הדרכים להשגת סגנון חיים והצלחה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הדרכים להשגת סגנון חיים והצלחה 

מאת   09/12/2005 |  נצפה 9155 פעמים
הדרכים להשגת סגנון חיים והצלחה

לא קל להשיג את סגנון החיים שאתה רוצה, אך יש חמש טכניקות שיעזרו לך להשיג זאת.
הטכניקות הללו אינן קלות, בעצם דחיה לאחר כך, בוודאי קלה יותר, אך הטכניקות הללו יעילות והן הכלים המוכחים ככאלה ע"י המצליחנים.

דע מה אתה רוצה בדיוק

אנשים אומרים שהם רוצים לחיות סגנון חיים טוב יותר, או שהם רוצים שהעסק יהיה יותר מצליח. השאלה הראשונה שצריך לשאול היא מה הכוונה בסגנון חיים טוב יותר, או בעסק מצליח יותר?
מה המשמעות עבורך לסגנון חיים טוב יותר ולעסק מצליח יותר? נסה להיות יותר ספציפי בכוונתך איך ייראה סגנון חיים טוב יותר. איזה מצב פיננסי נדרש ליצור סגנון חיים זה?
האם תצטרך יותר או פחות כסף - איך והיכן אתה רואה את עצמך משיג את הכסף?

ואולי סגנון החיים הנכסף לא קשור לשינויים פיננסיים? האם הוא מתיחס יותר לזמן המוקדש למשפחה ויחסים? או שיש לך המון כסף , אך אתה מעונין להיות חופשי ולעבוד מהבית, או להמשיך ללמוד?

ואם רצונך בסגנון חיים טוב יותר משמעותו עסק מצליח יותר, כיצד זה ייראה? האם אתה חושב במושגים של שכירת מישהו לעסק , כך שלך יהיה יותר זמן חופשי? או שאתה חושב על רווח חודשי מסוים, או מטרה מוגדרת לטווח רחוק?

לא משנה מה אתה רוצה, הדרך הטובה ביותר להשיג זאת היא להבהיר לעצמך במדויק, בצורה המפורטת ביותר האפשרית, מה אתה רוצה. זו משימה קשה, אך אתה צריך מטרה מוגדרת היטב וניתנת להשגה. אם לא, איך תדע אי פעם אם אתה נע ומתקרב למטרה הזו?

מוכנות לשלם את "מחיר הכניסה".

כל מטרה דורשת תכנון מסור ומאמץ לאורך זמן. זה כמו לבנות בית. תחילה אתה צריך להכין תכניות. אח"כ אתה צריך להכשיר את הקרקע ולהתחיל בבניה.אך זה הולך לאט בהתחלה. האם אתה יכול לחזות את הבית עוד בעת הקמת היסודות? לא נראה כך.

אותו הדבר כאשר יוצרים סגנון חיים או עסק טובים יותר. צריך לשלם את "מחיר הכניסה" במונחים של השקעה בחזון, זיעה ודמעות, ובעיקר צריך להמשיך על אף שלא רואים תוצאות מידיות. ההתמדה העיקשת, זה מה שמבדיל בין מצליחנים לאלה שיכלו להיות כאלה.

לא לשכוח את ההכרח בויתור. אם אתה רוצה שיהיה לך יותר ממה שיש לך בהווה, ?בדרך בדרך כלל תידרש לומר "לא" לדברים אחרים. יצירת יותר הצלחה בעסקך ייתכן ומשמעותה פחות זמן בילוי. כתיבת הספר שלך ייתכן ותדרוש פחות זמן מוקדש לטלוויזיה. להיות קרוב יותר לילדיך ייתכן ותדרוש התאמה של העבודה והפעילויות החברתיות.


מיקוד במטרה כל יום.

למה מיקוד?

מיקוד קריטי ל"להיטות", לדרכי הרטט הרגשי הנחוצים ליצור את "המשהו החדש", השינוי שאתה רוצה בחייך, בעסק שלך. ללא ה"להיטות" הזאת, אתה עלול ליפול למלכודת של דרכי הרגש הקושרים אותך להרגלים הישנים שאתה מנסה להתגבר עליהם.

התמקד במחויבות למטרותיך כל יום. אל תתן למטרותיך את המושב האחורי לטובת המטלות היומיות וההפרעות שינסו להשתלט על ההנהגה. החיים ינסו לעמוד בדרכך, לכן
התמקד ועמוד על המשמר כל יום.

תשוקה עזה

אחד הכלים החשובים ב"קופסת הכלים הרגשית" שלך הוא התשוקה. למה תשוקה? כי תשוקה עזה למשהו עוזרת ללהיטותך בדרכים הרגשיות הללו, אף מהר יותר.
ועוד דבר התשוקה העזה גם תעזור לך לעבור את "מסרי הכישלון" הישנים המאוחסנים בתת ההכרה שלך.

נקוט פעולה

נקיטת פעולה יכולה להיות הצעד הקשה ביותר. אך רק להמתין ל "רגע המדהים" שבו עסקך או חייך יהיו פתאום יותר מצליחים, לא עובד בדרך כלל.

שינוי אמיתי מוצלח נבנה בפעולה קטנה, אחת אחרי קודמתה. אם אתה מחוייב לנקוט לפחות פעולה אחת כל יום, פעולותיך ייערמו ויעשו שינוי. אז הפסק לשבת ולהמתין ל"רגע הגדול" בו כל דבר "פשוט יקרה" באופן מאגי.

אתה יכול ליצור כל מה שתרצה בחיים. הסוד הוא להחליט מה בדיוק אתה רוצה, ואחר כך להשיג זאת בתשוקה.
זכור - בסופו של דבר, מה שקובע זה פעולה!
אז פשוט עשה זאת!
JUST DO IT!


בני ישראלי, M.B.A, הרצאות, סדנאות, אימון אנשי מכירות, ספרי: "איך להצליח בחיים", ומנהל אתר האינטרנט:
http://www.loveyoursuccess.net
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה