דירה מקבלן או דירה יד 2?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דירה מקבלן או דירה יד 2? 

מאת   31/12/2017 |  נצפה 791 פעמים

אחרי שעוברים את המשוכות השונות של הרצון לרכוש דירה וכבר יש את הכסף עבור רכישה של דירה צנועה בת שלושה חדרים במרכז הארץ או כזו אשר מציעה מרחבים נוחים יותר רק במיקום שמחוץ לאזור זה, צריכים רק למצוא את הדירה עצמה ולהתקדם אל עבר תהליך הרכישה שלה. כאן עולה לה ההתלבטות בין רכישת דירה דרך קבלן אשר מעלה פרויקט חדש לשיווק או לבצע רכישה של דירה אשר עולה למכירה בלוח מכירות דירות יד 2.

 

בנין בנוי לעומת בניין חדש

המחיר - כאשר רוכשים דירה מקבלן צריכים להבין כי המחיר הוא לא סופי. ישנן עלויות אשר יתווספו לאחר שתעבור תקופה ובה יוצמד מדד תשומות הבניה אל המחיר אשר נותר לשלם לאחר שתשלום המקדמה כבר בוצע וכאלה אשר יתווספו אחרי שתהיה הבנה כי כל הדברים הבסיסיים שמציע הקבלן לא ממש משרתים את הצרכים של הרוכשים עד כמה שרק ינסו.

השכנים - אם מחפשים דירה שכבר קיימת, יכולים די בקלות לראות מי אלו השכנים ועד כמה הם כאלה שנוח לגור בשכנות אליהם. לעומת זאת, רק לאחר שנכנסים בפועל אל הדירה מהקבלן לאחר קבלת טופס 4 המיוחל, רואים את הדיירים בסשן של פגישות מהוועד הנבחר.

השכונה - דירה אשר קיימת כבר בשכונה שבה יש את כל השירותים שהדיירים צריכים שונה שנות אור מדירה אשר משווקת על ידי קבלן בשכונה שרק החלה את צעדיה הראשונים עם הקמה ראשונית של תשתיות מסביב לכל בניין שקם לו.

 

מה ראוי לבדוק טרם רכישה מקבלן

פרויקטים קודמים - אם הפרויקט של קבלן מסוים מאוד קורץ לכם, זה חשוב לוודא עם דיירים קיימים בפרויקטים קודמים שכבר מאוכלסים את רמת שביעות הרצון שלהם מאיכות הבנייה וכל מערכת היחסים מול הקבלן עד שלב קבלת טופס 4 באכלוס ולאחריו, במידה והגלו בעיות וליקויי בנייה.

צפי לסיום - לא כל קבלן עובד בצורה דומה לקבלן אחר. לכן ניתן לראות הבדלים ברורים בין קבלן אשר מרים פרויקט שלם של כמה בניינים בשנים בודדות, לעומת קבלן אחר שאצלו משתרכת הבנייה לתקופה ארוכה יותר. אל צפי סיום הפרויקט יש תמיד להוסיף עוד כמה חודשים שבהחלט יכולים להתרחש עבור עיכובים שונים.

מפרט הבניה הבסיסי - לא כל מפרט אצל קבלן אחד דומה אל מפרט אצל קבלן אחר. אומנם המפרט משפיע בצורה ישירה גם ע המחיר, אבל לפעמים עדיף להתמודד עם עלות ידועה מראש עבור כל השדרוגים שכבר קיימים בדירה לעומת התמודדות עם שלל של עלויות נוספות שאינן כלולות בתהליך הבנייה הבסיסי שמציע כל קבלן.

מטרתי בכתיבת המאמרים היא לספק ביקורת צרכנית נוקבת הנוגעת לתפעול של שירותים ומוצרים ישראליים שונים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה