פתרונות ההצללה הטובים ביותר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פתרונות ההצללה הטובים ביותר 

מאת   28/08/2017 |  נצפה 2030 פעמים

סוככים, פרגולות ויריעות: מה הפתרון הטוב ביותר לשמש החמה בקיץ?

אם יש לכם גינה או מרפסת, סביר להניח שבשלב כזה או אחר תצטרכו לחפש פתרונות הצללה בשביל ימי השמש החמים וגם עבור ימי הגשם שבהם תצטרכו להסתתר מן הטיפות. עם זאת, לא כל פתרון הצללה הוא הפתרון הטוב עבורכם ולכן בטרם תחליטו על איזו סככה תשימו מעל ראשכם, כדאי שתבדקו קצת מה היתרונות והחסרונות של כל פתרון ופתרון, עד שתקבלו החלטה מושכלת ותתקינו את ההצללה.

ההחלטה שלכם יכולה להיות מושפעת ממגוון אלמנטים כמו תקציב, יופי, פרק זמן בו יעבדו על מתקן ההצללה ועוד. קחו את הזמן ובדקו את כל האופציות העומדות בפניכם לעומק, זה לבטח ישתלם לכם בהמשך. להלן מספר אופציות הצללה נפוצות שיכולות לתת מענה לכל צרכיכם.

סוככים

לרכוש סוכך זרועות מעוצב עבור המרפסת שלכם, כזה שתוכלו לקפל בחורף בעת הצורך ולפתוח במלוא הדרו בקיץ, יכול לתת פתרון מצוין למשפחות אשר מחפשות הצללה פשוטה, כזו שלא "תחסום" את כל הגינה או הנוף מהמרפסת. סוכך זרועות יכול להגיע במגוון צבעים, עיצובים ועוד. בימים אלה, סוככים נחשבים לפתרונות ההצללה הנפוצים ביותר בגלל הזמינות, היעילות, המחיר וכמובן, האפשרות "לוותר" עליהם בכל שלב, בין אם לפתע תרצו שמש קופחת או גשם זלעפות על ראשכם.

פרגולה

פתרון ההצללה הוותיק, הטוב, האמין, אך גם די מסורבל, תלוי באיזו עין מסתכלים. כיום, ישנן פתרונות רבים שאינם דורשים מספר שבועות של שיפוצים ואבק רב בכל הבית בשביל שיהיה לנו צל במרפסת. הפרגולה מחזיקה מעמד לאורך זמן, בכל זאת מדובר בעץ, אך היא מאסיבית ולא מתאימה לכל בית ולכל מרפסת. בעבר, הפרגולה הייתה האופציה העיקרית, כמעט היחידה, לפתרונות הצללה ומשפחות רבות בחרו בה ולמעשה "נתקעו" איתה עד היום. תבדקו עם אנשים שיש להם פרגולה, עשו סקר שוק לגבי חומרים, אמידות, אפילו כדאי לערוך הדמיה בטרם החלטתם להתקין את הפרגולה על ראשכם.

יריעות בד

כאן כבר מדובר בעניינים של תקציב. אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם התקנה של פרגולה שבדרך כלל תהיה יקרה יותר מהתקנה של יריעות בד (ואגב, גם יותר יקרה מהתקנה של סוכך זרועות) זה הפתרון עבורכם. אם אין לכם בעיה של תקציב עבור ההצללה שלכם, כדאי שתבחרו באחת משתי האופציות הראשונות שנחשבות ליותר טובות, בטוחות ואמינות מאשר יריעות הבד. כמובן שגם יריעת בד מספקת צל בקיץ, אך בחורף ככל הנראה תהיו בבעיה כיוון שהגשמים יחדרו את הבד ותצטרכו שוב למצוא לעצמכם פתרונות חדשים.

רונן יעקב

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה