כסא גלגלים ממונע - לחיים טובים יותר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כסא גלגלים ממונע - לחיים טובים יותר 

מאת   11/12/2017 |  נצפה 1682 פעמים

תהליך ההנגשה במדינת ישראל נמצא בתהליך. בינתיים, חשוב שלכל אדם מוגבל יהיה כסא גלגלים ממונע שיוכל לעזור לו להתנייד בקלות

התקדמות הטכנולוגיה בשנים האחרונות היא לא פחות ממדהימה. כל תחום חווה התפתחות והתקדמות, אך בתחום העזרה לציבור הנכה והמוגבל נעשית עבודה מאומצת יותר. לרוב, הטכנולוגיה עוסקת בפינוקים לעצלנים, אך בתחום המדובר אלו הם טכנולוגיות חשובות שעוזרות לאנשים לשכוח את המוגבלות שלהן. ציבור האנשים הנכים, שהמזל לא האיר לו פנים, מקבל סיוע טכנולוגי שמטרתו להקל עליהם ולהפוך אותם לניידים ולשמחים יותר.

כיסאות גלגלים יוצאים מדי שנה לשוק ואנו רואים יותר ויותר דגמים משופרים וקלים לשימוש. כסא גלגלים ממונע הוא שיפור משמעותי מאוד עבור אנשים רבים, שנאלצו עד לא מזמן להשתמש בכסאות ידניים. מדובר בכיסאות קלים לשינוע, מונעים ע"י סוללה נשלפת, אורך החיים שלהם ארוך והם אמינים ומציגים דינמיות קריטית למשתמש.

השליטה של כסא גלגלים ממונע נעשית על ידי ג'ויסטיק, שעוזר מאוד לאנשים המוגבלים גם בגפיים העליונות ויכול לעזור להם להגיע ממקום למקום ללא עזרה חיצונית. כיסאות גלגלים ממונעים באים עם יתרונות רבים, ביניהם קלות אחסון,  קלות שימוש והתאמה לכמה סוגי משטחים. אנשים המוגבלים בתנועתיות שלהם יכולים להרגיש שווים ולהגיע למקומות שהיה להם קשה מאוד להגיע אליהם בעבר.

איכות על גלגלים

הכסאות החדשים והאיכותיים הללו עשויים מאלומיניום ושוקלים מעט מאוד ביחס לכיסאות הישנים. מדובר במשקל קל מאוד באופן יחסי למכשיר הכולל מנוע ובטריה. בכל הכסאות יש מושבים נוחים, איזורי אחסון וכמובן גלגלים איכותיים ועמידים. ניתן להשיג כסא גלגלים ממונע בהרבה מאוד חנויות, ואפילו באינטרנט באתרי יד שנייה. חשוב לבחון היטב את הכסא, ובעיקר האם המשתמש יוכל להשתמש בו בקלות, לאור הנכות או המוגבלות שלו. על המחיר והעלויות אפשר לדבר בלאחר כל הבדיקות הראויות.

הכסאות של היום הם יותר מותאמים למשתמש. אפשר לשחק עם המידות, לשים כריות שונות ולקבל ג'ויסטיק עם מגוון פונקציות. בנוסף, יש רמות שונות של מוגבלות, ולכן ההתאמה חשובה מאוד, שכן כסא אחד לאו דווקא יתאים לצרכים של כל אחד. הטכנולוגיה מספיק מתקדמת כדי להעניק לאנשים המוגבלים חיים נוחים ולהשוות את הנוחות שלהם לאנשים שאינם מוגבלים. זה מתחיל עם כסא גלגלים ממונע נוח, אותו אפשר לנייד בקלות, לאחסן בקלות וכמובן, למנוע גניבות בעזרת שליפת הסוללה. בישראל עושים מאמצים רבים כדי להנגיש כל מקום, אך זה תהליך שעדיין נמצא בעיצומו. לכן, החובה היא למצוא את הכסא המתאים על מנת להעניק חיים נוחים למי שצריך זאת.

רונן יעקב

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה