טיפים להשקעות ורכישת נדלן עיסקי באילת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים להשקעות ורכישת נדלן עיסקי באילת 

מאת   05/12/2017 |  נצפה 5308 פעמים

הכירו את אילת מצידה העיסקי

הכירו את אילת מצידה העיסקי, את אילת אני רואה כנקודת הזינוק להצלחותי העיסקיות. כאשר ישנם נכסים רבים באילת בעלי יכולת תשואה ורווח גבוהה יחסית.

שוקלים לקנות נדל"ן עיסקי באילת? קחו  לדרך כמה צעדים וטיפים חשובים.

                                                       

כדאות כלכלית

הכלל הראשון שמנחה אותי כשמדובר בהשקעה בנדל''ן עיסקי ובאילת בפרט, הוא, אומדן רווח והפסד. ערכו נתונים מדויקים על אומדן ההשקעה בנכס מול הרווח העתידי ורק לאחר שאתם בטוחים שראיתם את המשוואה השלמה לכך, המשיכו הלאה.

כשאנו שוקלים לקנות נכסים באילת ובעסקים בכלל, עשו זאת ללא רגש.

גם אם המוכר יכול להיות קרוב משפחה שלך ואולי דווקא אז, חשוב פעמיים ושלוש ללא רגש אם העיסקה כדאית עבורך ואם לא מתערבים שיקולים זרים או רגשיים בעיסקה.

ורק אז, כאשר אתה בטוח בכדאיות העיסקה – בצע אותה ללא שיקולי 'מה יגידו', ואיך יצקצקו החברים...

כי קור רוח ובחינת עסקה בעיניניות כלכלית בלבד– אלו מילות המפתח בעסקים.

על מנת להגדיל את השווי העיסקי של הנכס הנדל"ני באילת, מומלץ לחבור לשותפים טובים: לפזר את הסיכונים, לייעל את הניהול הנדל"ני של העסק, ולהעצים את מוניטין הנכס.

 ( איך בוחרים שותפים? אספר לכם בקרוב...).

כחלק מן אומדן הרווח לפני קניית הנכס, חשבו גם את אפשרויות ההשבחה לנכס.

כמו כולנו מראה עיניים מטעה: לפעמים תגלו נכס שנראה לכם במצב מוזנח ולא נעים, אך עם השקעה קטנה, תקבלו נכס מושבח במיקום אטרקטיבי שיחזיר לכם רווח בכפל כפלים.

 בדיקת שטח

הכירו את הנכס הנדל''ני היטב לפני הקניה, את המיקום והסביבה. אל תהססו לרדת, להעלות ולהיכנס לכל הפינות הקטנות. זוהי זכותכם וחובתכם להכיר ולבדוק את השטח הנדל"ני בטרם סגירת עיסקה.

הזמינו  מומחים חיצוניים לבדיקת מצב הנכס: שמאי, מהנדס בניין, ובעלי מקצוע על מנת  לבחון פגמים במבנה או השקעות נדרשות בנכס ולהביאם בשיקולי אומדן ההשקעה מול רווח עתידי בעיסקה.

בדקו נתונים סטטיסטים לגבי הנכס הנדלנ"י: עלות תפעול הנכס, תשואה נדל''ן באזור בשנים האחרונות, עלות שכירות ממוצעת באזור, מכירת נדל"ן, רמת אבטלה, סגנון אוכלוסיה, עלויות עובדים וכדומה. 

כמו שכולנו יודעים, באילת ישנם אזורי אוכלוסיה מגוונים, אזורי תעשיה ואזורי מלונאות ונופש לצד אזורים בעלי אוכלוסיה סוציואקונומית נמוכה.  

חשבו ובידקו מהו אזור הנכס ונסו לאמוד את מידת הביקוש ואטרקטיביות לנכס גם בעוד מספר שנים, באם תרצו למוכרו.

ואם יש לכם רעיונות עוצמתיים לעסק עתידי בנכס המיועד - סיקרו את העסקים באזור - ובידקו אם אין לך מתחרים, עוד לפני טרם ביצוע העיסקה.

בדקו, בררו, השוו נתונים ולכו בעינים פקוחות כל הדרך.

אין כמו ברורים באופן אישי וממוקד כדי להעמיד בפניכם את מלא הנתונים על מצב הנכס, שאלו את השכנים לנכס, חברים משותפים וגם ברשתות החברתיות: מי גר באזור הנכס ומה ידוע על הנכס.

ועוד קצת

לאורך בדיקת הנכס וגישה לשולחן המשא ומתן. שמרו על רושם טוב, אמין, מכבד, ידידותי ובעיקר, מרשים.

תופתעו לגלות את הרווח הצדדי משמירת מוניטין המביאה לסגירת עיסקה משתלמת  במהירות וביעילות.

התאזרו בסבלנות ואורך רוח לביצוע העיסקה. לכל עיסקה שתבצעו יש זמן הבשלה משלה עד שהגורמים בה יהיו  בשלים לחתום על סיומה, על הצד הטוב ביותר.

מילה על מתווכים:

מתווכים הם בהחלט דרך נבונה וחכמה לאיתור נכסי נדל''ן,  יחד עם זאת אל תהססו לשאול את המתווך על ניסיונו ולבקש דוגמאות לעסקים שתווך. וגם: דעו להגיד 'לא' למתווכים לא הוגנים ולא אמינים שאינם מבצעים את מלאכתם בלוח זמנים סביר.

 

 

אושרי גבאי, יו''ר ובעלים קבוצת ברקה אחזקות והשקעות בע''מ


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה