ניהול משא ומתן בקניה ומכירת עסק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ניהול משא ומתן בקניה ומכירת עסק 

מאת   20/11/2017 |  נצפה 7184 פעמים

 בעשרים השנים האחרונות הקמתי פעיליות עיסקיות שונות, קניתי עסקים רדומים והשבחתי אותם, מכרתי עסקים פעילים שהקמתי מאפס וגם חברתי לכמה שותפים טובים על מנת למקסם השקעות .

כל אחד מאיתנו, בעולם העסקים, כשהקמנו עסק בעשר אצבעות או חיפשנו להניב רווחים ברכישת עסק קיים, הגענו באיזשהוא שלב לשולחן המשא ומתן עם הקונה, המוכר או השותף ההפוטנציאלי לעסק. כאחד מאלו שעשו את זה לא מעט, רציתי הפעם לשתף אתכם בכמה צעדים חשובים וחכמים שצברתי מבית הספר הגדול של חיי העיסקיים במהלך ניהול המשא ומתן לעיסקה.

הכירו את האדם שמאחורי הפגישה

בררו על האדם איתו אתם עתידים לבצע את העיסקה: דברו עם חברים משותפים, חפשו מידע ברשת האינטרנט, ברשתות חברתיות ובאתרים עיסקיים ואל תוותרו על מידע אמיתי ונוקב משכניו ושותפיו לעסק ולמגורים. תופתעו לגלות ולהתוודע למידע קריטי וחשוב לעיסקה שתרכשו בצעדים אלו.

שאלו בלי להסס: מה רמת האמינות של הפרטנר, מהו מצבו הכספי, האם ידוע על חובות או הלוואות שנטל, מהם קשריו האישים, ערכיו ועד כמה הוא אדם יסודי או גמיש באופיו.

לאחר מכן, רשמו לעצמכם את הנקודות אותן העליתם ותכננו בהתאם את הליך העיסקה.

פגישה במיקום נכון

סכמו על מקום מהנה לפגישה: מתחם עם פרטיות מסויימת מחד ואווירה טובה מאידך.

אני ממליץ להיפגש במקום חיצוני לשניכם המותאם לפגישות עיסקיות וללא הסחות דעת המאופינות למקומות הומי אדם, כמו לובי עיסקי למשל.

זרימה נכונה

וברגע שאחרי הפגישה

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה