עבודה סוציאלית - מדוע כדאי ללמוד את התחום?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עבודה סוציאלית - מדוע כדאי ללמוד את התחום? 

מאת   28/03/2017 |  נצפה 2876 פעמים

התעניינות רבה ניכרת לאחרונה בתחום של עבודה סוציאלית. תחום העבודה הסוציאלית הוא תחום מלא בסיפוק. אנשים רבים בוחרים ללמוד את התחום מסיבות שונות. במאמר נסקור את תחום העבודה הסוציאלית, את הלימודים, ואת המקומות לחפש משרות דרושים עובדים סוציאלים.

כדי לעסוק בעבודה סוציאלית דרושים לימודים של תואר ראשון בעבודה סוציאלית אותו ניתן ללמוד במקומות שונים בארץ, לדוגמא: אוניברסיטת בר אילן,אוניברסיטת אריאל בשומרון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון, מכללת תל חי, המרכז האקדמי רופין, מכללת ספיר, מכללת צפת, מכללת אשקלון.

תוך כדי הלימודים תוכלו גם לעסוק בהכשרה שונה, כך תוכלו להכיר טוב יותר את הלימודים והאוכלוסיות השונות. הלימודים מיוחדים למי שרוצה לעסוק בעצם בתחומי הרווחה, להיות מעורב, לתת מענה ופתרונות לבעיות שונות של אנשים ובחברה בכלל. העובד הסוציאלי צריך לעזור לאנשים, לקדם אותם, בין אם מדובר בבודד, במשפחה, בקהילה ועוד - העו"סים עוזרים להם להשתמש בחברה, להתמודד עם קשיים, לקדם שינויים חברתיים ועוד.

המקצוע מאתגר מאוד אך יש בו גם מלא סיפוק. העובד הסוציאלי מתמודד עם סיטואציות של אבטלה, של עוני, קיפוח, אפליות, אי מימוש של זכויות, עם אלימות, עם אי שוייון, עם פגיעות נפשיות ועוד. התועלת והעזרה של העובדים הסוציאלים לאדם ולחברה לא תסולא בפז. 

בוגרי הלימודים עובדים מבחנים שונים ונרשמים בפנקס העובדים סוציאלים. הם יכולים לעבוד בארגונים פרטיים או ציבוריים, בבתי ספר, בתי חולים, מרפאות, מוסדות חינוך, בתי אבות, עיריות, לשכות רווחה, לשכות סעד, עמותות, מתנסים, רשויות ועוד. במתנ"סים. העובדים הסוציאלים עובדים עם נוער, עם ילדים, עם בוגרים ועם קשישים. הם יכולים להתמקד באוכלוסיה שהם בוחרים. 

כדי למצוא עבודה בתחום של עבודה סוציאלית ישנם אפשרויות שונות לחיפוש עבודה בתחום. אתרים שעוסקים בתחום דרושים עובדים סוציאלים יכולים לעזור לכם למצוא משרות עו"סים. כאשר אתם מחפשים שימו לב לסוג המשרה, לאוכלוסיות השונות וכמובן לארגון המגייס. ניתן כמובן חוץ מאתרי דרושים גם לחפש מודעות בעיתון או דרך חברים שעובדים בתחום אשר מכירים ויכולים לספר על משרות שונות בתחום הזה. 

חשוב מאוד להיות ממוקדים, כאשר אתם מחפשים עבודה, לנסות כבר מראש להבין איזה תחום בעבודה סוציאלית מעניין אתכם, עם איזו אוכלוסיה אתם רוצים לעבוד, איזה איזור בארץ מתאים לכם לעבודה (מן הסתם באזור המגורים שלכם זה הכי נוח ולכן עדיף להתמקד שם בחיפוש עבודה). עובדים סוציאלים יכולים כמובן להתקדם בהמשך גם לתפקידי ניהול והובלה של צוותים, ריכוז וניהול פרויקטים ועוד - מאחר והניסיון וההשכלה מהווים מקפצה להמשך הדרך.

מאחל לכם בהצלחה רבה בדרך!

ירון כהן, בן 30 מתל-אביב, יועץ לענייני קריירה ותעסוקה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה