השקעות בשוק ההון למתחילים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

השקעות בשוק ההון למתחילים 

מאת   25/12/2017 |  נצפה 1926 פעמים

מהי השקעה?

השקעה היא דרך ארוכת טווח לשים את המזומנים בחשבון בנק שבו הוא יושב כדי להרוויח ריבית. השקעה היא למעשה סוג של הימור: במקום ההבטחה של תשואה מובטחת, אדם לוקח סיכון עם הכסף שאותו השקיע כאשר התקווה היא שהרווח יהיה הרבה יותר גדול ממה שאתה מכניס, אבל ישנה האפשרות שבסופו של דבר נותרים עם פחות כסף מאשר בהתחלה.

השקעה כללית

אדם יכול להשקיע כמעט בכל דבר, מן המטרות הפופולאריות ביותר במיינסטרים כגון:

או להשקיע באפיקים הרבה יותר "אקזוטיים", כגון:

עבור רוב ציבור המשקיעים, להשקיע פירושו לשים כסף בשוק המניות, הלוא הוא שוק ההון שבו יש תנודות לכאן ולכאן כל הזמן גם עם ניהול תיקי השקעות מקצועי ומיומן.

מדריך זה הוא בראש ובראשונה על השקעה בשווקי המניות השונים כאשר זה הניסיון הראשון של רוב האנשים להשקיע ואף על פי שיש דרכים שונות לעשות זאת, כגון קרנות (ראה להלן), העיקרון של השקעה נשאר זהה: אדם לוקח הימור עם הכסף שלו, כי אין ערובה כי יקבל את כל זה בחזרה. במקרה הגרוע ביותר, המשקיע יכול לאבד את כל ההשקעה כולה.

כאן מגיעה הודעה זו שהיא חשובה כל כך, וכדאי לחזור עליה:

השקעה בשווקי המניות היא הימור: בזמן שאתה יכול להרוויח באופן קטן או להרוויח בגדול, כל משקיע בשוק המניות יכול להפסיד בקטן או להפסיד גדול - ובסופו של דבר לצאת בידיים ריקות.

 

תמיד לזכור את חמשת הכללים הזהב של השקעה בשוק המניות:


    • ככל שמשקיע רוצה את התשואה, צריכים לקחת בחשבון את רמת הסיכון שבאה יחד עם הרמה הזו.
    • לא לשים את כל הביצים שלך בסל אחד. נסו לגוון ככל שתוכלו להוריד את החשיפה לסיכון שלכם, כלומר להשקיע בחברות,       בתעשיות ובאזורים שונים.
    • אם שומרים על טווח קצר של השקעה, זה חכם לא לקחת יותר מדי סיכון. מומלץ להשקיע עם ניהול תיקי השקעות לפחות לתקופה של חמש שנים. אם זו לא אפשרות, זה לעתים קרובות הכי טוב להתרחק משוק ההון ולהשקיע את הכסף בחשבון חיסכון.
    • תמיד ראוי לסקור את תיק ההשקעות. מניה עשויה להיות בנפילה או שאולי משקיע לא מוכן לקחת סיכונים רבים כמו שעשה בעבר. אם לא עוברים על התיק של ההשקעות באופן קבוע, יכול בסופו של דבר להמשיך להשקיע במניה אשר מאבדת כסף.
    • לא להיכנס לפאניקה. השקעות יכול לרדת כמו גם לעלות. אל תתפתו למכור או לקנות מניות רק משום שכולם עושים זאת.

מטרתי בכתיבת המאמרים היא לספק ביקורת צרכנית נוקבת הנוגעת לתפעול של שירותים ומוצרים ישראליים שונים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה