מה אימון אקפלה יעשה לכם בשיעורי פיתוח קול ?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה אימון אקפלה יעשה לכם בשיעורי פיתוח קול ? 

מאת   20/05/2017 |  נצפה 1713 פעמים

איך שיטת אימון ה"אקפלה" תעזור לכם בפיתוח קול ופיתוח השמיעה המוסיקלית שלכם?

בשיעורי פיתוח קול חשוב שתדעו איך לבצע אימוני אקפלה נכונים ולא רק לשיר עם קריוקי פלייבק או כלי ליווי אחר.

הסיבה לכך שחשוב לעשות אימוני אקפלה היא להתאמן גם על קול סולו קול ליווי ולפתח את היכולת שלכם בחישוב מרווחים מוסיקליים לבד בבית באימוני פיתוח קול ובשיעורי פיתוח קול עצמם מול המורה לפיתוח קול. ברגע שאתם שומעים אך ורק את עצמכם שרים שירים בלי כלי ליווי מסוים שמלווה אתכם בשירה אתם מפתחים את היכולת שלכם להבין מתי אתם קולעים בול לסולם המוסיקלי שבחרתם לשיר קאבר מסוים והאם הקולות ליווי שאתם עושים נכונים לאחר שהקלטתם את עצמכם עושים קול סולו באקפלה בלבד. אתם מסוגלים גם להקשיב לעצמכם יותר ולהיות מודעים לטכניקה הקולית שלכם מתי אתם לוקחים בדיוק את כמות האוויר הרצויה למען השירה שלכם ומתי לא כמה לכווץ את הבטן בשביל השיר שאותו בחרתם וכו'.

כעת אתן לכם טיפים לשלבים ברורים שעליהם אתם צריכים להקפיד להתאמן באקפלה למען פיתוח הקול שלכם.

1.       בחרו שיר לשיר אותו כקאבר.

2.       בחרו סולם נוח לכם לשיר אותו (עדיף סולם אחר מהמקור).

3.       הקשיבו לעצמכם עושים את האקפלה סולו שלכם והקליטו את עצמכם כמה פעמים בכדי להשוות מבחינה טכניקה קולית האם עשיתם את כל מה שהיה צריך להיעשות למען פיתוח קולכם באופן בריא ונכון. האם הקול שלכם נשמע צלול נקי וברור בהקלטה? האם יש מקומות בהם אתם נשמעים מעט צרודים או מרגישים שאתם התאמצתם באיזשהו מקום בשירה שלכם?

4.       לאחר כמה הקלטות סולו אקפלה כאלו ולאחר השוואה. יש להתאמן על אקפלת הסולו במשך זמן ממושך של לפחות שבועיים ברמה היומיומית.

5.       לאחר שייצבתם את אקפלת הסולו שלכם בשירה שלכם ואתם בטוחים מבחינת כל הגורמים המשפיעים על פיתוח הקול, יש להקליט בפעם הסופית את הקלטת הסולו שלכם כהקלטה הכי טובה ועליה לנסות להתאמן על קולות ליווי בזמן שההקלטה שלכם תרוץ עם שירת הסולו שלכם.

6.       התאמנו במשך שבועיים על הקולות ליווי ולאחר שזה נשמע טוב התחילו להקליט את עצמכם במקלט אחר כאשר בו זמנית הקלטת הסולו שלכם תעבוד על קולות הליווי שתעשו לה.

כמובן שרצוי לעבוד עם מורה לפיתוח קול בשיעורי פיתוח קול על התרגיל הזה מכיוון שצריך לדעת איך לעשות אותו נכון ובריא לפי השלבים שכתבתי לכם.

המון בהצלחה,

 

ליטל יוחאי- מורה לפיתוח קול בכפר סבא.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה