בעיות נפוצות במזגנים ואיך לתקן אותן בעצמיכם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בעיות נפוצות במזגנים ואיך לתקן אותן בעצמיכם 

מאת   18/05/2017 |  נצפה 1229 פעמים

הבעיה: אוויר לא יוצא מפתחי האוורור בחדרים

איך לתקן: כאשר האוויר לא יוצא החוצה ייתכן שהמאוורר ביחידה החיצונית לא פועל. ברוב המקרים, ייתכן שפשוט מדובר במפסק שנפל וישנו צורך באתחול (הרמתו מחדש). סיבה נפוצה אפשרית נוספת היא בעיה ברצועת המזגן ועל כן יש להחליפה. סיבות אחרות יכולות להיות התרמוסטט, לוח הבקרה או חיבורים לא תקינים.

הבעיה: המזגן לא פועל בכלל

מזגן שלא פועל יכול להצביע על בעיה עם התרמוסטט. הגדירו את התרמוסטט לקירור והנמיכו את הגדרת הטמפרטורה. לאחר מכן בדקו בלוח החשמל אחר מפסק שנפל או פתיל שרוף. כמו כן בדקו את החוטים כדי לאתר בעיות אפשריות באספקת הכוח.

הבעיה: המזגן לא מקרר

איך לתקן: מזגן שאכן פועל אבל לא מקרר הוא אחת מהבעיות הנפוצות ביותר.
למרבה הצער, יש לבעיה זו מספר גורמים אפשריים. זה יכול להיגרם עקב מסנן אוויר מלוכלך, רמת קירור נמוכה, או מעבה ניקוז סתום. כדי לאתר את מקור הבעיה בדקו אם ישנו קרח מסביב לסלילים, או שאולי המדחס החיצוני מלוכלך. בנוסף, בדקו האם אולי צריך להוסיף יותר נוזל קירור למערכת.

הבעיה: כמות נוזל הקירור נמוכה

איך לתקן: סיבה שכיחה למזגנים שלא מקררים כראוי היא כמות נוזל קירור נמוכה. זה יכול לומר שהמשמעות הדבר שהמזגן לא נטען בכמות מספקת או שיש לכם נזילה. חפשו אחר נזילות כלשהן לפני הוספת נוזל קירור, מכיוון שאם נזילות אלה ימשיכו הן יהוו בעיה מתמשכת.

הבעיה: המזגן מוציא אוויר חם

איך לתקן: לעיתים קרובות, הבעיה עם מזגן שמוציא אויר נובעת מסנן אוויר מלוכלך, היכול לגרום לבעיות עם זרם האוויר. וודאו שהיחידה החיצונית עובדת כראוי, ובדקו אם ישנם עלים או זרדים המפריעים לזרימת האוויר. בעיה נוספת יכולה להיות שיש לכם כמות לא מספקת של פראון (סוג של גז).

הבעיה: היחידה דולפת

איך לתקן: יחידות מיזוג אוויר יוצרות עיבוי, שבעיקרון מנוקז בהתאם. עם זאת, לעיתים ישנה דליפה או חסימה בצינורות או שמשאבת העיבוי יכולה להפסיק לעבוד. נסו לנקות את צינור ניקוז העיבוי ומערכת המשאבות עם אקונומיקה, בדקו את החיבורים החשמליים למשאבת הניקוז וחפשו דליפות בצינור משאבת הניקוז.

הבעיה: המדחס לא עובד

איך לתקן: מדחס שלא עובד יכול להצביע על חוט שרוף, קבל התחלה פגום או פשוט מדחס פגום. כדי לטפל בבעיה תצטרכו לווסת את טעינת נוזל הקירור, לנקות את סליל המעבה, לבדוק את הקבל ולהחליף את המדחס אם הוא לא יאתחל. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה