מידע רגיש למשוגעים בלבד !
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מידע רגיש למשוגעים בלבד !  

מאת   14/09/2017 |  נצפה 1179 פעמים

בכל פגישה , שיחה אני מופתע מחדש ..... כל כך הרבה פתרונות מוטמעים , אין אחידות , השליטה חלקית והרוב נתון לחסדי המשתמשים . אלו הם הדברים שאני נתקל בהם בלא מעט ארגונים עיסקיים בהם ביקרתי .

אז... הזזה או שינוע מידע דיגיטלי (קבצים) מנקודה לנקודה , בין אם שליחה במייל, העברה במדיה נתיקה , שימוש בשרותי ענן כגון :דרופבוקס, גמב'ומייל וכדומה הפך להיות "קוץ" בכף רגלם של ארגונים עסקים . בהעברת המידע תמיד נשאלת השאלה האם המידע כולל תוכן רגיש, כשאני רושם רגיש זה יכול להיות מגוון תכנים רלוונטים לתחום העיסוק של הארגון ,דוגמאות :
פרטי לקוחות, מאזנים , פרוטוקולים , מחירונים, כרטיסי אשראי, תעודות זהות, תוכניות עבודה , תשריטים ועוד ועוד ,...

בעולם הטכנולוגי התחום הזה נקרא Manage File Transfer  או בשמו המקוצר MFT .  ניהול העברת המידע כשמו כן הוא , כלי טכנולוגי המאפשר לך לרכז דרכו את כל העברת המידע מנקודה לנקודה , בדרך זו להגן עליו על ידי הצפנתו, לעקוב אחריו ולנטר את מיקומו בכל זמן נתון . המעקב נקרא Auditing  ומאפשר לראות מי שלח לאן שלח ומה שלח, כמו כן האם הצד המקבל עשה משהו עם המידע ומתי (Visability) ,  השליטה במידע הינה על ידי מתן אפשרות לצד המקבל לראות בלבד או לשנות ולשמור וכן הגבלת זמן עד למחיקתו . 

מערכת MFT טובה מציעה מגוון ממשקים אשר מאפשרים לארגון לחבר את המערכות התפעוליות, כגון : CRM/ERP כך שכל טרנזקציה להעברת מידע עוברת דרך מערכת ה MFT . תכונות נוספות שיש ל MFT הינן האצת העברת קבצים בנפחים גדולים (על ידי דחיסה) וכן מינפולציה על מידע בין מערכות שונות, לדוגמא : העברת נתונים ממסד נתונים מסוג אחד למסד נתונים מסוג אחר. בנוסף המערכת יכולה לבצע פעולות בצורה אוטומטית ומוגדרת מראש (Workflow Automation)  לדוגמא : בנק שרוצה להעביר קבצים / מידע ללקוחותיו בכל סוף יום בצורה מאובטחת ומוגדרת ועוד . 

לרוב מסיבות היסטוריות, ניתן למצוא בארגונים מספר רב של פתרונות אשר נתונים מענה לתחום מסויים, כך יוצא שאנשי המחשוב בארגון מטפלים במספר מערכות שונות המעניקות פתרון לאותה בעיה ! יישום מוצר/מערכת MFT יכול לעזור לארגון על ידי קונסולידציה (איחוד) של פתרונות ועל ידי כך לחסוך במשאבים, לעבוד מול יצרן אחד מרכזי ולקבל שליטה מלאה על כל רכיבי המערכת.

מקצוען במערכות מסרים אלקטרונים וניהול והגנה על מידע ! 


ירון חממי 
/>yaron@messagenet.nete

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה