איפה באמת כדאי לגור, בפריפריה או במרכז?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איפה באמת כדאי לגור, בפריפריה או במרכז? 

מאת   05/06/2017 |  נצפה 2634 פעמים

המשמעות של המילה פריפריה היא התיישבות הנמצאת בשולי הערים ויכולה להתייחס לכפר, קיבוץ ועיר מרוחקת ולא צפופה מאוד.

קרבה למקום העבודה ואפשרויות תעסוקה גדולות יותר

נסיעות ארוכות למקום העבודה מתישות את העובדים ופוגעות בחיי הפנאי ובהתנהלות היום יומית. לחץ ועמידה בפקקים בבוקר יכולים גם להזיק לבריאות. אין ספק שאזור המרכז פורה יותר מבחינת אפשרויות התעסוקה, היצע המקומות ותחלופת העובדים. יחד עם זאת האווירה הלחוצה אשר נוצרת יכולה להתיש כל אדם שפוי. עם זאת, המגורים בערי המרכז יכולים להיות הזדמנות פז במציאת עבודת החלומות. הקרבה למקום העבודה היא פלוס רציני במרכז ובפריפריה, אך אין ספק שבערי המרכז יש הרבה יותר אפשרויות כדי להתקדם בקריירת החלומות שלנו.

הטבות מס לגרים בערים פריפריאליות

מחפשים דירות חדשות מקבלן אבל מתלבטים היכן לגור? במרכז יש אולי יותר מקומות עבודה אך החיים בפריפריה יכולים להיות נוחים הרבה יותר. גם מבחינת האווירה השלווה יותר של המקום וגם מבחינה כלכלית. הפריפריה יכולה להיות זולה משמעותית מערי המרכז וניתן לחסוך הרבה מאוד כסף על הוצאות המגורים והמחייה. ישנן ערים בפריפריה הישראלית המקבלות הטבות מס כדי למשוך אליהם תושבים. מגורים זולים יותר ואפילו קניות בזול יכולים לעלות את איכות החיים של התושבים.

קרבה אל מקומות הבילוי והקניות

בערי המרכז ישנה פריסה רחבה של שירותים עירוניים כמו דואר, רפואה וחוגים. אך עדיין בעיר השירותים הללו יכולים להיות רחוקים מידי ממקום המגורים או מהשכונה בה אנחנו גרים. גם ביחס לפריפריה נסיעות ארוכות אל המרכזים המסחריים יכולות להיות מעיקות.  בעיר באופן כללי יש יותר היצע של חנויות אך הדבר לא הופך אותה לנגישה יותר עבור תושביה. מבנה השכונות יכול להרחיק מאתנו את אזורי הקניות. כך, המגורים בפריפריה או במרכז נחשבים עדיפים יותר אם בסביבתכם יש מרכז מסחרי עם מגוון חנויות גדול בו, כאשר קרבה למוסדות חינוך לילדים גם היא חשובה.

חיי חברה ותרבות

הבחירה בין פריפריה למרכז יכולה להיות על פי העדפה שלנו, שכונה על פני יישוב, בנייה מודרנית אל מול חלום הווילה, רב-גוניות לעומת הומוגניות הקהילה בה אנחנו גרים, חיי רווקות והאפשרות להכיר בני זוג פוטנציאליים או בכלל מקום מגורים ידידותי לילדים. חיי תרבות וקהילתיות צריכה גם להתאים לתקופה שלנו בחיים ולגיל. יש סיבה לכך שרוב תושבי המרכז הם רווקים וצעירים, תל-אביב היא עיר ידידותית מאוד לרווקים עם המון אפשרויות בילוי ומציאת בני זוג. לעומת זאת הפריפריות ידידותיות יותר למשפחות. מרכזי התרבות וחיי הלילה בארץ נמצאים לרוב בערים ובאזורים מסחריים אך אין בהם את הסולידריות והמשפחתיות שיש בפריפריה.

shlomy.m

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה