שלוש דרכים להגברת הבטיחות בגני הילדים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שלוש דרכים להגברת הבטיחות בגני הילדים 

מאת   05/04/2017 |  נצפה 1742 פעמים

אם יש מישהו שהמקצוע שלו כרוך באחריות עצומה אלו הן הגננות. מעבר ללימוד והעברת תכנים, עליהן לדאוג לשלומם של הילדים ולביטחונם באופן יום יומי. ברור ומובן שילדים נופלים ומקבלים מכות ושזהו חלק בלתי נפרד מתהליך ההתפתחות שלהם. ברור ומובן שלא נוכל למנוע באופן גורף פגיעות בילדים וכי אלו תמיד יהיו, אולם ישנן דרכים בהן בהחלט ניתן לצמצם את הפגיעות ועלינו לבחון אותן ביתר שאת. בשורות הבאות נציע דרכים יעילות להגברת הבטיחות בגני הילדים באופן שיוכל לצמצם את הפגיעות שלהם.

התקנת אמצעי בטיחות

ישנם אמצעים שונים שיכולים להגביר את הבטיחות בחצר הגן וניתן להתקין אותם בקלות. בין האמצעים הללו נכלול את גדרות הגן שישמרו על הילדים שלא יצאו משטח החצר, משטחי גומי שניתן להתקין על קרקע החצר וכך למנוע פגיעות חמורות כאשר הילדים נופלים ומועדים. משטחי גומי לגני ילדים הם פתרון מתקדם שאינו פוגע בדבר בשגרת המשחק של הילדים, אולם מצליח להגביר את הבטיחות בצורה ניכרת. משטחי הגומי הקיימים כיום בשוק הם מוצר אסתטי במיוחד שאינו גורע מעיצוב החצר ואפילו להפך. המשטחים הללו יכולים לתרום למראה החצר ולהוסיף לה מראה מרענן ונקי ותחושה של מרחב מתוחזק היטב.

 

תכנון חכם ונכון של חצר הגן

בבואכם לעצב את חצר הגן חשוב שתתנו את הדעת על יצירת חצר בטיחותית. מעבר להתקנת משטחי גומי לגני ילדים כפי שהצענו, תוכלו ליצור חצר מרווחת יחסית שהתנועה בה נוחה לכמות ילדים שיש בגנכם. אל תעמיסו במתקנים ותתכננו אותה כך שיהיה נעים ונוח לשחק בה. חשבו על כל פרט ופרט בה וודאו שהמתקנים שאתם מציבים תואמים את גילם של הילדים.

 הסברה נכונה על שימוש במתקני החצר והגן 

נצא מנקודת הנחה שלעולם לא נוכל למנוע לחלוטין נפילות ופגיעות של ילדים שטח הגן שכן זהו חלק מן ההתפתחות התקינה החשובה. יחד עם זאת, נוכל להסביר לילדים על שימוש בטוח במתקנים, מה מותר לעשות ומה אסור וכך נצליח לצמצם פגיעות. נוכל להדגים להם בעצמנו כיצד לפעול בחצר באופן אחראי. עלינו להקפיד שההסברה תעשה כחלק בלתי נפרד משגרת הגן ובדרך חווייתית ככל הניתן.

 

בסופו של דבר, עלינו לזכור שילדים גדלים ומתפתחים וחלק מהתהליך החשוב הזה כולל גם נפילות ופגיעות. תפקידכם כהורים וכגננות הוא ליצור להם סביבה ראויה ללמידה אך גם בטיחותית ותואמת את גילם. אל תנסו מנוע באופן מוחלט את הנפילות והפגיעות, כי כנראה שלא תצליחו, וזכרו שככה גדלים!

 

 

רונה וייס בלוגרית וכותבת תוכן בבלוג של המלצות לצרכנים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה