מה הופך את האופניים החשמליים הקלים לכל כך פופולאריים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה הופך את האופניים החשמליים הקלים לכל כך פופולאריים? 

מאת   25/10/2017 |  נצפה 1475 פעמים

לבנות אופניים קלי משקל זאת משימה מאתגרת שתוצאותיה הסופיות מכילות לעיתים קרובות פשרות רבות. המהנדסים המתכננים ובונים אופניים קלות נאלצים לבצע פשרות בעיקר על חשבון נוחות נסיעה, צמיגי בלון, מושב נוח ובולמי זעזועים. הפשרה באה לידי ביטוי גם בטווח המרחק שניתן לנסוע עם אופניים כאלו. מהירות ואורך הנסיעה תלויות בגודל הסוללה והמנוע. ואם כל זה לא מספיק, אופניים חשמליים קלים תמיד יעלו יותר מאופניים כבדים  יותר.

אז למה בכל זאת לבחור אופניים קלים?

לאחר כל החסרונות שהעלינו, למה שנבחר בכלל באופניים כאלו? רוב המשתמשים באופניים חשמליים לא עושים זאת למטרת ספורט אלא למטרת התניידות בשטח עירוני וכאן בא לידי ביטוי היתרון העיקרי של אופניים אלו, ניתן לשאת אותן ממקום למקום ללא כל בעיה. ניתן לעלות אותן לאוטובוס או לרכבת ואפילו להכניס אותן לתא המטען בלי צורך במכשור מיוחד. גם אם אתם גרים בקומה גבוהה, אתם יכולים לטפס איתן במדרגות ולהשאיר אותן בבית מבלי לחשוש כי יגנבו. הפרקטיות והנוחות בשימוש מפצים יפה מאוד על חוסר הנוחות ברכיבה עצמה.

מאיזה משקל אופניים חשמליים נחשבים כקלים?

הסטנדרט הוא שאופניים קלים לא שוקלים מעל 15 קילוגרמים. נדיר למצוא אופניים ששוקלים פחות מעשר קילו וברוב המקרים הדבר יבוא משמעותית על חשבון חווית הרכיבה, אופניים חשמליים מתקפלים לעומת זאת יכולים להגיע גם למשקל של תשע קילו.

מה הייתרון המשמעותי של אופניים מתקפלים?

כשתגיעו לתחנת הרכבת הקרובה לביתכם תגלו שאפשר להכניס אופניים חשמליים ואפניים רגילים רק בשעות מסויימות, החל מ9 בבוקר ועד 3 בצהריים ואז מ7 בערב. אך אם יש ברשותכם אופניים חשמליים מתקפלים תוכלו להיכנס בכל שעות היום, לאנשים שנוסעים ברכבים מידי יום האופציה של קיפול האופניים היא משמעותית ולעיתים קובעות בסופו של דבר את ההחלטה..

מה נכון להגיד אופניים חשמליים קלים או אופניים חשמליות קלות?

תשובה לכך היא הראשונה כי זוג אופניים זה זכר ולא נקבה. אך בעברית המדוברת של 2017, אנשים רבים ובעיקר בני נוער מעדיפים להשתמש במונח אופניים חשמליות קלות. לא באנו לכאן כדי להעביר שיעור לשון אלא כדי להעניק לכם קצת ידע..

האם קורקינט חשמלי הוא אלטרנטיבה טובה לאופניים קלים?

אם חווית הנסיעה בקורקינט נוחה לכם אז קורקינט חשמלי קל משקל בהחלט יכול להוות אלטרנטיבה. החסרונות העיקריים שלו הם תנוחת הנסיעה שהיא מסוכנת יותר מתנוחת הנסיעה בישיבה על האופניים ומהירות נמוכה יותר. קורקינט חשמלי יעלה פחות מאופניים חשמליים טובים.

גם אם נופלים - יש לקום ולנסות שוב, זו לא הנפילה שקובעת מה שרכנו אלא האם אנחנו קמים על רגלנו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה