אחת ולתמיד: איך תוכלו לחסוך כסף?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אחת ולתמיד: איך תוכלו לחסוך כסף? 

מאת   30/08/2017 |  נצפה 1316 פעמים

לא אחת נאמר כי כסף הוא מה שמניע את העולם וגורם לגלגל להסתובב. לא משנה עד כמה יאמרו אחדים כי הכסף הוא אמצעי ואינו מטרה, עדיין רבים מבינים כי הם צריכים לתכנן את עתידם הפיננסי במטרה להגשים את מטרותיהם ואת הצרכים העתידיים שלהם. לא ניתן להתעלם מחשיבותה של התנהלות פיננסית נכונה,. אם כן, איך תוכלו לחסוך גם אתם בכל חודש והאם חשבתם על העברת כספכם לניהול בחברה המתמחה בניהול תיק השקעות על ידי מנהל תיק השקעות?

 

כמה אתם מכניסים וכמה אתם מוציאים?

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא ליישר קו ולהבין את המצב שבו אתם נמצאים כיום: רכזו את כל ההוצאות החודשיות שלכם הכוללות חשבונות, שכר דירה, תשלום עבור חינוך לילדים, תשלומים חודשיים קבועים והוצאות עתידיות ונסו להבין כמה אתם מוציאים בכל חודש. במקביל, חשבו את ההכנסה המשותפת שלכם עם בן או בת הזוג, או את שלכם בלבד במידה ואינכם אנשי משפחה והבינו כמה אתם מוציאים אל מול כמה אתם מכניסים.

 

אילו הוצאות נחוצות ואילו לא?

השלב הבא, אחרי ששיקפתם לעצמכם תמונה בהירה אודות הכנסות והוצאות, היא להבין אילו הכנסות קבועות וחיוניות ואילו הכנסות תוכלו לצמצם או מראש לוותר עליהן. בעוד שכר הדירה לדוגמא נשאר קבוע, את חשבון המים והחשמל תוכלו לצמצם עם שימוש מושכל ונכון יותר, תוכלו לצמצם את הבילויים ואת דפוסי הקניות שלכם ואת יתר ההוצאות המוגדרות "בזבוזים".

 

מדוע אתם רוצים לחסוך כסף?

הדבר הבא שעליכם לעשות הוא להגדיר בפני עצמכם לאיזה מטרה את מעוניינים לחסוך כסף, לרכישת דירה, להשקעה בשאיפה מקצועית עתידית, או לטיול ארוך סביב העולם. חשוב להשיב לעצמכם על שאלה זו מאחר והיא יכולה לדרבן אתכם ולהיות לכם אתגר של ממש שתרצו לעמוד בו. ישנם כאלה שנעזרים בחברת ניהול תיקי השקעות על ידי מנהלי תיקי השקעות שעובד דרך בית השקעות  בניהול כספם. , בעוד ישנם אלו שמנהלים את כספי החיסכון שלהם באופן עצמאי, או בעזרת יועץ ההשקעות בבנק. דעו כי הסוד טמון בכך שכל אחד צריך להגדיר לעצמו מטרות והחוכמה היא לדעת איך לעשות זאת.

 

מה תוכלו לעשות בעתיד עם הכסף שחסכתם?

הכסף שאתם מוציאים כעת בהוצאות קטנות הינו כסף גדול מאד במצטבר. דמיינו לעצמכם שאתם מוותרים על מסעדה אחת לשבוע העולה לכם בממוצע 200 שקלים. הרי שחסכתם כ-800 שקלים בחודש, וכ-9,600 שקלים בשנה! מגוון האפשרויות שתוכלו לעשות עם הכסף שחסכתם הינו רחב ומשתנה בהתאם למטרות שתציבו לעצמכם. בהצלחה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה