקרה 

מאת   16/01/2018 |  נצפה 1893 פעמים

מורה לחיים

כשסיימתי חטיבת ביניים, עזבנו את תל אביב. רצה הגורל והתקבלתי לתיכון בבת-ים. שם הכרתי אותו - הוא היה המחנך שלי כשנתיים. שמנמן, קצת נמוך, חולצת כפתורים אלגנטי בתוך המכנסיים ברישול משהו, משקפיים וצליעה לא קשה ברגל, לאחר מכן נודע לי שהוא נכה צה"ל ונפצע במלחמת של"ג, אם אני לא טועה היה שריונר.

אני לא יודע למה תמיד הקשבתי לו וכיבדתי אותו, הוא היה מצחיק, מהדור הישן, תמיד עם חיוך על הפנים וחכם, יודע את המקצוע שלו, פיסיקה ומתמטיקה ואינטליגנטי באופן כללי. הכי כייף היה לעצבן אותו, הוא היה צועק עליינו כמו אבא על ילדיו, ובו בזמן היה מגונן עלינו, מפני מנהלים, אנשי צוות ומורים פגועים, וזועמים.

הוא היה מגיע מזמנו החופשי בשעות אחר הצהרים כדי להספיק את החומר בזמן לבגרויות, לדעתי ללא תמורה וגם הצליח, רובנו סיימנו עם בגרות מלאה או חלקית כולל מתמטיקה. כאשר תלמידים רואים שמורה משקיע בהם כך, זה עושה להם משהו, גם אם לא יראו וגם אם לא יגידו.

בימי שישי כשהיינו מסיימים ללמוד הוא היה מסיע את חלקנו הביתה במסלול שלו לביתו. יצא שאותי הוא תמיד לקח כי גרתי הכי רחוק מבית הספר ובמקרה באותה עיר בה הוא גר, טרמפ כמעט עד לבית, במקום הליכה של 35 דקות בקצב מהיר, אחלה סיום לשבוע לימודים.

אבל הכי חשוב, הוא התייחס אלינו כשווים, הרים את החלשים וטיפח את החזקים. נתן לנו אמונה שאנחנו יכולים להשיג משהו בחיים, לדעתי רובנו אף הצליחו, משפחה, ילדים, לימודים, קריירה, כסף, בית, כל אחד והשאיפות שלו ולא הינו כיתה קלה, בלשון המעטה, קבוצה של 20  תלמידים, שהתחברו בצורה מוזרה, ופשוט עשו טרור כל יום מחדש ולכל מי שרק יכלו. זה היה מצחיק כל יום מחדש.

מורה של פעם בדור, אני לא הכרתי מורה כזה, לא לפניו ולא אחריו, ועברתי כמה מורים בחיי, כמו כולם. הוא תמיד הקשיב לנו ולא חשוב מה, גם היה מנסה לעזור. הייתה לי זכות להיות תלמיד שלו, ללמוד ממנו ולהכיר אותו.

אני כותב את זה כי חשבתי להכיר תודה למורה ומחנך שכזה ושאחרים ילמדו, אך מגיעים ללב של ילד.

אני מקווה שלכל תלמיד או תלמידה יהיה מחנך כזה באיזה שלב בחייהם, שיהיה כל כך נגיש, ומתחשב בבעיות של כל תלמיד ומבלי להמעיט בערכם של מורים ומרצים אחרים.

 

ברוט שחר עורך דין ומגשר | 077-5344033 | brotlaw.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה